فاکتورهای مؤثر در تعیین قیمت درب آهنی

قیمت درب آهنی

یکی از شیک ترین و پر کاربرد ترین درب ورودی ساختمان ها درمیان انواع درب های ورودی، درب آهنی می باشد و با توجه به اینکه درب ورودی ساختمان تاثیر بسیار زیادی در نمای خارجی ساختمان دارد، در انتخاب آن باید دقت عمل بیشتری به خرج داد. امروزه نسل جدید درب ورودی آهنی با استفاده از ابزارهای مدرن و بسیار دقیق برش لیزری و با تنوع و طرح های خیره کننده عرضه می گردد. فاکتورهای مهمی در تعیین قیمت درب آهنی تأثیر دارند که در اینجا به مهم ترین آنها اشاره می کنیم:

درب آهنی.jpg

 • ابزار و آلات مورد استفاده

یکی از ارکان مهمی که سبب زیبایی درب می شود و در قیمت آن تأثیر دارد ابزار و لوازم مورد استفاده آن است. به عنوان مثال اگر جنس دستگیره، قفل، ضربه گیر، سرمه، لولا، چشمی و ... با کیفیت و مناسب باشد، طبیعتاً در افزایش قیمت آن نیز تأثیر خواهد داشت.
 • رنگ درب

دو نوع رنگ در درب فلزی به کار می رود. رنگ سنتی و رنگ کوره ای مدرن.
رنگ سنتی در مقایسه با رنگ مدرن ماندگاریی کم و کیفیت پایین تر دارد. در رنگ سنتی درب، استعداد خش پذیریی و زنگ زدگی بیشتری دارد. در رنگ کوره ای مدرن سطح رنگ شده به وسیله سند بلاست صیقل داده می شود تا ناخالصی آن پاک شود. رنگ کوره ای مدرن طول عمر بیشتری دارد و امکان رنگ مجدد آن وجود دارد.
نصب درب آهنی.jpg

 • حمل و نقل درب

حمل درب نیز دارای هزینه می باشد. در برخی شرکت ها که حمل بار به صورت عمده صورت می گیرد، هزینه حمل و نقل کاهش می یابد. در برخی مواقع نیز هزینه حمل و نقل تأثیزز چنداننی بر روی قیمت ندارد.
 • نصب درب

بهتر است درب را افراد متخصص نصب کنند، زیرا با این روش امکان اشتباه در نصب به صفر می رسد و از هزینه های احتمالی جلوگیری می کند.

67.jpg

 • چارچوب درب و پنجره

جنس چارچوب (تک جداره و دوجداره) از عوامل مهمی است که بر قیمت درب و پنجره تأثیر می گذارد. علاوه بر آن نوع و عملکرد درب و پنجره ننیز بر قیمت آن تأثیر دارد. به عنوان مثال پنجره ها یا دربهایی که به صورت کشویی یا لولایی باز و بسته می شود در هزینه نصب تأثیر دارد.
از عوامل مؤثر دیگر در تعیین قیمت درب و پنجره دو جداره می توان به تعداد باز شو ها در یک پنجره و میزان سختی و نصب که توسط مشاوران مجرب و حرفه ای گروه معماری جابرینا برآورد‌ می شود، اشاره نمود.

درب فلزی (1).jpg

چرا از درب فلزی استفاده می کنیم؟

از نقاط قوت ذاتی در رابطه با فولادی که در درب آهنی استفاده می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 1. مقاومت در برابر هرگونه شرایط آب و هوایی
 2. مقاومت در برابر ضربات و هرگونه فرورفتگی
 3. قابلیت پاک شدن گرافیتی ها و نقاشی های بچه ها
 4. هزینه کم نگهداری
 5. قابلیت رنگ پذیری و استفاده از طرح های خاص و سفارشی متناسب با تم داخلی و بازه سنی دانش آموزان
 6. قیمت مناسب و باصرفه درب فلزی در برابر سایر متریال درب
همچنین این درب ها تا سه ساعت در مقابل آتش سوزی نیز از خود مقاومت نشان می دهند. این نوع درب اغلب سبکتر از درب چوبی ضد حریق هستند و همچنین طول عمر بالایی دارند و برای یک محیط پررفت و آمد مثل مدرسه مناسب ترند.
معمولاً در منازل بزرگ ویلایی از درب آهنی یا آلومینیومی استفاده می شود.بهتر است در مکان هایی عمومی از درب های چوبی یا آلومینیومی استفاده نکنید، زیرا در صورت آسیب دیدن متحمل هزینه زیادی می شود. اما درب های فولادی نیاز به تعمیرات کمی دارند و در صورت نیاز به تعمیر با هزینه نسبتاً کمتر تعمیر می شود.
سعی کنید قبل از خرید درب آهنی و یا فلزی با مشاوران ما در گروه معماری جابرینا، مشورت نمایید، تا بتوانید بهترین طرح و رنگ را انتخاب کنید. همکاران ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما در این زمینه می باشند.

منبع: http://www.metaldoorart.com
 

موضوعات مشابه