نکات مهم در نصب و اجرای سقف کاذب اتاق کودک به همراه قیمت

زیباترین و جذاب ترین طرح را در سقف اتاق کودک خود بوجود بیاورید

با استفاده از سقف کاذب اتاق کودک، می توانید یکنواختی آن را از بین ببرید.کودکان همیشه به دنبال طرح های خاصی برای اتاق خود هستند. اتاق کودک فضایی است که به جذابیت ، نشاط و انرژی بیشتری نیاز دارد تا کودک شما بتواند به راحتی در آنجا فعالیت کند. سعی کنید بهترین طرح و رنگ را در اتاق کودک خود به کار ببرید. دراینجا به برخی نکات مهم در طراحی سقف اتاق کودک اشاره می کنیم.

سقف کاذب اتاق کودک 16 (1).jpg

  • استفاده از شخصیت های کارتونی در طراحی سقف کاذب اتاق کودک

آیا کودک شما به شخصیت کارتونی خاصی علاقه مند است؟ در حاشیه سقف کاذب اتاق کودک خود، این شخصیت را طراحی کنید و اطراف آن را با چراغ، لامپ و یا نئون تزئین کنید. سعی کنید در طراحی این شخصیت ها از رنگ های روشن استفاده کنید،زیرا هم فضای اتاق را بزرگ جلوه می دهد و از سویی سبب می شود کودک شما خواب آرام و راحتی داشته باشد. این طرح ها و شخصیت ها نشاط و لذت زیادی در کودک شما به وجود می آورد.
یکی طرح های پرکاربرد این است که بر روی آن شخصیت های محبوب کودک خود را طراحی کنید. بیایید به بهترین و جذاب ترین طرح های اتاق کودک نگاهی بیندازیم. این کار به شما در انتخاب سقف کاذب مناسب برای اتاق کودک ، کمک خواهد کرد.

شخصیت کارتونی سقف کاذب (1).jpg

  • طراحی منظومه شمسی ، ستارگان، سیارگان و یا خورشید در سقف کاذب اتاق کودک

اگر کودک شما به علم نجوم و سیارات علاقه مند است، استفاده از آسمان مجازی و یا طرح ستارگان و سیارگان می تواند فضای متفاوت و زیبایی در اتاق او بوجود بیاورد. هنگامی که کودک شما بر روی تخت دراز می کشد و آسمان مجازی را می بیند، احساس خوب و جذابی در او بوجود می آورد.

منظومه شمسی (1).jpg

  • افزایش جذابیت و زیبایی اتاق کودک شما با طراحی سقف کاذب

یک بخش از اتاق کودک شما به اسباب بازی های او اختصاص دارد، سعی کنید سقف این بخش را به گونه ای طراحی کنید که سبب آرامش و نشاط بیشتری در کودک شما شود. رنگ های آن را به دقت انتخاب کنید تا چشم کودک شما تحت فشار قرار نگیرد. از روشنایی هایی با نور اندک استفاده کنید، زیرا فضای آرامی در اتاق کودک شما بوجود می آورد.

سقف کاذب اتاق کودک 5 (2).png

  • تأثیر رنگ و طرح در زیبایی سقف کاذب اتاق کودک

دختران معمولاً به رنگ های روشن و مخصوصاً رنگ صورتی علاقه زیادی دارند، زیرا انرژی و هیجان بیشتری در آنها بوجود می آورد. تم شاهزاده خانم، طرحی است که دختران به آن علاقه زیادی دارند. سقف اتاق را با گل ها و وسایل دیگر به صورت ردیفی و یا معلق تزئین کنید. این طرح تأثیر زیادی در جذابیت و زیبایی اتاق کودک شما دارد.

سقف کاذب اتاق کودک 9 (2).jpg

  • استفاده از طرح رنگین کمان در طراحی سقف کاذب اتاق کودک

کودکان علاقه زیادی به تم های رنگین کمانی دارند. در این طرح می توانید با استفاده از چوب، پارچه، الیاف و یا چوب سقف اتاق کودک خود را تزئین کنید. در پس زمینه آن می توانید از ستارگان، سیارات و رنگین کمان استفاده کنید، این ایده بسیار خوبی است که زیبایی خاصی در اتاق کودک شما بوجود می آورد. استفاده از لامپ های رنگی در اطراف سقف نیز می تواند فضای متفاوت و جذابی بوجود بیاورد و همچنین روشنایی اتاق کودک شما را بیشتر کند.

رنگین کمان سقف کودک 1 (1).jpg

  • طراحی سقف کاذب اتاق کودک با استفاده از لوازم تزئینی مانندفن، لامپ و لوازم دیگر

اگر می خواهید طرحی ظریف و جذاب در اتاق کودک خود بوجود بیاورید می توانید از فن (پنکه سقفی) ، لوستر، لامپ، برچسب، آویزهای تزئینی و... استفاده کنید. برخی افراد از روشنایی های سقف به عنوان شب خواب و چراغ مطالعه استفاده می کنند. نور و روشنایی سقف در هنگام شب فضای رویایی و زیبایی برای کودک شما بوجود می آورد.

سقف کاذب اتاق کودک 6 (3).jpg

  • کاربرد طرح های گوناگون در سقف کاذب اتاق کودک

می توانید سقف کاذب اتاق کودک خود را به صورت یک طرح برجسته مثلاً طرح قلب، مستطیل، ستاره، دایره و... طراحی کنید. اطراف سقف را می توانید با یک شیشه رنگی، لامپ های کوچک LED، عروسک و... تزئین کنید. هنگام شب، با روشن کردن چراغ ها فضای زیبا و رویایی در اتاق کودک شما بوجود می آید.

سقف کاذب طرح دار (1).jpg

  • طراحی آسمان مجازی بر روی سقف کاذب اتاق کودک شما

اگر فرزند شما به ستاره و یا آسمان علاقه مند است، می توانید برای طراحی سقف کاذب اتاق او، از لامپ ها و نئون های به شکل ستاره استفاده کنید. یک نور مخفی در این لامپ ها وجود دارد که هنگام شب، وقتی چراغ ها خاموش است و هوا تاریک می شود، صحنه نمایشی زیبایی در اتاق کودک شما بوجود می آید.

آسمان مجازی (3).jpg

  • استفاده از رنگ مورد علاقه کودک شما در طراحی سقف کاذب

پس از طراحی سقف کاذب، مرحله بعد، انتخاب رنگ مناسب برای آن است. سعی کنید از تقابل رنگ ها در طراحی سقف کاذب استفاده کنید.به عنوان مثال رنگ آبی، زرد، بنفش و سایر رنگ های دیگر تأثیر شگرفی بر زیبایی اتاق کودک شما دارد.

سقف کاذب کودک (2).jpg

  • اتاق کودک خود را شگفت انگیز کنید

امروزه در طراحی سقف کاذب از نقاشی ها و طرح های مدرن استفاده می شود.به عنوان مثال گوشه ای از سقف اتاق و دیوار را به شکل خورشید، ستاره و منظومه شمسی طراحی کنید.
اگر به دنبال طرحی خاص در طراحی سقف کاذب اتاق کودک خود هستید، می توانید از متخصصین و مشاورین ما در گروه طراحی و معماری جابرینا کمک بگیرید. همکاران ما در بخش پشتیبانی آماده پاسخگویی به سؤالات شما می باشند.

منبع: https://stylesatlife.com/articles/kids-room-ceiling-designs
 
آخرین ویرایش:

موضوعات مشابه