چند نکته ی مهم قبل از انتخاب و نصب سقف کاذب

با سقف کاذب فضای منزل خود را تغییر دهید

اگر به فکر طرحی جدید و یا بازسازی برای منزل خود هستید، می توانید از طرح ها و مدل های مختلف و متنوع سقف کاذب استفاده کنید. در ابتدا نصب و انتخاب آن، آسان به نظر می رسد، اما نکاتی وجود دارد که قبل از انتخاب و نصب باید به آنها توجه شود. در اینجا قصد داریم به مهم ترین نکات در خرید و نصب سقف کاذب اشاره کنیم:

سقف کاذب 5 (1).jpg

کار نصب و ساخت را با دقت انجام دهید

نصب وسایل در سقف معلق واقعاً کار ساده‌ای نیست. با کمک متخصصین و ابزار خاص می توانید قسمت کوچکی از سقف را برش دهید و طرح مورد نظر خود را اجرا کنید. قبل از هرکاری طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.
اگر هنوز ساخت و یا بازسازی منزل شما به پایان نرسیده است، قبل از هرچیز ساخت سقف را به اتمام برسانید و سپس سقف کاذب را به آن اضافه کنید. برای انجام کار حتماً از متخصصان در این زمینه استفاده کنید، با این روش ، کار شما نیز سرعت و عملکرد بهتری پیدا می کند.

نصب سقف کاذب (3).jpg

ارتفاع را چک کنید

قبل از شروع به نصب و ساخت سقف کاذب، حتماً ارتفاع آن را بررسی کنید. سعی کنید تا چند سانتی متر ارتفاع را کم یا زیاد کنید زیرا لایه های به کار رفته در آن فضای بیشتری را اشغال می کنند و همچنین به فضای بیشتری نیاز دارد.

سقف کاذب 6 (1).jpg

اندازه و طرح را به صورت دقیق محاسبه کنید

قبل از هرچیز ابتدا مکانی را که قصد دارید سقف کاذب را در آنجا نصب کنید، انتخاب کنید و بررسی کنید که می خواهید کل سقف را بپوشانید و یا مکان یا گوشه خاصی از آن را می خواهید بپوشانید؟ سپس طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید. طرح های مربعی و یا مستطیلی شکل سقف کاذب از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر طرح ها برخوردار هستند. طرح های مدرن و متنوع دیگری نیز وجود دارند که متناسب با دکوراسیون و سلیقه خود می توانید آن ها را انتخاب کنید.

طرح سقف کاذب (1).jpg

رنگ مناسب در سقف کاذب به کار ببرید

معمولاً سقف کاذب به رنگ سفید است. این در حالی است که رنگ سفید و یا کرم و سایر رنگ های روشن معمولا فضای تمیز، یکپارچه و یکدستی در منزل شما به وجود می آورند. در طراحی و ساخت سقف کاذب می‌توانید از رنگ های مختلفی استفاده کنید. رنگ های تیره مانند قهوه ای و سایر رنگ های دیگر مانند نارنجی ، سقف شما را سنگین و تیره جلوه می دهد ، استفاده از این رنگ ها نیز می‌تواند یک محیط زیبا و دنجی در فضای منزل شما بوجود بیاورد.

تعمیر سقف کاذب (1).jpg

تعمیر و نگهداری سقف کاذب

سقف کاذب معمولاً به نگهداری یا تعمیر زیاد نیاز ندارند. اگر سقف شما گرد و غبار دارد و یا آلوده است می توانید با استفاده از یک اسفنج به راحتی آن را تمیز کنید. اگر سقف کاذب شما سفید است ، سعی کنید به صورت مرتب آن را گردگیری کنید. اگر طرح، رنگ و یا شکل سقف کاذب برای شما یکنواخت شد، می توانید آن را دوباره رنگ کنید و یا طرح آن را تغییر دهید. تغییر طراحی سقف کاذب بسیار آسان است و به ابزار و وسایل خاصی نیاز ندارد. به همین دلیل بیشتر افراد از سقف کاذب در طراحی دکوراسیون منزل خود استفاده می کنند.

سقف کاذب 6 (1).png


گروه معماری جابرینا قادر است که بهترین طرح ها با بهترین کیفیت را به شما پیشنهاد دهد. می توانید ایده ها و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. متخصصین و مشاورین ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما می باشند.

منبع: https://www.moneycontrol.com/news/b...before-gettingfalse-ceiling-done-1049592.html
 
آخرین ویرایش:

موضوعات مشابه