تزئین دکوراسیون داخلی اتاق با استفاده از کاغذ دیواری به همراه قیمت و شیوه نصب

تزئین دکوراسیون داخلی با کاغذ دیواری

تزئین دکوراسیون با کاغذ دیواری می‌تواند به ما کمک کند تا خانه‌ای زیباتر و دلپذیرتر داشته باشیم. تنها کافی است که بدانیم آن را در کجا و چگونه به کار ببریم و چگونه مبلمان فضای رداخلی را متناسب با طرح آن بچینیم. در این مقاله قصد داریم چند نمونه از کاربرد کاغذ دیواری در فضاهای داخلی متفاوت را به شما معرفی کنیم . با ما همراه باشید.

تزئین اتاق نشیمن .jpg
.
  • ست کردن کاغذ دیواری با دکوراسیون داخلی منزل

کاغذ دیواری تنوع بالایی دارد و برای پیدا کردن کاغذ مورد نظرتان به زمان زیادی نیاز دارید. پس کمی صبر کنید تا بتوانید کاغذ دیواری مورد نظرتان را پیدا کنید.
1-ابتدا نمونه طرح هایی که قبلاً کاغذ دیواری شده‌اند را ببینید. این کار به شما کمک می‌کند تا انتخاب بهتری داشته باشید. مثلاً از فروشنده بخواهید تا خانه‌هایی که قبلاً از کاغذدیواری مورد علاقه شما در طراحی داخلی دکوراسیون استفاده کرده اند را به شما نشان دهد.
برای این که به نتیجه دلخواهتان برسید یک قطعه بزرگ از کاغذ دیواری را همراه خود به خانه بیاورید و روی دیوار منزلتان بگذارید تا ببینید کاغذ دیواری با دکوراسیون و مبلمان اتاقتان هماهنگی دارد یاخیر؟
2- طرح و رنگ کاغذ دیواری را متناسب با سلیقه خود انتخاب کنید. برای دکوراسیون منزلتان طرح نرم و لطیف را می پسندید یا طرح شلوغ و رنگ‌های براق و سرد؟
3- به این نکته توجه کنید که کاغذ دیواری را برای کدام قسمت خانه می‌خواهید. مثلاً اگر می‌خواهید اتاق کارتان را کاغذ دیواری کنید، قطعاً نباید به دنبال کاغذ دیواری طرح دار نباشید.
4- از آنجا که کاغذ دیواری جلوه مدرن و شیک در منزل شماست، باید تمام شرایط و موقعیت اتاق را درهنگام انتخاب کاغذ دیواری در نظر بگیرید. مثلاً در اتاق خواب باید به طرح و رنگ انتخابی و ترکیب آن روتختی، نورپردازی اتاق و ... توجه کنید.
5- به این مسأله هم توجه داشته باشید که نمای کاغذ دیواری‌تان در اتاق‌های دیگر به چه صورت است. شاید نمای کاغذ دیواری مورد نظر شما از دور آنقدرها هم که تصور می‌کنید زیبا و جذاب نباشد.
6- باید در انتخاب کاغذ دیواری به ظرافت طرح ها و جزئیات آن هم توجه کنید. بسیاری از کاغذ دیواری‌ها گرچه زیبا هستند اما ممکن است طرح آن با چیدمان و دکوراسیون داخلی اتاق شما هماهنگ و یکدست نباشد.
تمام این موارد در انتخاب کاغذ دیواری مناسب تأثیر دارد. وقتی بدانید به دنبال چه چیزی هستید، در وقت و زمان خود صرفه‌جویی کرده‌اید.

تزیئن دکوراسیون 3.jpg


در تزئین دکوراسیون داخلی با کاغذ دیواری به نکات زیر توجه کنید:
  • طیف رنگی مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید.

برای طراحی فضاهای داخلی ابتدا طیف رنگی مورد علاقه خود را در نظر بگیرید و پس از آن خرید را انجام بدهید. هنگام انتخاب کاغذ دیواری بهتر است به دیگر وسایل و اجزا فضا هم فکر کنید. طیف رنگی، سبک دکوراسیون، نورپردازی و نورگیری فضا از عوامل تأثیرگذار در انتخاب کاغذ دیواری هستند. لازم نیست که قبل از شروع کار دقیقاً بدانید که چه چیزی را مدر نظر دارید اما دانستن آن کاملاً ضروری است.

