مدل ها و کاربردهای آینه دکوراتیو به همراه قیمت و شیوه نصب و اجرای آن

کاربرد آینه دکوراتیو

امروزه آینه دکوراتیو در علم دکوراسیون به‌عنوان ابزاری برای زیبایی بزرگنمایی فضا كاربرد دارد. به همین دلیل استفاده از آن در محیط‌‌‌‌های كوچك توصیه می‌شود. اصولاً یك اتاق كوچك، راهرو، و یا وروی های تنگ و باریك با آویختن آینه به دیوار خیلی بزرگتر از آن چیزی كه هستند جلوه می‌كنند.
باید توجه داشت كه استفاده از آینه صرفاً به منظور ایجاد تعادل و توازن انجام می‌پذیرد، بنابراین آینه می‌بایست در مكانی قرار بگیرد كه انعكاس نور و فضا در آینه، محیط را از نظر بصری بزرگ‌تر نشان داده و به آن عمق بخشد. البته محل و نحوه قرار گرفتن آینه و شكل ظاهری آن بسیار مهم است.

تزئین اتاق نشیمن.jpg

نحوه تزئین اتاق نشیمن با آینه دکوراتیو

استفاده از آینه در محیط باریك، محیط را بازتر و وسیع‌تر نشان می‌دهد. تركیب آینه با دیوار، به شما امكان می‌دهد سطحی براق خلق كنید كه به آسانی قابل تمیز كردن باشد، در صورتی كه رنگ یا كاغذ دیواری نمی‌تواند سطح براقی به وجود بیاورد.
قرار دادن یك شمع در مقابل آینه دکوراتیو، حسی رمانتیك به فضا می‌دهد و آنجا را آرام‌بخش‌تر می‌کند. قاب آینه و شمعدان را با توجه به سبك دكوراسیون خود انتخاب كنید. انعكاس نور ملایم حاصل از این چیدمان، محیطی آرام برای شما فراهم می‌آورد.بازتاب نور آینه و گسترش بعد فضا از جمله دلایل استفاده از آینه در دکوراسیون اتاق نشیمن است.

آینه دکوراتیو.jpg

قبل از انتخاب و نصب آینه لازم است به چند نکته توجه کنید که در اینجا ما به مهم ترین آنها اشاره می کنیم:
  • قبل از نصب آینه محل و اندازه آینه را انتخاب کنید.
  • بر اساس فضای موجود اندازه آینه را انتخاب کنید.
  • می توانید در کنار برخی آثار هنری مثل یک اثر معماری ، نقاشی و... از آینه تزئینی استفاده کنید. نصب آینه بر روی یک قسمت از پنجره اتاق نور اتاق را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.
  • آینه را همیشه در ارتفاع مناسب نصب کنید. بهتر است آینه در فضایی قرار بگیرد که دیده شود
آینه بزرگ در فضای کوچک.jpg

استفاده از آینه بزرگ در فضای کوچک

کاربرد آینه بزرگ در فضای کوچک سبب گسترش فضا و بعد می‌شود. اگر اتاق خواب یا نشیمن شما کوچک است، بر روی یک قسمت از دیوار آینه نصب کنید تا فضا بزرگتر جلوه کند. در راهروهای باریک و بلند معمولاً یک قسمت از دیوار را با آینه تزئین می‌کنند تا زیباتر جلوه کند.

نقطه کانونی آینه.jpg

ایجاد نقطه کانونی با استفاده از آینه دکوراتیو

از آنجا که محل قرارگیری آینه در اتاق نشیمن، روی میز توالت، بالای میز غذاخوری و... است به همین دلیل برای قراردادن و نصب آینه یک نقطه کانونی را در نظر بگیرید تا فضای اتاق شما بزرگتر و زیباتر جلوه کند. دیوارهایی که آینه سرتاسر آن را می‌پوشاند دکوراسیون فوق العاده‌ای در اتاق شما ایجاد می‌کند.

سبک آینه.jpg

سبک آینه دکوراتیو

طرح‌های مختلف آینه دکوراتیو شامل سنتی، مدرن، کلاسیک و ... است. سبک آینه بستگی به قاب به کار رفته در آن دارد. قاب مناسب به عنوان مثال یک قاب ساده چوبی تأثیر زیادی در فضای اتاق شما دارد. آینه هایی با شیشه دودی و آینه‌های عتیقه جذابیت زیادی دارند و جلوه خاصی در اتاق شما ایجاد می‌کنند.

استفاده از لوازم تزئینی.jpg

استفاده از لوازم تزئینی در اطراف آینه

در این سبک با قلابهای محکم آینه را به دیوار مسطح نصب می‌کنند. می‌توانید سطح آینه را با لوازم تزئینی مانند مجسمه یا گل تزئین کنید، در این مورد اطمینان حاصل کنید که آینه کاملاً بر روی دیوار نصب شده است. می‌توانید در اطراف آینه از چوب لباسی استفاده کنید و از فضای خالی استفاده کنید. در صورتی که آینه شما خیلی سنگین باشد بهتر است این کار را انجام ندهید.

چند آینه.jpg

استفاده همزمان از چند آینه دکوراتیو

اگر اتاق نشیمن شما بزرگ است، می توانید دیوار اتاق را با چند آینه تزئین کنید. چند آینه در اتاق سبب می‌شود اتاق شما زیبا و منظم به نظر برسد. می‌توانید تکه‌های مختلف آینه را در طرح‌های مختلف بر روی دیوار نصب کنید. اگر اتاق شما کوچک است از چند آینه استفاده نکنید، و از یک آینه بزرگ استفاده کنید.

مبل آینه ای1.jpg

مبلمان آینه‌ای

امروزه مبلمان آینه‌ای محبوبیت خاصی پیدا کرده‌اند. این سبک از مبلمان می‌تواند بازتاب نور خوبی بر روی دیوارهای اتاق داشته باشد. مبلمان آینه‌ای علاوه بر افزایش بعد فضای اتاق دیوارهای اتاق را به صورت ممتد و کشیده نمایش می‌‌دهد که جلوه خاصی دارد. بازتاب و انعکاس نور از مزیت استفاده از مبلمان آینه‌ای است.
گروه معماری جابرینا با کمک معماران، طراحان و مشاورین مجرب و به روز توانسته است طرح های جالب و مدرنی ارائه دهد. اگر قصد خرید و سفارش آینه دکوراتیو دارید، می توانید طرح و نمونه های مختلف آن را در سایت ما مشاهده نمایید. همکاران ما در گروه معماری جابرینا آماده پاسخگویی به سؤالات شما در این زمینه می باشند.


منبع: https://www.thespruce.com/feng-shui-use-of-mirrors-4119930
 
آخرین ویرایش: