جدیدترین مدل های آینه تزئینی و آنتیک دیواری و قدی به همراه شیوه نصب و قیمت

آینه آنتیک و کاربرد آن

همه‌ی افراد در طول روز برای آرایش و یا مرتب کردن مو ویا لباس خود در جلوی آینه هستند. پس تقریباً در همه‌ی بخش‌های خانه و یا ادارات به آینه نیاز دارید. در همه‌ی خانه‌های امروزی یک آینه وجود دارد که بیشتر افراد از آن در سرویس بهداشتی و یا حمام استفاده می‌کنند. کسانی که به زیبایی دکوراسیون داخلی خانه‌ی خود اهمیت زیادی می دهند از آینه در همه‌ی بخش‌های خانه استفاده می‌کنند.
آینه و مخصوصا آینه آنتیک و تزئینی کاربرد زیادی دارد و به عنوان یک وسیله تزئینی از آن استفاده می‌شود. بهترین مکانی که آینه در آن جلوه خوبی دارد اتاق نشیمن است. اتاق پذیرایی به دلیل اینکه بیشتر مهمان ها در آنجا قرار دارند باید زیباتر و شیک تر از سایر بخش های خانه باشد.

آینه آنتیک 1.jpg

در نتیجه استفاده از آینه در اتاق پذیرایی نیز زیبایی و جذابیت اتاق را افزایش می دهد. با انتخاب یک آینه‌ی شیک و زیبا و طراحی محیط آن با نورپردازی مناسب می توانید توجه افراد به خود جلب کنید. در همه جا به آینه نیاز دارید پس نصب آن در همه‌ی بخش‌های خانه هیچ مشکلی ندارد، اما اگر از آینه‌ی مناسب آن بخش از خانه استفاده کنید، حتماً باعث زیبایی خانه می شود.

طرح های مختلف آینه آنتیک

دیوار پوش آینه ای.jpg

دیوارپوش آینه‌ای

از آینه آنتیک می توان برای پوشش دیوارهای اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی، حمام و سرویس بهداشتی در منازل استفاده کرد.این سبک باعث زیباتر شدن این مکان ها شد.

آینه گرد.jpg

آینه‌ گرد دکوراتیو

آینه‌ گرد دکوری از دیگر آینه‌هایی است که استفاده از آن‌در دکوراسیون داخلی منزل نمایی جذاب ایجاد می‌کند. این آینه‌ها در ابعاد متفاوت ساخته می‌شوند و به صورت تکی یا به شکل مجموعه‌ای از چند آینه بر روی دیوار نصب می‌شوند.

آینه پازلی.jpg

آینه پازلی دکوراتیو

یک ایده جذاب برای تزیین اتاق های منزل، استفاده از تکه‌های آینه در کنار یکدیگر است به صورتی که مانند پازل مرتب شده باشند. این سبک از آینه‌ آنتیک در ابعاد و اشکال متفاوت قابل اجرا است و نمایی زیبا در دکوراسیون منزل ایجاد می‌کند.

آینه قدی دکوراتیو.jpg

آینه قدی دکوری

یک آینه بزرگ، به تنهایی می‌تواند فضای یک اتاق را متحول سازد. آینه‌ دکوری با قاب های عریض به طراحی داخلی عمق می‌دهند و علاوه بر زیبا ساختن دکوراسیون باعث بزرگتر جلوه دادن آن نیز می شوند.

آینه آنتیک 3.jpg

آینه دکوراتیو در طرح های متفاوت

آینه‌های دکوری در اشکال و ابعاد و طرح های متفاوتی همچون طرح خانه، طرح پروانه، طرح عشق، طرح برگ، طرح خیال، طرح قاصدک و... قابل نصب بر روی دیوار هستند. استفاده از این عناصر دکوراتیو به دلیل انعکاس نور محیط باعث زیباتر شدن مکان مورد نظر شما می شود.

آینه کاشی 1 .jpg

آینه‌ دکوراتیو کاشی مانند

آینه‌ دکوراتیو کاشی مانند از پر کاربرد ترین آینه‌های دکوراتیو تزئینی هستند که در منازل استفاده می‌شوند. این نوع آینه‌ها بیشتر شبیه تایل‌های کاشی هستند که در کنار هم چیده شده‌اند و طرح‌های زیبایی ایجاد کرده‌اند.
بر روی این آینه‌دکوراتیو و فانتزی طرح های زیبایی حکاکی شده است، به صورتی که در این قسمت ها جیوه وجود ندارد تا انعکاسی ایجاد کند. زمانی که تعداد زیادی از این تایل‌های آینه‌ای در کنار هم قرار می‌گیرند، باعث تکرار منظم یک طرح و در نهایت زیبایی بصری خیره‌کننده‌ای می‌شوند.

آینه آنتیک 2.jpg

مزایای استفاده از آینه آنتیک

1-انعکاس نور بالایی دارد و همه چیز را درخشان می کند. نور منعکس شده از این آینه موجب تکثر نور طبیعی و انواع نورهای مصنوعی دیگر می شود.
2- همه چیز را زنده و شاداب نشان می‌دهد. از آنجا که آینه یک اثر هنری و تزئینی است استفاده از آن انرژی مثبت و خوبی در فضای خانه و اتاق نشیمن ایجاد می‌کند.
3- عمق بخشیدن به فضا، رعایت نکات و اصول نصب آینه سبب می شود فضای خانه یا اتاق چند برابر جلوه کند.
4- انعکاس نور، اضافه کردن آینه در اتاق میزان نور و انعکاس آن را دوبرابر می‌کند. بهتر است تعداد آینه‌های نصب شده بر روی دیوار کمتر باشد. نصب آینه در نزدیکی لوستر و مقابل پنجره نور را به خوبی منعکس می‌کند و زیبایی بیشتری به فضای اتاق و اتاق نشیمن شما می بخشد.
5- کاهش بهم ریختگی فضا، اگر فضای اتاق شما آشفته و بهم ریخته است، می‌توانید خرت و پرت‌ها را درون کمد جا دهید و بر روی درب کمد آینه نصب کنید. با استفاد از این روش فضای بزرگ و دلبازتری در اتاق خود ایجاد می‌کنید.
اگر قصد خرید آینه آنتیک و یا آینه دکوراتیو دارید می توانید نمونه های آن را در سایت ما مشاهده نمایید. گروه معماری جابرینا با بهره گیری از روشهای مدرن و به روز طرح های زیبا و چشم نوازی را ارائه می دهد. در صورت تمایل می توانید با همکاران و مشاوران ما تماس حاصل نمایید. همکاران ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما می باشند.

منبع: https://homeguides.sfgate.com/restore-antique-mirror-glass-40082.html
 
آخرین ویرایش: