سقف کاذب اتاق کودک و مدل های آن به همراه قیمت و شیوه اجرا و نصب

سقف اتاق کودک خود را زیبا و شگفت انگیز کنید

امروزه در طراحی دکوراسیون اتاق کودک خلاقیت زیادی به کار می رود. ایجاد یک فضای بسیار زیبا و صمیمی برای کودک می تواند سبب زیبایی اتاق و همچنین شادی و تقویت روحیه کودک شما شود.
در طراحی و نصب سقف کاذب اتاق کودک نکات زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. از عناصری در تزئین و طراحی ستفاده کنید که تأثیر خوبی بر فضا و همچنین روحیه او داشته باشد. به عنوان مثال استفاده از چراغ‌های رنگین کمانی و یا طرح های زیبا و کارتونی تأثیر زیادی در روحیه کودک و همچنین زیبایی فضای اتاق او دارد.

سقف کاذب اتاق کودک (2).jpg


طرح و رنگ های متنوع و مختلفی برای سقف کاذب اتاق کودک وجود دارد. طرح آن را مطابق با ذوق و سلیقه کودک خود انتخاب کنید. امروزه مدل های زیبا وجذابی وجود دارد، به عنوان مثال، می‌توانید از شخصیت‌های افسانه ای، ماشین، تصاویر سه بعدی، شخصیت های کارتونی در طراحی سقف کاذب استفاده کنید. با استفاده از این کار کودک شما به راحتی می تواند با فضای اتاق خود ارتباط برقرار کند.
در اینجا به برخی از طرح ها و مدل های آن اشاره می‌کنیم:

سقف کاذب یک لایه

این طرح دارای یک ردیف است، بر روی سقف اصلی اتاق کودک ، یک ردیف قرار می‌گیرد، می‌توانید آن را با استفاده از شکل‌ها و یا چراغ‌های روشنایی تزئین کنید. برخی نیز برای زیبایی بیشتر برچسب‌های جالبی بر روی آن می چسبانند که زیبایی خاصی به آن می‌بخشد. استفاده از نور و برچسب ها و شکل‌های گوناگون بر روی سقف کاذب سبب تقویت هوش و قوه تخیل کودک شما نیز می شود.

سقف کاذب یک لایه (1).jpg

سقف کاذب چند لایه

اگر به روشنایی زیادی در اتاق کودک خود نیاز دارید، بهتر است از سقف کاذب چند لایه استفاده کنید. برخی نیز از طرح آسمان مجازی استفاده می کنند. در این طرح، سقف کاذب در گوشه و یا مرکز سقف قرار می گیرد. در اطراف و یا میان سقف کاذب نور و روشنایی نصب می شود، این طرح سبب وسعت و گستردگی فضای اتاق کودک شما می شود و زیبایی خاصی به آن می بخشد.
استفاده از سقف کاذب چندلایه همچنین ، امنیت اتاق کودک شما را چندبرابر می کند، زیرا سبب پنهان شدن سیم برق و سایر لوازم خطرناک می گردد. در تزئین این نوع سقف ، می توانید از عناصر مختلف مانند لامپ، شکل ها و شخصیت های کارتونی و ... استفاده کنید.

سقف کاذب 17اتاق کودک (1).jpg

سقف کاذب چند بُعدی

ماده به کار رفته در این طرح از سقف کاذب ، گچ است. می توانید طرح آن را به صورت چند بعدی ایجاد کنید. در هر ردیف می توانید عناصر تزئینی مختلف مانند عکس حیوانات، کاردستی و... را از سقف آویزان کنید. نور به کار رفته در آن نیز از نوع نور مخفی است و سبب چند بُعدی شدن فضای اتاق کودک شما می گردد.

سقف کاذب اتاق کودک 6 (1).jpg

سقف کاذب برجستة دایره ای و نیم دایره ای

اگر سقف اتاق کودک شما گسترده و بزرگ است می توانید با استفاده از طرح دایره ای چند لایه تضاد زیبایی بر روی سقف ایجاد کنید. به عنوان مثال می توانید در طرح دایره ای آن را به شکل منظومه شمسی طراحی کنید که سیارات و ستارگان از سقف به صورت منظم و برجسته در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. برجسته سازی سقف کاذب نیم دایره ای ، تضاد زیبا و جذابی در فضای اتاق ایجاد می کند. اگر کودک شما به تم های رویایی و یا فانتزی علاقه مند است حتماً از این طرح استفاده کنید.

سقف کاذب اتاق کودک 3 (1).jpg

سقف کاذب منقّش و رنگی

از قرن 14 هجری ژاپنی ها از این نوع طرح در سقف منازل خود استفاده می کرده اند. سقف کاذب منقّش با چوب، شیشه، پارچه و الیاف مخصوص به خود طراحی می شود. خلاقیت و نوآوری در طراحی این مدل از سقف کاذب سبب ایجاد روحیه شاد و خلاقیت در کودک شما می گردد.

سقف کاذب اتاق کودک 10 (1).jpg

سقف کاذب گچی کوتاه

این طرح در واقع بهترین و مقرون به صرفه ترین نوع سقف کاذبی است که می توانید در اتاق کودک خود نصب کنید. نصب و نگهداری آن بسیار راحت و آسان است. می توانید اطراف آن را با چراغ های نئون رنگی تزئین کنید تا جلوه زیباتری داشته باشد.

سقف کاذب اتاق کودک 11 (1).jpg

سقف کاذب چوبی

اگر به اندازه کافی بودجه دارید ، پیشنهاد می کنیم از این سقف کاذب چوبی برای اتاق کودک خود استفاده کنید. الیاف و بافت به کار رفته در سقف کاذب چوبی بهترین گزینه برای عایق بندی سقف اتاق کودک شما می باشد. یکی دیگر از مزایای سقف کاذب چوبی این است که گرما و تعادل خاصی در فضای اتاق کودک شما بوجود می آورد.

سقف کاذب چوبی (2).jpg

سقف کاذب ردیفی با پوشش پاپ کورن

با توجه به اینکه کودکان به فضای فانتزی علاقه مند هستند، با استفاده از این طرح می توانید فضای عالی و متفاوتی در اتاق کودک خود خلق کنید. پوشش به کار رفته در این مدل از سقف کاذب، پاپ کورن می باشد. یکی از مزایای سقف کاذب پاپ کورن این است که دوام و مقاومت بالایی دارد و در شرایط متغیر آب و هوایی نیز می تواند عایق بندی خوبی بر روی سقف شما ایجاد کند.

سقف کاذب پاپ (1).jpg

سقف کاذب طرح پرنسس

اگر کودک شما به یک شخصیت کارتونی یا افسانه ای علاقه مند است، می توانید از طرح و یا تصویر آن برای سقف اتاق او استفاده کنید. در این طرح، سقف اتاق با استفاده از یک پارچه رنگی منقّش پوشانده می شود. اطراف پارچه و الیاف را می توانید با چراغ های نئون و یا روشنایی های دیگر تزئین کنید. استفاده از این طرح ، هاله ای جذاب ، شگفت انگیز و نشاط آور در اتاق کودک شما بوجود می آورد. پرده ی به کار رفته در سقف کاذب پرنسس سبب می شود دختران در اتاق خود احساس امنیت و راحتی خاصی داشته باشند.

سقف کاذب شاهزاده خانم (1).jpg

کاغذ دیواری

اگر به دنبال بودجه ای مقرون به صرفه برای تزئین سقف اتاق کودک خود هستید، می توانید از کاغذ دیواری طرح دار استفاده کنید. یکی از مزایای این طرح این است که نقش ها و مدل های مختلفی دارد که می تواند فضایی شیک و جذاب در اتاق کودک شما ایجاد کند.

سقف کاذب اتاق کودک 4 (1).jpg

انتخاب طرح و رنگ سقف

امروزه طرح،z رنگ و مدل های مختلفی برای سقف کاذب اتاق کودک وجود دارد. می توانید با توجه به سلیقه فرزند خود ، طرح آن را انتخاب کرده و سفارش دهید.
برخی افراد سقف اتاق کودک را نقاشی می کنند، این کار نیز جذابیت خاصی به اتاق او می بخشد. می توانید آن را با آبرنگ ، رنگ و یا طرح های دیگر تزئین کنید. رنگ های روشن و یا شخصیت های کارتونی حال و هوای خوبی در اتاق کودک شما بوجود می آورد.
نکته ای که در انتخاب طرح و نقش خود باید در نظر داشته باشید این است که از چراغ های کم نور و یا چراغ های نئون استفاده کنید ، زیرا فضای رویایی زیبایی در اتاق کودک شما بوجود می آورد. استفاده از سقف کاذب در اتاق کودک ، همچنین سبب ایجاد عایق بندی مناسب در سقف ، کاهش آلودگی صوتی، پنهان ساختن ابزار و وسایل اضافی مانند سیم ها و لوله ها، متعادل ساختن فضای اتاق و همچنین کنترل دمای اتاق او می شود.

سقف کاذب اتاق کودک 2 (1).jpg


متخصصین ما در گروه طراحی و معماری جابرینا می توانند طرح های مناسبی را برای اتاق کودک شما پیشنهاد بدهند، اگر به دنبال طرح خاصی هستید، با متخصصین و مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

منبع: https://www.homelane.com/blog/false-ceiling-designs-for-kids-room
 

پیوست ها

موضوعات مشابه