تکنیک های نصب و اجرای آینه دکوراتیو بر روی دیوار به همراه قیمت و تصویر

مراحل اجرا و نصب آینه دکوراتیو

برای نصب آینه دکوراتیو نخست، طرح مورد نظر توسط طراح، معمار یا شخص آینه کار آماده می‌شود، سپس کاغذ طراحی شده را سوزنی می‌کنند و بر روی سطح کار می‌گذارند و روی آن گرده زنی می‌کنند. پس از آن از روی طرح به وسیله گرده بر دیوار منتقل می کنند. نصب آیینه را به وسیله چسباندن قطعات آیینه روی دیوار با گچ و سریش به انجام می‌رسانند.

نصب 2.jpg


در سطوح آیینه کاری زمینه کار دارای نقوش یا خطوط برجسته یا فرورفته است. زمینه کار توسط یک فرد گچ بر مشابه طرح آیینه کاری آماده شده، سپس قطعات آیینه در اندازه و اشکال مورد نظر با الگویی مقوایی برش داده شده (بدون انکه آنها را از هم جدا سازند) آماده می شود.
آنگاه به وسیله خمیری که مرکب از گچ و سریش است قطعات آیینه را براساس طرح به وسیله فشار آوردن دست به محل برش آن ها روی گچ کشته بر سطح کار می‌چسباند و با فشار دست برجستگی و فرورفتگی مورد نظر را ایجاد می‌کند، سپس نقوش دلخواه و مورد نظر را پدیدار می‌سازد در خاتمه سطح کار را پاک کرده، براق می کنند. نصب آینه تزئینی باید توسط نیروهای حرفه ای انجام شود.

2 .jpg

انواع آینه دکوراتیو

انواع آینه دکوراتیو شامل آینه کاری به سبک سنتی و مدرن است. اگر در آینه‌کاری از قطعات بزرگ آینه و شکل‌هایی که دارای خطوط ساده باشدT استفاده گردد، آنگاه فضای اتاق سبکی مدرن به خود می‌گیرد. در معماری سنتی ایران، آینه‌کاری همواره جایگاه منحصر به فردی داشته است. آنهایی که طرفدار معماری سنتی ایرانی هستند، علاقه خود را با بهره‌گیری از این هنر ارزشمند و اصیل در دکوراسیون داخلی خانه‌های خود نشان می‌دهند. آینه دکوراتیو در کنار شیشه‌های کوچک با رنگی چشم نواز، شما را به سال‌های دور خواهد برد.

3 .jpg


نکات مهم که قبل از نصب آینه دکوراتیو به آنها باید توجه کنیم:
• به هنگام خرید آینه توجه کنید که قلاب مخصوص داشته باشد تا به راحتی قابل نصب باشد.
• اگر قصد دارید که آینه را بالای دیوار قرار دهید، سعی کنید آن را شیب‎دار نصب کنید.
• برای نصب آینه در بالای طاقچه شومینه حتما سعی کنید، (4 تا ۵ اینچ) (10 الی 15 سانتی متر) فاصله دهید.
• شما می‎توانید برای نصب آینه روی درب از کلیپس آینه استفاده کنید.
• اگر خانه‎تان دارای سقف بلندی است، بهتر است از آینه‎های عمودی برای آن استفاده کنید.
بی‌نهایت ایده‌ی متنوع برای دکوراسیون خانه با آینه وجود دارد. فقط لازم است که شما کمی خلاقیت خودتان را بکار بگیرید تا بتوانید طراحی خاص خودتان را داشته باشید.
نکته‎ی جالب در مورد آینه تزئینی این است که در دکوراسیون خانه‎های کوچک و بزرگ به بهترین شکل ممکن عمل می‎کند. در مورد فضاهای بزرگ باعث ایجاد محیطی لوکس و جذاب شده و در دکوراسیون‎های کوچک فضا را بزرگ‎تر نشان می‎دهد.

1 .jpg

آینه آنتیک

در این مدل طرح کار شده بر روی آینه طرحی قدیمی است. جیوه آینه بصورت یکدست نیست و رنگ‌بندی آن متفاوت و در طرح های مختلفی می‌باشد. ایران از جمله کشورهایی است که در زمینه آینه آنتیک حرف اول را می‌زند.

آینه تایلی 1.jpg

آینه تایلی

در این سبک روی آینه با ابزار خاصی تراش می‌خورد که به حالت اینگرمی معروف است. مدل آینه تایل به شکل‌های هندسی مختلف مانند : مربع، لوزی، مثلث و... طراحی می شود.
کشورهای تولید کننده آینه آنتیک ایران ، آلمان، ایتالیا، بلژیک و چین هستند. آینه‌هایی که در کشورهای آلمان، ایتالیا و بلژیک تولید می شود، بصورت صنعتی نمی باشد و به حالت دستی می باشد. آینه هایی که در چین تولید می‌شود کاملاً صنعتی می‌باشد. تعداد رنگ و مدل آینه در چین محدود می باشد و ضخامت آنها 1/5 میل می باشد.

4.jpg


نکات مهمی که برای خرید آینه خوب باید به آن توجه کنیم:
• باید آینه دارای نشان استاندارد باشد و فقط آینه های ایرانی دارای نشان مرغوبیت هستند و آینه‌های خارجی نشان استاندارد ندارند..
• درصد فنزو آینه‌ها باید بالا باشد تا ماندگاری آینه بر روی دیوار بیشتر باشد که درصد فنزو آینه‌های گیوه دوز بالا می باشد.

دلایل ایجاد لکه بر روی آینه تزئینی
• جنس آینه خوب نیست.
• از جای معتبر خریداری نشده است.
• چسب نامرغوب در نصب آن استفاده شده است.
• در آینه کاری گیوه دوز هیچکدام از موارد بالا وجود ندارد.
چسبی که در آینه کاری استفاده می شود بهتر است سیلیکون 100 درصد باشد. این چسب هیچگونه اسید ندارد و کاملاٌ خنثی می باشد و گیوه دوز از چسب های آکواریوم و چسب 123 اصلا استفاده نمی‌کند که البته چسب روی قیمت تاثیر دارد.

تمیز کردن آینه.jpg

تمیز کردن آینه آنتیک

تمیز کردن آینه آنتیک بستگی به جرمی دارد که بر روی آینه نشسته است. اگر چربی باشد مقداری سرکه با آب مخلوط کنید و به آینه بمالید و اگر غبار بود با آب و یا پاک کننده رایت تمیز کنید.
گروه معماری جابرینا سابقه درخشانی در زمینه تولید و ساخت آینه دکوراتیو و محصولات مرتبط با آن دارد.در صورت تمایل می توانید به سایت ما مراجعه کرده و یا با همکاران ما تماس حاصل نمایید.


منبع: http://blog.mirrorlot.com/5-tips-hanging-wall-mirrors
 

پیوست ها

آخرین ویرایش:

موضوعات مشابه