تلفیق کاغذ دیواری.jpg1.jpg

  • برای یک دیوار خاص از کاغذ دیواری استفاده کنید

نیازی نیست که کاغذ دیواری سطح همه دیوارهایی اتاق را بپوشاند، شما می‌توانید با توجه به مکانی که برای وسایل خاص در چیدمان فضا در نظر گرفته‌اید با استفاده از کاغذ دیواری جلوه‌ای ویژه به یکی از دیوارها و حتی قسمتی از آن ببخشید. دیوارهای دیگر با رنگ آمیزی مناسب پوشانده خواهند شد. به عنوان مثال دیوار پشت تلویزیون می‌تواند دیواری خاص و ویژه در فضای داخلی خانه شما باشد.

ست کاغذ دیواری و مبلمان.jpg

  • کاغذ دیواری را با روکش مبلمانتان ست کنید

اگر به ست کردن و هماهنگی رنگ در دکوراسیون منزل خود علاقه‌مند هستید، می‌توانید کاغذدیواری را با روکش صندلی و مبلمان ست کنید.

تزیئن دکوراسیون 2.jpg

  • با کاغذ دیواری خانه‌تان را پر نور ور وشن کنید

وسیع بودن سطح دیوار تأثیر بسیار زیادی در روشن و پرنور جلوه کردن فضا دارد. اگر دوست دارید خانه‌ای پر نور و روشن داشته باشید، بهتر است به سراغ کاغذ دیواری‌ با زمینه رنگ سفید و یا طیف رنگ‌های خنثی بروید. در انتخاب مبلمان نیز همین نکته را مد نظر قرار دهید. با این روش می‌توانید فضایی پر نور را در دکوراسیون داخلی منزل خود به وجود بیاوردید.

کاغذی دیواری تخت.jpg

  • تنها دیوار پشت تاج تخت‌تان را کاغذ دیواری کنید

در فضای اتاق خواب دیوار پشت تخت با پوشش کاغذ دیواری زیباتر به نظر خواهید رسید. در این فضا انتخاب رنگ تخته پشتی تخت خواب و روتختی نقش بسیار زیادی خواهند داشت تا دراتاق خواب شما وحدت و هماهنگی احساس شود.

تلفیق کاغذ دیواری.jpg

  • از تلفیق کاغذ دیواری‌ها استفاده کنید

شما حتی می‌توانید از دو کاغذ دیواری متفاوت در یک فضا استفاده کنید. نکته مهم در این انتخاب توجه به طرح و نقش و ترکیب رنگی آنهاست. دقت داشته باشید که این کار نباید حس بی‌نظمی و آشفتگی در فضا به وجود بیاورد.
کاغذ دیواری دوم می‌تواند به صورت خطوط افقی با ضخامت مناسب بر روی کاغذ دیواری اصلی قرار بگیرد. خلاقیت در این کار موجب ایجاد تنوع در فضا و دکوراسیون داخلی شما می شود. ببینید که کدام روش متناسب سلیقه و علاقه شماست.

تزئین دکوراسیون با کاغذ دیواری.png

  • کاغذ دیواری را با یک پوشش دیگر تلفیقی استفاده کنید

دیوارپوش‌های دیگر می‌توانند به راحتی با کاغذ دیواری ترکیب شوند. هنگامی که از دیوارپوش‌های چوبی، سنگی و حتی آجری در کنار کاغذ دیواری استفاده می‌کنید، باید به خاطر داشته باشید که طرح و رنگ آنها تأثیری متقابل بر روی هم خواهند داشت. بنابراین همه نکاتی تا به اینجا گفته شد را به خاطر داشته باشید.
در صورتی که قصد خرید و یا طراحی کاغذ طراحی متناسب با دکوراسیون داخلی خود را دارید، می توانید با مشاورین ما در گروه معماری و طراحی جابرینا تماس حاصل نمایید. همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

منبع : https://www.wallpaperboulevard.com/blog/what-are-the-different-types-of-wallpaper-57.aspx
 
آخرین ویرایش: