کاربرد سقف کاذب و مزایای به همراه شیوه نصب ، اجرا و قیمت

کاربرد و مزایای سقف کاذب

استفاده از سقف کاذب، نمایی بزرگ و زیبا در اتاق و منزل شما فراهم می کند. اولین مکانی که هنگام ورود به ساختمان توجه افراد را به خود جلب می‌کند، سقف است. به همین دلیل امروزه از این طرح استفاده می شود. نمای هنری و طراحی به کار رفته در آن زیبایی خاصی را در منزل و اتاق شما به وجود می آورد. از سویی دما و حرارت اتاق شما را نیز تنظیم می کند.
سقف کاذب ، از نظر وزنی سبک است و مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد. و از سویی جنبه کاربردی و هنری پیدا کرده است. استفاده از آن زیبایی داخلی ساختمان را افزایش می دهد. یکی از مزایای سقف کاذب این است که انعطاف پذیر است، شما می توانید هر طرحی را مورد پسندتان است بر روی سقف خود پیاده کنید.

سقف کاذب 1 (1).jpg

مهم ترین مزایای سقف کاذب

  • مقاومت بالا در برابر حرارت و آتش
  • مقاوم در برابر آسیب و زدگی
  • طراحی متفاوت و زیبا
  • دارای تنوع در طرح و شکل
  • ایجاد عایق صوتی و حرارتی
  • افزایش زیبایی و جذابیت منزل یا محل کار
  • ایجاد سطوح یکپارچه بر روی سقف
سقف کاذب 17 (3).jpg

سقف کاذب گچی

این محصول امروزه محبوب ترین طرح در صنعت ساختمان است، دسترسی آسان، قیمت مناسب، عایق صوتی و رطوبتی به کار رفته در آن سبب محبوبیت این نوع از سقف کاذب شده است. یکی دیگر از مزایای سقف کاذب گچی این است که نصب آن بسیار آسان است.
اگر از آلودگی صوتی در منزل خود رنج می برید، از سقف کاذب استفاده کنید. رنگ آن را در صورت تمایل می توانید تغییر دهید و متناسب با دیوارها و دکوراسیون داخلی رنگ آن را انتخاب کنید. در چند سال گذشته استقبال گسترده ای از این طرح شده است.
طرح ، مدل و شکل های بی شماری در این زمینه وجود دارد که می توانید با متناسب با سلیقه خود انتخاب کنید و سفارش دهید. اگر طرح و شکل خاصی را در نظر دارید، می‌توانید آن را انتخاب کنید و سفارش دهید.

سقف کاذب (4).jpg


در منازل مسکونی معمولاً از سقف کاذب گچی استفاده می شود. یکی از دلایل آن این است که گچ، به راحتی تغییر شکل می دهد. تیم مهندسین و نیروی کار مجرب ما می توانند هر گونه طرحی را ولو پیچیده باشد، انجام دهند. کافی است تنها طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.
در محل کار و مکان های عمومی مانند بانک، بیمارستانها و ... معمولاً از سقف کاذب با طرح کاشی استفاده می‌شود. دلیل آن هم این است که کاشی عایق صوتی بالایی در برابر صدا دارد و از ایجاد صدای اضافی در محل جلوگیری می کند.
اگر در منزل یا محل کار خود نیاز به عایق صوتی و حرارتی بالایی دارید ، می توانید از سقف کاذب طرح کاشی استفاده کنید. این طرح دارای الیاف معدنی است که عایق بندی خوبی در منزل و یا محل کار شما ایجاد می کند. برخی نیز برای زیبایی و یا سنتی جلوه دادن فضای منزل خود از طرح چوبی و یا PVC استفاده می‌کنند.

سقف کاذب 18 (5).jpg


گروه معماری جابرینا به عنوان یک شرکت شناخته شده در زمینه ارائه خدمات سقف کاذب است. اگر به دنبال طرح خاصی برای سقف منزل یا اتاق خود هستید، می توانید به سایت ما مراجعه کرده و یا با متخصصین و مشاورین ما تماس حاصل نمایید. همکاران ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما می باشند.

منبع: https://interiorera.in/false-ceilings
 

موضوعات مشابه