کاغذ دیواری و انواع مختلف آن

کاغذ دیواری از منسوج نبافته ( نان وون) : این کاغذ دیواری از خلوط الیاف فیبر سلولوزی بلند و الیاف نساجی در دستگاه کاغذ تولید شده است . این شبکه به وسیله مواد آکرلیک تقویت شده و به کمک رنگدانه ها یک نوع تاری خاصی به وجود می اورند . برای ایجاد رطوبت ، استحکام و قدرت جذب افزودنی های خاص هم به این کاغذ ها اضافه می شود . رطوبت در این کاغذ دیواری ها باعث نصب و چسبیدن آن ها روی سطح دیوار میشود .

این تکنیک در زمان نصب به شما کمک میکند زیرا دیگر نیازی به چسب زدن دوباره ی کاغذ و منتظر ماندن برای تکه بعدی حین نصب نیست . این کاغذ ها نصبشان آسان و دوباره قابل استفاده است . زیرا حالت خود را به خاطر مواد چسبنده ای که در پشت کاغذ هست از دست نمی دهند ، مواقعی که نیاز به برداشتن کاغذ جهت انجام برخی امور مانند تعمیر سیستم تاسیسات و برق که پشت کاغذ روی دیوار تعبیه شده اند است ، می توان کاغذ را از دیوار جدا نموده و دوباره نصب نمود .

wallpaper1.jpg


کاغذ های وینیل فابریک بک :

در این کاغذ ها لایه ای پوشیده از وینیل سخت روی سطح دکوراتیوشان لمینیت شده است . انواع اصلی آن در زیر معرفی میشوند :

1 . وینیل سخت یا جامد : این کاغذ شامل یک نوار وینیلی است که بر روی لایهٔ پارچه‌ای یا کاغذی لمینیت شده است؛ و عموماً بسیار مقاوم تر از نمونه‌هایی است که در بالا به آن اشاره شد زیرا وینیل از نوع جامد است و از نوع مایع آن استفاده نشده است. این گونه کاغذها برای مشتریانی که به دنبال کاغذ صد در صد قابل شستشو، ضد لک و مقاوم می‌گردند مناسب است.

2. کاغذی : این نمونه از کاغذها اشاره دارد به انواع کاغذ دیواری‌هایی که پایهٔ کاغذی دارند که سطح طرح دار بر روی آنها چاپ می‌شود. درست است، کاغذها روکش نشده‌اند، اما برخی روکشی دارند که بر روی جوهر کشیده شده و از آن محافظت می‌کند.

3 . کاغذهای وینیلی نون وون (غیر بافته شده) : این کاغذها از یک کاغذ نون وون با یک صفحهٔ وینیلی تشکیل شده‌اند. زیرا آنها در مقابل آب بسیار مقاوم و غیرقابل نفوذ هستند، عمدتاً از این کاغذ می‌توان در حمام و آشپزخانه استفاده نمود.

کاغذ دیواری ضد زلزله :

این نوع کاغذ دیواری توسط دانشگاه KTI کارسلو آلمان ساخته شده است و استارت آن از سال ۱۹۹۰ انجام شد تا بتوانند هنگام زلزله باعث فرون نریختن دیوار شوند. که بالاخره در سال ۲۰۱۰ کاغذ دیواری ضد زلزله از سیسمیک ساخته شد.

مواد تشکیل دهنده داخل این کاغذ از نوع رشته های شیشه ای است که باعث می شود هنگام لرزیدن دیوار به همه جا کشیده شود و باعث نگه داشتن دیوار شود. البته برای اینکار اقدام به ساخت چسب محکم پلیمر پلی پورتان کرده اند که با لرزش دیوار داخل شیارها می رود و باعث چسباندن شیارها به هم می شود. و همچنین کاغذ دیواری را می چسباند.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر: