سقف کاذب و نکات مهم در اجرا و نصب آن

با استفاده از سقف کاذب سقف منزل خود را زیبا و متعادل کنید

اگرارتفاع سقف شما مناسب نیست، از سقف کاذب استفاده کنید، این امر به متعادل ساختن فضای منزل شما کمک بزرگی می کند. اگر ارتفاع سقف شما بلند است، استفاده از این طرح می تواند احساس مطبوع و خوبی به اتاق شما ببخشد و در عین حال فضای آرام و دنجی در منزل شما بوجود بیاورد. اگر احساس می کنید اتاق شما تاریک و تنگ است، از سقف کاذب با نورهای LED استفاده کنید. امروزه در طراحی ساختمان ارتفاع استاندارد، 9 فوت است. این عدد می تواند متغیر باشد. برای نصب، ابتدا ارتفاع سقف را اندازه بگیرید و سپس سقف کاذب خود را سفارش دهید.

سقف کاذب 4 (3).jpg

ارتفاع سقف کاذب

برخی سقف ها نیز ارتفاعی بیش از 9 فوت یعنی 10 تا 12 فوت ارتفاع دارند. در معماری مدرن ساختمان‌ها به شکل های مختلف طراحی می شوند و به این دلیل ارتفاع سقف ها متفاوت است. به عنوان مثال سقف کاذب اتاق نشیمن ، اتاق خواب و آشپزخانه اندازه های متفاوت دارند، این امر سبب می شود که شما در طراحی و نصب خلاقیت و تنوع بیشتری به کار ببرید. استفاده از طرح ، رنگ و مدل های مختلف فضای زیبا و چشم نوازی در منزل شما به وجود می آورد.
سقف کوتاه ممکن است احساس تنگی و یا قدیمی بودن در منزل شما بوجود بیاورد. استفاده از سقف کاذب با اندازه استاندارد می تواند فضا و محیط منزل شما را متعادل کند. در منازل ویلایی و یا کلبه های جنگلی و خانه‌هایی که با چوب ساخته شداه اند، ارتفاع سقف 8 فوت است و طرح به کار رفته در آنها معمولاً چوبی است.

سقف کاذب (6).jpg


با استفاده از سقف کاذب، سیستم عایق بندی و گرمایشی و سرمایشی بهبود می‌یابد. مواد به کار رفته در آن به تصفیه و تعادل هوا کمک زیادی می کند. با استفاده از این طرح مصرف انرژی ، آب و برق نیز کاهش می‌یابد.
برخی از مدل های آن نیز چند بعدی است، به عنوان مثال سطح آنها شطرنجی است. این طرح نما و چشم انداز زیبایی در منزل شما بوجود می آورد. ارتفاع این طرح معمولاً 9 فوت است. تعیین ارتفاع و محل مناسب برای نصب بستگی به ارتفاع کل سقف و دیوار شما دارد.
یکی دیگر از طرح های سقف کاذب ، طرح برجسته است که در معماری مدرن بسیار کاربرد دارد. ارتفاع این طرح معمولاً 9 تا 10 فوت است. این طرح دارای یک قسمت مرکزی برجسته است که یک فوت بالاتر است. نصب آن بستگی به موقیت منزل شما دارد.
ارتفاع سقف کاذب، بستگی به اندازه و موقعیت منزل شما دارد. برخی از مدل های آن، شیب دار هستند و یک زاویه آنها بلندتر است. طرح شیب دار معمولاً در اتاق نشیمن، اتاق خواب و سرویس بهداشتی طراحی می شود. اندازه آن نیز معمولا 10 فوت است. ارتفاع مدل های دیگر ، بین 10 تا 12 فوت است.

سقف کاذب 4 (5).jpg

سقف کاذب طاق دار

در اتاق نشیمن و آشپزخانه معمولاً از این مدل سقف استفاده می شود. ارتفاع این سقف از 13 فوت بیشتر است. این طرح در منازل بزرگ که اتاق نشیمن بزرگی دارند، به کار می روند. در معماری سنتی و مدرن معمولاً از این مدل استفاده می شود. استفاده از عناصر تزئینی مانند لامپ های LED، لوستر و ... تأثیر زیادی در زیبایی فضای منزل شما دارد.
سقف کاذب طاق دار دارای یک شیب منحنی شکل و یه نقطه مرکزی از دو طرف است، در دو طرف نیز ستونی قرار می‌گیرد. در ورودی اتاق نشیمن یا آشپزخانه استفاده از این مدل و طرح تأثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی دارد. برای نصب سقف کاذب طرح دار ، ابتدا ارتفاع و اندازه سقف را به طور دقیق مشخص کنید. برای اینکه اندازه ها به صورت دقیق محاسبه شود، حتما با پیمانکار مشورت کنید.

سقف کاذب 13.png

نکات مهم در نصب سقف کاذب

  • ابتدا طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  • ارتفاع سقف کاذب را به صورت دقیق محاسبه کنید.
  • در نصب آن حتما از افراد مجرب و متخصصین در این زمینه کمک بگیرید.
  • تعیین ارتفاع بستگی به طرح و مدل آن دارد، به عنوان مثال طرح منحنی و یا طاق دار ارتفاع بیشتری نسبت به سایر مدل های سقف کاذب دارد.
  • در انتخاب طرح و مدل حتما اندازه و موقعیت مکانی خود را در نظر بگیرید.
سقف کاذب 3 (4).jpg


برای طراحی سقف کاذب ، حتما با یک پیمانکار مجرب مشورت کنید. همکاران و متخصصین ما در گروه معماری جابرینا آماده ارائه خدمات کافی به شما در زمینه طراحی و ساخت سقف کاذب می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین و متخصصین ما تماس حاصل نمایید.

منبع: https://www.bobvila.com/articles/standard-ceiling-height
 

موضوعات مشابه