قیمت مدل های مختلف کاغذ دیواری به همراه گارانتی و نصب آن

قیمت انواع کاغذ دیواری

امروزه مصرف کاغذ دیواری در ایران، اروپا و امریکا به حدی مرسوم شده است که جای رنگ آمیزی 80 تا 90 درصد اتاق ها را گرفته است. در هتل ها، فروشگاه ها و رستوران ها نیز از کاغذ دیواری استفاده می شود. اما می خواهیم بدانیم چه امری سبب شد که کاغذ دیواری توانست با این سرعت جایگزین رنگ شود؟
در وهله اول یکی از عوامل استقبال از کاغذ دیواری زیبایی آن است. طرح، رنگ و مدل های مختلف به کار رفته در آن سبب شده است که هرکس متناسب با ذوق و سلیقه خود طرح مورد نظر را متناسب با طرح دکوراسیون و مبلمان منزل خود انتخاب کند.

کاغذ دیواری 4.jpg


می توانید نقش به کار رفته در کاغذ دیواری با طرح و نقش فرش و یا پرده خود هماهنگ کنید و نمایی زیبا در منزل خود بوجود بیاورید. یکی دیگر از دلایل استقبال از کاغذ دیواری جنبه اقتصادی و مقرون به صرفه بودن آن است.انتخاب بهترین نوع کاغذ دیواری قابل شستشو متناسب با هزینه در مقایسه با هزینه رنگ آمیزی اتاق ها به مراتب ارزان تر تمام می شود و دوام و زیبایی بیشتری دارد.

ست کاغذ دیواری و پرده (1).jpg


نکته ای که در اینجا لازم است به آن توجه شود نوع، کیفیت و کمیت کاغذ دیواری شماست. سعی کنید از کاغذ دیواری با کیفیت خوب استفاده کنید در غیر اینصورت شاید انتظاری که از کاغذ دیواری دارید برآورده نشود و نظر شما را نسبت به کاغذ دیواری بدبین سازد.
قیمت کاغذ دیواری ثابت نیست و متغیر است. بستگی به جنس و نوع کاغذ دیواری شما دارد. به عنوان مثال کاغذ دیواری هایی که قابلیت شستشو نسبت به سایر کاغذدیواری ها قیمت بیشتری دارند.

کاغذ دیواری 3.jpg


از سویی قیمت کاغذ دیواری با توجه به رول های مصرفی شما محاسبه می شود. در برخی موارد نیز قیمت بر حسب متراژ منزل یا دیوار شما محاسبه می شود. پس ابتدا تعداد رول های مورد نیاز خود را به طور دقیق محاسبه کنید و متراژ منزل خود را نیز در نظر بگیرید. سعی کنید هنگام خرید چند رول اضافی نیز تهیه کنید، زیرا ممکن است حین نصب به دیوار یا کاغذ دیواری آسیب وارد شود.

کاغذ دیواری نازک (1).jpg

فاکتورهای مهم در تعیین قیمت کاغذ دیواری

عوامل مختلفی در تعیین قیمت کاغذ دیواری تأثیر دارند که مهمترین آنها عبارتند از:

طرح، جنس، و رنگ کاغذ دیواری

طرح های به کار رفته در کاغذ دیواری متفاوت است. در برخی طرح مدرن، فانتزی یا سنتی به کار رفته است. مطابق با سلیقه خود طرح مورد نظر را انتخاب کنید و سفارش دهید.

متریال به کار رفته در کاغذ دیواری

مواد و متریال به کار رفته در برخی کاغذ دیواری ها به گونه ای است که از جذب رطوبت و هرگونه آسیب به آن جلوگیری می کند. با توجه به این امر قیمت برخی نسبت به برخی مدل ها بیشتر است.

تعداد رول های مورد نیاز

معمولاً هر رول کاغذ دیواری بین 10 تا 15 متر ارتفاع دارد.

متراژ دیوارها

مطابق با متراژ منزل یا اتاق های شما تعداد رول های مورد نیاز پیش بینی و هزینه آن محاسبه می شود. هرچقدر متراژ منزل یا اتاق بیشتر باشد به نسبت آن هزینه رول ها افزایش می یابد.

زیرسازی و نصب کاغذ دیواری

در صورتی که از قبل بر روی دیوار منزل شما کاغذ دیواری نصب شده باشد و قصد تعویض یا جایگزین نمودن آن را داشته باشید نیاز به اقداماتی در جهت کندن و نصب کاغذ دیواری جدید دارید که این امر خود نیز مشمول هزینه می شود.

طرح به کار رفته در دیوار منزل شما

در برخی منازل بر روی دیوارهای خود طرح هایی ایجاد کرده اند. به عنوان مثال بر روی دیوار کنده کاری یا طرح سنتی وجود دارد، نصب کاغذ دیواری بر روی این دیوارها نیاز به دقت و ظرافت خاص خود دارد.


کاغذ دیواری 2 (1).jpg

کاغذ دیواری ارزان و مناسب

وقتی می گوییم کاغذ دیواری ارزان به این معنی نیست که کیفیت خوبی ندارد. بلکه برخی از آنها کیفیت خوب و قابلیت شستشو را نیز دارند. اگر می خواهید کاغذ دیواری با قیمت ارزان تر و مناسب تر تهیه کنید، طرحی را تهیه کنید که قابلیت شستشو داشته باشد. کاغذ دیواری های PVC معمولاً کیفیت خوب و قابلیت شستشو دارند.
معمولاً قیمت کاغذ دیواری های ارزان از رولی 30 تا 35 تومان شروع می شود. برند های مختلفی در بازار موجود است که قدرت انتخاب را برای خریدار چند برابر می کند. بهترین برند کاغذ دیواری به ترتیب کشور تولید کنندشان به کاغذ دیواری ایرانی (دکوراتیو)، کره ای (آرت دکو، آرت نوا) ، ایتالیایی (نپولیس)، آلمانی (بلو)، چینی (روما، گلوریا)، تایلندی (دیور) از بهترین برند کاغذ دیواری خارجی می توان دسته بندی کرد.

برای خرید و سفارش برندهای مختلف کاغذ دیواری به سایت ما مراجعه کنید. همکاران ما در گروه معماری جابرینا با چندین سال سابقه در زمینه طراحی و تولید مدل های مختلف کاغذ دیواری، آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

منبع: https://www.wallpaperboulevard.com/blog/what-is-the-average-cost-of-wallpaper-63.aspx
 
آخرین ویرایش: