درب فلزی لوکس و طرح های مختلف آن به همراه قیمت

درب فلزی و طرح های مختلف آن


درب فلزی به عنوان بهترین درب شناخته شده است و نسبت به درب های چوبی یا فایبرگلاس، عایق بندی بهتر، مقاومت و ماندگاری بیشتری دارد. از درب فلزی بیشتر در ساختمان های تجاری، بیمارستان ها، کارگاه ها و... استفاده می شود.
این نوع درب با استفاده از یک سطح فلزی توخالی ساخته می شود که با استفاده از عایق پر می شود. درب فلزی طبق استاندارد انجمن ملی حفاظت و استاندارد طراحی شده و دارای گواهی تأیید از انجمن آزمایش آمریکا و مواد (ASTM) می باشد.
طول درب یک لنگه فلزی 110 سانتی متر می باشد و ارتفاع درب نفر رو 250 سانتی متر است. طول آن در بالا ترین قسمت و ارتفاع به 220سانتی متر می رسد. وزن قسمت نفر رو درب فلزی 100کیلو گرم و وزن با با چهار چوب این درب فلزی 143کیلو گرم می باشد.

در فلزیز 2.jpg


طول درب دولنگه ماشین رو 3 و3،3و3.5متر است. ارتفای کنار قسمت دولنگه درب ماشین رو 250 سانتی متر و در قسمت تاج قوس در(وسط)به 320 سانتی متر می رسد. وزن این درب ها به ترتیب 340،310 و 360 کیلوگرم می باشد،که وزن با چهارچوب قسمت دو لنگه درب فلزی به ترتیب 440،405و460کیلوگرم است.
این درب دارای فنس هم می باشد که این فنس ها با طول 210سانتی متر و ارتفاع وسط 170سانتی متر از روی دیوار سنگی ،همچنین وزن 120کیلو گرم عرضه می شود. از این نو ع درب ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری استفاده می شود.

در چدن 2.jpg

درب چدنی

درب چدنی، فلزی یا آهنی برای دوام و ماندگاری بیشتر به مراقبت بیشتری نیاز دارند. اگر هنگام تمیز کردن درب متوجه زنگ زدگی شدید می توانید با استفاده از سمباده سطح درب را جلا دهید. این نوع درب معمولاً در مناطق ساحلی و مناطق با رطوبت زیاد زنگ زده می شود. برای جلوگیری از زنگ زدگی درب را همیشه تمیز نگه دارید.

56.jpeg

نحوه شستشو و تمیز کردن درب فلزی، چدنی و آهنی

- مخلوطی از آب و صابون را در یک ظرف ایجاد کنید. با استفاده از یک پارچه یا پد سطح درب را تمیز کنید. از بالای درب شروع کنید و به پایین بیایید. در پایان با استفاده از پارچه ای تمیز و بدون پرز درب را خشک کنید.

طراحی درب ساختمان.jpg

طراحی و رنگ درب فلزی ساختمان

از نظر جنس پر مصرف ترین درب های ساختمانی، درب آهنی یا درب فلزی است. اولین دلیل استفاده از درب فلزی استحکام آن است و از نظر قیمت نیز کمترین هزینه را دارند همچنین درب های فلزی را در شکل ها و طرح های گوناگونی می توان طراحی و اجرا کرد.
نوع درب ورودی ساختمان بهتر است با سبک و معماری طراحی داخلی منزل همخوانی داشته باشد. جنس، مواد و رنگ به کار رفته از مهمترین شاخص های انتخاب درب ورودی ساختمان است.
درب چوبی با جنس چوب بلوط و گردو رایج ترین نوع مدل درب حیاط چوبی هستند. اگر می خواهید درب حیاط منزلتان در برابر عوامل خارجی مقاوم باشد بهتر است از درب چوبی با جنس چوب ماهون هندوراس استفاده کنید.
با توجه به نمای ساختمان خود طرح درب ورودی را انتخاب کنید و جذابیت نمای ساختمان خود را با انتخاب مدل درب مناسب، چند برابر نماید.

درب لابی.jpg

درب لابی

امروزه استفاده از درب لابی نسبت به گذشته بسیار مرسوم تر شده است، به طوری که استفاده از درب لابی به یکی از ارکان مهم در هر ساختمانی به شمار می رود . درب لابی به دربی گفته می شود که به طور معمول در ورودی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و تاثیر بسزایی در نمای ساختمان دارد .
درب لابی به طور معمول متشکل از سه لنگه است که دو لنگه آن در کنار درب به صورت ثابت بوده و لنگه وسطی آن به عنوان درب باز و بسته می شود . شیشه های مورد استفاده در درب لابی معمولا سه جداره بوده و دارای برنزکاری هستند .
جنس درب لابی می تواند از جنس تمام چوب ، فلزی و یا ترکیبی از هر دو باشد که با توجه به کاربردی که مد نظر شماست می توانید هرکدام را خریداری نماید .
در هنگام خرید درب لابی باید به این نکته توجه کنید که درب لابی انتخاب شده دارای شیشه های سه جداره باشد. طرح و نقشی که معمولاً توسط برنز روی شیشه های درب لابی قرار می گیرد به صورت سلیقه ای بوده و می توانید با توجه به سلیقه خود طرح و رنگ درب لابی را انتخاب و خریداری نمایید.
گروه معماری جابرینا با همراهی مشاورین و مهندسین مجرب آماده ارائه خدمات مناسب به شما در این زمینه می باشد.

منبع: http://www.cdfdistributors.com
 

موضوعات مشابه