انواع درب ورودی ساختمان و حیاط به همراه عکس و مدل های مختلف آن

طراحی درب ورودی ساختمان

درب ورودی ساختمان یکی از اولین چیزهایی است که هنگام وارد شدن به خانه با آن مواجه می شویم. افراد چندین بار در روز از درب استفاده می کنند، پس خوب است که ریزه کاری ها و مزایا و معایب آن را بدانیم. طرح درب ورودی ساختمان با وجودی که شکاف کوچکی در نمای خارجی خانه به نظر می رسد اما تأثیر فوق العاده ای بر طراحی دکوراسیون دارد.
برای نصب درب ورودی حتما به جهت نور توجه کنید. بعد از بررسی جهت آفتاب، نوبت به انتخاب متریال مناسب برای درب ورودی می رسد. از رایج ترین مصالح مورد استفاده درب وروردی ،فایبر گلاس، چوب و یک نوع گیاه پیوندی لایه لایه (هیبرید) است. گزینه های دیگری مانند فلز و شیشه هم در طراحی درب ورودی استفاده می شود.

درب ورودی.jpg

  • درب چوبی ورودی ساختمان

اگر جلوی درب ورودی ساختمان تان رواق یا تاق نما با عمق مناسب دارید، درب چوبی گزینه ی خوبی است. درب های چوبی از همه گران تر و پرطرفدار ترند. درب با چوب بلوط و گردو زیبا و رایج است، اما بهترین آنها چوب ماهون هندوراس است که بسیار سخت است و در برابر عوامل خارجی بهتر از بقیه دوام می آورد.

درب هیبریدی 2.jpg

  • درب ورودی هیبریدی

این درب ظاهراً شبیه به درب چوبی است ولی پانل های آنها از ساختار ساندویچی فوم و تخته سه لا تشکیل شده است و همه چیز با روکش چوبی پوشانده شده است. اگر رواق یا تاق نما برای جلوگیری از تابش نور ندارید و هم چنان یک ظاهر چوب مانند برای درب تان می خواهید، درب هیبریدی گزینه خوبی است. آنها هم چنین می توانند سفارشی ساخته شوند. عیب این درب های ورودی ساختمان این است که چون با چوب روکش می شوند، باید هر دو سال یک بار ترمیم شوند.

درب فایبرگلاس.jpg

  • درب ورودی فایبرگلاس

با وجودی که هیچ درب ورودی ساختمانی وجود ندارد که نیاز به نگهداری نداشته باشد، درب فایبر گلاس در بین این سه متریال رایج کمتر از بقیه به نگهداری نیاز دارد. درب فایبرگلاس کمی ارزان تر از درب های چوبی است با وجودی که درب فایبر گلاس می توانند شبیه به چوب طبیعی ساخته شود شما قادر به تشخیص تفاوت آنها خواهید بود.
برای انتخاب نوع درب ورودی ساختمان توجه به سبک معماری و دکوراسیون داخلی ضروری است. حرفه ای ها توصیه می کنند نوع درب ورودی ساختمان شما با سبک معماری و طراحی داخلی منزل شما متناسب باشد، اما بسیاری از طرح های بزرگ درب های سفارشی از این قانون پیروی نکرده اند.
اگر درب ورودی منزل شما در مقابل یک پیاده ررو یا خیابان شلوغ قرار گرفته، بهتر است از پنجره های شفاف استفاده نکنید. به جای درب شیشه ای می توانید از شیشه های شبنم دار، بافت دار و سند بلاست استفاده کنید.
عرض درب منزل شما متناسب با سازه قاب آن مشخص می شود. اگر دیوار درگاه ورودی آجری یا سنگی باشد عریض کردن درب مشکل تر می شود. از طرف دیگر ساختن درگاه کوچک نیاز به معماری خاصی ندارد.

نصب درب ورودی.jpg

تعویض یا نصب درب ورودی

برای تعویض یا نصب، قاب داخلی و خارجی درب ورودی را نیز در نظر بگیرید. هنگامی که درب جدید نصب میکنید باید چارچوب و قاب درب به فضایی داخل و خارج اضافه شود. تولیدکنندگان درب ورودی هنگام طراحی درب ورودی این فضا را نیزدر نظر می گیرند.یک نجار ماهر ممکن است بتواند به دقت قاب داخلی را بردارد و آن را با یک قاب جدید برای درب جدید جایگزین کند، در غیر این صورت شما به کسی نیاز خواهید داشت که قاب جدیدی بسازد و آن را با قاب موجود جفت کند.
از آنجا که تعویض یا نصب درب ورودی ممکن است نصف روز یا کل روز طول بکشد بهتر است این کار را در فصل زمستان انجام ندهید. اگر قصد جایگزین ساختن درب ورودی را دارید باید ابتدا اندازه هایی آن را به طور دقیق مشخص کنید. شکل و طرح درب ورودی شما نیز مهم است. معمولاً دربهای چهارگوش مدل و طرح های آماده بیشتری دارند اما درب های منحنی گزینه کمتری برای انتخاب دارند و باید طرح مورد نظر را انتخاب کنید و سفارش دهید. قاب و چارچوب را هم رنگ و متناسب با درب ورودی انتخاب کنید. در این زمینه می توانید از مشاوران ما در شرکت انبوه سازان کمک ببگیرید.
هنگام نصب و انتخاب درب ورودی منزل به ابزار و یراق به کار رفته در درب توجه کنید. سعی کنید طرحی را انتخاب کنید که با مدل درب ورودی ساختمان شما همخوانی داشته باشد. حداقل به دو نفر برای نصب درب ورودی ساختمان و منزل خودد نیاز دارید. بهتر است این کار را به یک فرد متخصص و ماهر بسپارید، زیرا جزئیات و ریزه کاری های زیادی دارد.

6 .jpg


اگر می خواهید منزل شما به دور از سروصدا باشد و در آرامش باشید ، درب و پنجره هایی را انتخاب کنید که عایق صوتی برای جلوگیری از ورود سر و صدا داشته باشد. درب فایبرگلاس ارزان تر از درب چوبی است. همیشه طرحی را انتخاب کنید که زیببا و مقرون به صرفه باشد.
در صورتی که قصد خرید و نصب درب ورودی دارید، می توانید مدل های مختلف آن را بر روی سایت ما مشاهده نموده و با همکاران ما در گروه معماری جابرینا تماس حاصل نمایید. مشاورین ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما در این زمینه می باشند.

منبع: http://www.arga-mag.com