سقف کاذب PVC و دلایل استفاده از آن به همراه قیمت

سقف کاذب PVC و دلایل استفاده از آن به همراه قیمت

سبک و طرح این نوع سقف با سقف های استاندارد متفاوت است زیرا ساختار آن به گونه‌ای است که با سقف اصلی فاصله اندکی دارد. در میان سقف اصلی و سقف کاذب یک فضای تو خالی وجود دارد که می تواند صداهای اضافی را کاهش دهد و از سویی انرژی لازم را برای منزل شما فراهم کند.

سقف کاذب پی وی سی 1 (1).jpg

مواد به کار رفته در سقف کاذب PVC

سقف کاذب معمولاً از کاشی های فولادی و یا گچ ساخته می شود و با استفاده از تیرچه در سقف به صورت معلق آویزان می شود. شکاف بوجود آمده میان آن و سقف اصلی سر و صداهای اضافی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. سقف کاذب PVC طرح کاشی از کاشی هایی ساخته شده است که با جذب امواج صوتی ، انتقال صدا را به میزان زیادی محدود می‌کند و کاهش می دهد.

سقف کاذب پی وی سی 2 (1).jpg

ساختار به کار رفته در سقف کاذب PVC

ساختار این طرح متفاوت و متنوع است. برخی از آنها از سطوح فلزی انعطاف پذیر در زیر سقف اصلی ساخته شده است. برخی نیز از کاشی های فلزی که به وسیله قاب های فلزی از سقف اصلی معلق هستند ساخته می‌شوند. ساختار معمول و متداول آن ، گچ است که با فاصله چند اینچی با استفاده از سیم های آویزی از به سقف اصلی متصل می شود. قاب فلزی به کار رفته در سقف کاذب از سطح آن در برابر ضربه و آسیب محافظت می کند.

نصب سقف کاذب پی وی سی (1).jpeg

نصب و اجرا

سقف کاذب را به آسانی می توان نصب کرد. پانل های سقف باید معلق و نصب شده از سقف اصلی باشند تا سقف کاذب در جای خود به خوبی نصب شود. کار نصب به راحتی انجام می گیرد، به همین دلیل در ساختمان سازی و یا بازسازی ساختمان از آن استفاده می شود.

سقف کاذب پی وی سی (3).jpg

مراحل نصب و اجرای سقف کاذب PVC

  • اندازه گیری مساحت سقف

ابعاد سقف را ابتدا به صورت دقیق اندازه گیری کنید. پانل های PVC را تهیه کنید. اندازه پانل بستگی به طرح و مدل سقف شما دارد. اگر طرح شما به شکل مستطیل و یا مربع است به راحتی می توانید اندازه پانل را تشخیص دهید. برای اندازه گیری دقیق پانل ها از افراد مجرب و متخصص کمک بگیرید.
  • انتخاب رنگ

پانل های PVC در رنگ های متنوع و مختلفی طراحی و ساخته می شوند. با توجه رنگ و طرح دکوراسیون، دیوار حمام و یا سرویس بهداشتی رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  • خرید لوازم مورد نیاز

برای نصب پانل سقف به ابزار خاصی نیاز ندارید، به راحتی و با چند ابزار ساده مانند کاتر، چسب سیلیکونی، میخ و ... می توانید کار نصب را انجام دهید. مکان هایی که می خواهید سقف را در آنجا نصب کنید با علامت و رنگ خاصی مشخص کنید و سپس پانل را در آنجا نصب کنید.

سقف کاذب پی وی سی 4 (1).jpg

  • نصب و اجرا

این مرحله پایانی کار شماست. با قرار دادن پانل ها در کنار یکدیگر می توانید آن را نصب کنید. در محدوده هایی که قبلا مشخص کرده اید، آن را قرار داده و پانل ها را برش دهید تا سقف کاذب به صورت دقیق و منظم نصب شود. این برش را باید با دقت زیادی انجام دهید تا کار شما آسیبی نبیند. ابتدا با خط کش خطوط طرح سقف را ترسیم کنید سپس با کمک کاتر برش بزنید. پس از برش ، سقف کاذب را نصب کنید.

سقف کاذب پی وی سی 5 (1).jpg

مزایای سقف کاذب PVC

امروزه در معماری مدرن برای زیباتر کردن فضای ساختمان و داخل منزل از سقف کاذبPVC برای پنهان کردن سیم‌کشی های ناموزون، عایق و لوله ها استفاده می شود. در شرکت ها و مراکز بزرگ نیز از این روش برای نصب سیستمهای HVAC استفاده می کنند که به جریان تصفیه هوا نیز کمک شایانی می‌کند.

سقف کاذب پی وی سی 3 (1).jpg

معایب سقف کاذبPVC

اگرچه اجرا و نصب سقف کاذب PVC نسبتاً آسان و کارآمد است اما با این حال ممکن است معایبی نیز داشته باشد. کاشی های به کار رفته در آن با گذر زمان ممکن است فرسوده و یا پوسیده شوند و این امر دکوراسیون منزل یا محل کار شما را نازیبا جلوه می دهد به همین دلیل هر چند سال آن ها را تعمیر و یا تعویض کنید.
برخی از طرح های سقف کاذب ممکن است در معرض رطوبت بیش از حد قرار بگیرند و در نتیجه ترک برداشته و آسیب می بینند. در فضاهای بسیار تنگ و کوچک ، استفاده از این طرح ممکن است کاربرد چندانی نداشته باشد، به همین دلیل هر طرحی از سقف کاذب برای هر موقعیت مکانی مناسب نمی باشد. برای انتخاب طرح حتماً با مشاورین و متخصصین سقف کاذب مشورت نمایید.

سقف کاذب 18 (3).jpg


گروه طراحی و معماری جابرینا ، دارای سابقه بسیار طولانی و خوبی در زمینه طراحی و ساخت سقف کاذب می‌باشد. اگر به دنبال طرحی مناسب برای منزل یا محل کار خود هستید، می توانید از مشاوره و راهنمایی متخصصین ما کمک بگیرید. همکاران ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما در این زمینه می باشند.

منبع: https://homeguides.sfgate.com/what-is-the-meaning-of-a-false-ceiling-13401781.html
 

موضوعات مشابه