هزینه نقاشی کردن یک ساختمان چقدر است ؟

هزینه نقاشی کردن یک ساختمان چقدر است ؟

نقاشی یکی از سریع‌ترین و ساده‌ترین راه‌ها برای بخشیدن رنگ و رویی تازه به فضای درونی خانه شماست و همچنین می‌تواند نتایج مهیج و پرشوری را دربرداشته باشد. متاسفانه، بسیاری از صاحب‌خانه‌ها هنگام انتخاب طرح رنگی پایدار گیج و سردرگم می‌شوند. برای جلوگیری از انتخاب رنگ‌ کمتر از رنگ کامل، آن‌ها با ساعت‌ها مطالعه برروی ظرافت‌های میان توپاز دودی و نمونه رنگ‌های مخملی روی کرافت (Roycroft)، برروی فضا و خلق و خویی که میخواهند خلق کنند (غافلگیرانه، آرامش‌بخش و مدرن ) تمرکز می‌نمایند. و تصمیم می‌گیرند که به سلیقه خود اطمینان کنند یا یک دکوراتور داخلی را برای اطمینان ازاینکه همه چیز در جای درستش انتخاب می‌شود، استخدام کنند. خوشبختانه نقاشی داخلی نباید خیلی دشوار باشد. اکثر فروشگاه‌های رنگ نمونه‌هایی را پیشنهاد می‌کنند که شما می‌توانید به خانه برده و برروی دیوار تست کنید. با این نمونه‌ها، می‌توانید با مقدار کمی رنگ، نمونه‌های زیادی را برروی دیوار امتحان کنید تا ببینید رنگ چگونه با نور طبیعی اتاق ارتباط برقرار می‌کند. و آن رنگ را با عناصر طراحی از قبیل بالش‌ها یا مبلمان مقایسه کنید تا ببینید که آیا با دکور کلی اتاقتان نیز هماهنگ خواهد بود.

برای برآورد دقیق قیمت تماس بگیرید

محاسبه هزینه‌های نقاشی اتاق

هزینه رنگ‌آمیزی یک اتاق متوسط (۱۲×۱۰) به‌جز سقف، تمیزکاری یا هزینه رنگ بالغ بر 1.500.000 تومان می‌باشد. اصطلاح DYI یعنی خودت انجام بده. با استفاده از این اصطلاح هزینه بین 600 تا 800 هزار تومان می‌شود. هنگام برآورد هزینه، نقاشان با این فکر که چه میزان رنگ موردنیاز است تا رنگ‌آمیزی را به اتمام برسانند، کارشان را آغاز می‌کنند. به این منظور، در ابتدا می‌بایست اندازه منطقه تحت پوشش را بدانند. ساده‌ترین راه برای محاسبه منطقه قابل رنگ‌آمیزی اضافه کردن طول دیوار و ضرب کردن آن با عرض اتاق از کف تا سقف است. مقدار بدست آمده طول اتاق برحسب فوت مربع می‌باشد (فوت مربع یکایی است سنتی در دستگاه امپراطوری و آمریکایی برای مساحت برابر ۱۴۴ اینچ مربع و ۰/۹۲۹۰۳۰۴ متر مربع). این اندازه کلی یک نقطه شروع است، زیرا کل سطح، قابل رنگ‌آمیزی نمی‌باشد. برای مثال نقاشان درب‌ها و پنجره‌ها را رنگ نمی‌کنند، همچنین آن‌ها می‌بایست تمیزکاری سقف و قرنیز دیوارها را محاسبه کنند. گام بعدی این است که محدوده درها و پنجره‌ها و تمیزکاری سقف و قرنیزها را کسر کنید تا به مقدار عددی متوسطی برسید. سپس، از محاسبات مشابه (طول در عرض) برای پنجره‌ها، درها، تمیزکاری سقف و قرنیزها استفاده کنید، و همه این اعداد را تفریق کنید. نتیجه این معادله مقداری براساس فوت مربع دیوارهای اتاق است. این شماره منطقه شماست. ( نقاشان معمولا مقدار جزئی فوت مربع را به این مبلغ اضافه می‌کنند تا رنگ اضافی را که ممکن است مورد نیاز باشد محاسبه کنند.)

اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتری دارید، امروز با نقاش حرفه‌ای ما تماس بگیرید.


فاکتورهای هزینه نقاشی اتاق

در این‌جا برخی از هزینه‌های دیگر را برای محاسبه هزینه نقاشی اتاق درنظر می‌گیریم:

اندازه اتاق برای رنگ‌آمیزی

اندازه اتاق برای رنگ آمیزی مهمترین گزینه در تعیین هزینه نقاشی حرفه‌ای است. برای نقاشی یک اتاق بزرگ نسبت به اتاقی کوچک‌تر، نقاش زمان طولانی‌تری صرف می‌کند و این بدان معنیست که علاوه بر هزینه‌های مواد مورد نیاز و زمان، هزینه بالاتر نیروی کار نیز باید اضافه شود. وقتی برای چنین کاری مقدار رنگ برآورد می‌شود، بخاطر داشته باشید که یک گالن رنگ حدود ۴۰۰ فوت مربع را پوشش می‌دهد ( اگرچه برچسب روی آن ادعا می‌کند که ۴۵۰ فوت را پوشش می‌دهد). درمیان دیگر عوامل، شما به‌ازای تعداد قوطی رنگ مورداستفاده متحمل هزینه می‌شوید.

