مدل های مختلف سقف کاذب اتاق کودک به همراه قیمت و شیوه اجرا

فضایی رویایی در اتاق کودک خود خلق کنید.

کودکان معمولاً دوست دارند فضای اتاقشان خارق العاده و زیبا به نظر برسد. در طراحی سقف کاذب اتاق کودک خود سعی کنید از بهترین و با کیفیت ترین طرح استفاده کنید.

سقف کاذب کودک 9 (1).jpg

مدل های مختلف سقف کاذب اتاق کودک

 • سقف کاذب گچی چند لایه

این طرح متداول ترین نوع سقف کاذب برای اتاق کودک شماست. برای نصب آن ابتدا ارتفاع دیوارها را اندازه بگیرید. اگر ارتفاع دیوار بیش از 2.5-2.7 متر نباشد بهتر است از یک لایه سقف کاذب استفاده شود. اگر فضای اتاق کودک شما بزرگ است می تواند سقف کاذب را به صورت چندلایه و چند طبقه طراحی کنید. لایه اول را به صورت گچی ساده و لایه دوم را به شکل یک قاب متصل به آن در طرح مورد نظر خود طراحی کنید. در اطراف آن نیز می توانید از لوازم تزئینی و چراغ های نئون استفاده کنید.


سقف کاذب کودک15 (1).jpg

 • مدل طرح دار و برجسته

این طرح زیباترین و در عین حال گران ترین نوع سقف کاذب اتاق کودک است. در طراحی و نصب آن حتماً از متخصصین و افراد ماهر و برجسته کمک بگیرید. در نصب و طراحی آن ابتدا طرح مورد نظر را انتخاب و نصب کنید و اطراف را به شکل های دیگر مانند خورشید، گل، اعداد،تصاویر، آسمان آبی، ستارگان و... طراحی و تزئین کنید.

سقف کاذب کودک 16 (1).jpg

 • طرح ترکیبی

در این مدل، می توانید سقف کاذب را به شکل های مختلف طراحی کرده و با یکدیگر ترکیب کنید. این طرح در چندلایه نصب و طراحی می شود.به عنوان مثال می توانید از شکل های هندسی مختلف با لبه های برجسته و براق استفاده کنید.

سقف کاذب کودک 4 (1).jpg

 • طرح رنگین کمانی

در این مدل، پس از طراحی سقف کاذب، اطراف آن رنگ آمیزی می شود. پوشش رنگی اکریلیک و یا وینیل برای رنگ آمیزی مناسب تر است. می توانید از رنگ های ترکیبی استفاده کنید تا زیبایی و جذابیت آن را افزایش دهید.
اگر سقف کاذب اتاق کودک خود را چندلایه و ترکیبی طراحی می کنید، در هر لایه از یک مدل رنگ استفاده کنید، سعی کنید از رنگ های خنثی و روشن استفاده کنید، تا جذابیت و زیبایی بیشتری داشته باشد.

طرح رنگین کمانی (1).jpg

 • سقف کاذب مورّب

در این طرح، سقف اتاق به شکل یک قاب چند لایه طراحی می شود. نوجوانان و جوانان معمولاً از این طرح ها استفاده می کنند. یکی از مزایای این طرح این است که با نصب چراغ و لامپ در اطراف آن نور اتاق کودک شما نیز افزایش می یابد.
استفاده از نور در سقف کاذب اتاق کودک شما، همچنین سبب ایجاد نظم در نقاط مختلف می شود. به عنوان مثال در یک منطقه با نور کم می توانید تخت خواب را قرار دهید و یا در منطقه ای که نور بیشتری دارد،کمد و لوازم بازی او را قرار دهید.

سقف کاذب کودک14 (1).jpg


رنگ سقف کاذب اتاق کودک

متخصصین ما معمولاً رنگ های سایه روشن با پوشش اکریلیک و یا وینیل را پیشنهاد می کنند. سعی کنید در اطراف و حاشیه های سقف کاذب از لوازم تزئینی مانند برچسب های کارتونی، چراغ، عروسک، شخصیت های مورد علاقه کودک خود و.. استفاده کنید، این کار شادی و نشاط بیشتری در فضای اتاق کودک شما بوجود می آورد. سعی کنید رنگ سقف را مطابق با ذوق و سلیقه کودک خود انتخاب کنید.

سقف کاذب کودک12 (1).jpg

مزایای سقف کاذب اتاق کودک

 • مواد به کار رفته در سقف کاذب با محیط های گوناگون سازگاری دارد و کاملاً بی ضرر است.
 • طول عمر زیادی دارد و برخی از طرح های آن بیش از 10 تا 15 سال دوام دارند.
 • نصب آن بسیار راحت و آسان است.
 • وزن سقف کاذب بسیار کم و سبک می باشد، به همین دلیل فضای زیادی اشغال نمی کند و یا با گذشت زمان مشکل یا خراشی بر روی سقف یا دیوار اتاق بوجود نمی آورد.
 • موارد اضافی مانند سیم برق ، کابل و... را پنهان می کند و سبب ایجاد نظم در اتاق کودک شما می شود.
 • زیبایی و جذابیت اتاق کودک شما را دوچندان می کند.
 • طرح های چندلایه آن، فضای بصری زیبایی ایجاد کرده و حتی سبب گستردگی و بزرگی فضای اتاق کودک شما می شود.

سقف کاذب کودک 6 (1).jpg

معایب سقف کاذب اتاق کودک

 • برخی از آنها مقاومت خوبی در برابر رطوبت ندارند.
 • اگر می خواهید در حمام نصب کنید، حتما از یک پوششی بر روی آن استفاده کنید تا آسیب نبیند.
 • برخی از آنها با هر شرایط آب و هوایی سازگاری ندارند.
گروه معماری و طراحی جابرینا با چندین سال سابقه در زمینه ساخت و طراحی سقف کاذب ، می تواند به شما در انتخاب بهترین، مدرن ترین و زیباترین طرح به شما کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران و مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

منبع: https://en.decorexpro.com/potolki/gipsokarton/oformlenie-v-detskoj-komnate
 
آخرین ویرایش:

موضوعات مشابه