دیوارهای زبر و ناهموار

دیواری با بافت زبر و ناهموار نسبت به دیوار صاف نیاز به رنگ بیشتری دارد. بافت دیوار سطح بیشتری را اضافه می‌کند اگرچه متراژ را تغییر نمی‌دهد. تعیین سطح اضافی به میزان بافت موجود بستگی دارد. نقاشان احتمالا ۳۰۰ تا ۳۵۰ فوت مربع از رنگ را برای بافت درنظر می‌گیرند. وقتی به‌صورت حرفه‌ای سطح قابل رنگ‌آمیزی را برآورد می‌کنید، منطقه سطح اضافی را در متراژتان درنظر بگیرید.

عامل سرعت

سرعتی که نقاش با آن کارش را به اتمام می‌رساند هزینه نهایی را تعیین می‌کند، اما برآورد زمان مشکل است. بزخی نقاشان مجرب‌ترند و دیوار را سریع‌تر با رنگ پوشش می‌دهند، اما برخی از آن‌ها بیشتر روشمند هستند و با قاعده و اسلوب کار می‌کنند بنابراین برای کارشان وقت بیشتری می‌گذارند. بیشتر نقاشان باید بتوانند حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ فوت مربع از سطح صاف را در ساعت پوشش دهند، مگر این‌که درحال کار برروی دیوار بسیار بزرگی باشند. چوب یا پلاستر ممکن است این میزان را به مقدار ۸۰ تا ۱۰۰ فوت مربع کاهش دهند. شما می‌بایست اجازه دهید پوشش اول خشک شود قبل از اینکه سری دوم را رنگ بزنید. این امر زمان کار را افزایش می‌دهد- درهر نقطه بسته به نوع رنگ از یک تا چهل و هشت ساعت .

اتاق‌های متعدد یا کل خانه
اگر تصمیم دارید که اتاق‌های متعددی را در خانه خود رنگ‌آمیزی کنید، رنگ‌هایی را انتخاب کنید که به هم مرتبط باشند بدون این‌که کاملا شبیه هم باشند- مگر اینکه هدف شما رنگ‌آمیزی به‌صورت یکنواخت باشد.هزینه‌ها باتوجه به تفاوت در رنگ، میزان براقی و جلای رنگ و اندازه اتاق متفاوت هستند. بنابراین هر اتاق باتوجه به رنگ آن زینت داده می‌شود که بسته به رنگ آن- که می‌بایست سفید یا خنثی باشد- مرتبط باهم به‌نظر میرسند. استفاده از یک طرح رنگ‌آمیزی برای کل خانه همان عوامل مربوط به هزینه برای اتاق‌های متعدد به صورت جداگانه را مطرح می‌کند: رنگ‌هایی که انتخاب می‌کنید، براقی رنگ، اندازه اتاق‌ها و زمان / نیروی کار. شما می‌توانید برای کل فضای خانه از یک نوع رنگ استفاده کنید تا در هزینه صرفه‌جویی نمایید، یا می‌توانید از یک طرح رنگ‌آمیزی با همان براقی برای کل خانه استفاده کنید، اگرچه این مورد برای خانه‌ای که فصد فروشش را دارید توصیه نمی‌شود.


فاکتورهای هزینه رنگ‌آمیزی فضای داخلی منزل

قیمت‌های رنگ‌آمیزی به‌طور میانگین

به‌طورکلی حداقل دو گالن رنگ برای پوشش هر اناق استفاده می‌شود. در گران‌ترین حالت قیمت رنگ در هر منطقه‌ای برای هر لیتر بین 150 تا 350 هزار تومان است و سه درجه براقی مختلف دارد: مات، نیمه براق و بسیار براق. رنگ مات درخشندگی بسیار کمی دارد و برای مناطقی که نیاز به تمیزکاری مکرر دارند، مناسب است. رنگ‌های نیمه براق کمی درخشان هستند ولی به‌راحتی تمیز می‌شوند. رنگ‌های بسیار براق دربرابر لکه‌ها مقاومند و به‌آسانی تمیز می‌شوند. به‌طور سنتی اتاق‌های نشیمن می‌بایست با رنگ‌های مات نقاشی می‌شدند تا به رنگ اجازه دهد که برجسته باشد. رنگ‌های براق برای راهروها، و نیمه براق برای تریم ( تودوزی و تزیینات خودرو) مناسب‌ترین گزینه می‌باشند. هرجایی که ممکن است از رنگ زیرکار استفاده کنید. این امر با ترکیب فرایند لایه‌بندی، زمان را کاهش می‌دهد. تقریبا هر کار رنگ‌آمیزی به یک پرایمر (نوعی رزین زیرکار که به‌جای روغن زیر کار مورد استفاده قرار می‌گیرد) نیاز دارد، که در هر جا برای هر قوطی هزینه‌ای معادل 20 تا 35 هزار تومان دربر خواهد داشت. پرایمر به رنگ کمک می‌کند تا دربرابر آستر رنگ که آن‌را می‌پوشاند استقامت داشته باشد، به‌ویژه اگر رنگ جدید سبک‌تر از رنگ قدیمی باشد. برای پوشش یک دیوار، شما حداقل به دو قوطی پرایمر، اگر مقدار بیشتری لازم نشود، نیاز دارید.
 
آخرین ویرایش: