مدل های مختلف سنگ آنتیک و سنگ نمای ساختمان به همراه قیمت و شیوه نصب آن

سنگ آنتیک و مدل های آن

امروزه سنگ آنتیک در مقایسه با سنگ های معمولی با استقبال زیادی مواجه شده است. از سنگ آنتیک برای تزئین نمای داخلی و در برخی موارد فضای خارجی استفاده می شود. سنگ های تزئینی که در دکوراسیون داخلی به کار می روند شامل : سنگ تراورتن ، سنگ مرمر ، سنگ گرانیت، سنگ چینی ,،سنگ لوح، سنگ ماسه و … است .

سنگ گرانیت.jpeg

سنگ گرانیت

سنگ گرانیت مقاومت بالایی در برابر حرارت و رطوبت دارد ، از این رو در کارخانه ها و محیط های اداری از آن استفاده می شود. شکل و ظاهر این نوع سنگ سبب زیبایی آن شده است. با ترکیب مدل های مختلف سنگ گرانیت (مانند گرانیت سوخته و گرانیت روشن) می توانید دکوراسیون خود را زیبا و جذاب کنید.

سنگ آنتیک  ماسه ای.jpg

سنگ ماسه ای

سنگ آنتیک ماسه‌ای با ماسه و کربنات کلسیم ساخته می شود. در واقع این نوع سنگ، سنگ آهکی است.

سنگ تراورتن.jpg

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن ، سنگی کاملاً طبیعی و ارگانیک است که از املاح موجود در چشمه آب گرم استخراج می شود. درخشندگی و زیبایی این نوع سنگ به گونه‌ای است که برای تزئین نمای داخلی آشپزخانه، اتاق نشیمن، سرویس بهداشتی و... از آن استفاده می شود.

سنگ مالون.jpg

سنگ مالون

شکل به کار رفته در سنگ مالون، به صورت شکل هندسی منظم و برش خورده است. از آنجا که این نوع سنگ در مناطق سرد کوهستانی وجود دارد، برآمدگی هایی بر روی آن وجود دارد. امروزه در ساخت نمای ساختمان نیز این این نوع سنگ استفاده می شود.

سنگ گیوتین.jpg

سنگ گیوتین

سنگ گیوتین از در کنار هم قرار گرفتن قطعات سنگ تراورتن، مرمر، مالون و... تشکیل می شود. به این دلیل به آن سنگ گیوتین می گویند که شکل آن شبیه به گیوتین و یا قیچی است.

سنگ پازل.jpg

سنگ پازل

شکل سنگ پازل به صورت قطعات منظم در کنار یکدیگر قرار گرفته است. به عنوان مثال به شکل مستطیل نازک، مربع، نیم دایره و ... طراحی می شود. معمولاً از این نوع سنگ آنتیک برای فضای بیرونی ساختمان، فضای اطراف شومینه و دیوارهای کناری استفاده می شود.

سنگ آنتیک 4.jpg

کاربرد سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی منزل

سنگ های تزئینی و سنگ آنتیک کاربرد زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان دارند. امروزه برای زیباتر کردن نمای ساختمان از این نوع سنگ استفاده می شود.

مشخصه اصلی سنگ آنتیک

سنگ آنتیک3.jpg

زیبایی ظاهری

شکل به کار رفته در سنگ آنتیک زیبایی خیره کننده ای دارد و چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند.
در نمای خارجی و دیوارهای دکوراتیو از سنگ آنتیک برای تزئین آن ها استفاده می شود. شکل هندسی به کار رفته در آن نیز متنوع و مختلف است. برخی از این نوع سنگ ها به شکل قطعات مستطیلی نازک، مربع، نیم دایره و... ساخته می شوند.
برخی افراد در یک قسمت از منزل خود با استفاده از سنگ آنتیک، دیوار سنگی ایجاد می کنند که هم نمای داخلی منزل را زیبا و جذاب نشان می دهد و هم فضای منزل را طبیعی و گرم جلوه می دهد. با استفاده از دیوار سنگی می توانید یک نقطه کانونی جذاب در اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی یا اتاق خواب ایجاد کنید.

استحکام و دوام بالا

از آنجا که مواد به کار رفته در ساخت سنگ آنتیک ، از نوع مواد طبیعی خام و بقایای سنگ های موجود در طبیعت است، در برابر سرما، گرما، نور خورشید، رطوبت و... مقاومت بسیار زیادی دارند. در مناطق شمالی کشور و مناطقی که بارندگی و یا تابش خورشید بسیار زیاد است، از این نوع سنگ استفاده می شود.
هنگام خرید دقت کنید که از مراکز معتبر آن را تهیه کنید زیرا در غیر اینصورت به زودی سنگ، مقاومت و استحکام خود را از دست می دهد.

انعکاس نور و ایجاد نورپردازی زیبا

از آنجا که سنگ آنتیک بافت بسیار زیبایی دارد ، می توانید هنگام نصب آن در اطراف آن از چراغ های کوچک تزئینی زیبا استفاده کنید. با استفاده از این روش نور زیادی در فضای اتاق شما پراکنده می شود و در نتیجه اتاق شما روشن تر می شود. افرادی که در سرویس بهداشتی و یا حمام از این نوع سنگ استفاده می کنند، برای متمایز ساختن آن نقطه از لامپ های کوچک تزئینی استفاده می کنند.

سنگ آنتیک.jpg

معایب سنگ آنتیک

تا کنون در مورد مزایای سنگ آنتیک با شما صحبت کردیم و حال به برخی از معایب آن اشاره می کنیم. هماهنگونه که می دانیم مواد به کار رفته در سنگ آنتیک از نوع مواد طبیعی خامِ موجود در طبیعت است، برخی از این سنگ ها ممکن است به دلیل وزن زیاد، هنگام نصب برخی نقاط مثل روشویی، آینه حمام، کاشی دیوار و... آسیب جزئی وارد کند.
برخی از مدل های سنگ آنتیک به دلیل برآمدگی و یا فرورفتگی ممکن است تمیز کردنشان سخت باشد، اگر به تمیزی خیلی حساس هستید، هنگام نصب حتماً اطراف و درزهای آن را به دقت تمیز کنید تا بعداً اثری از آن باقی نماند.
گروه معماری جابرینا ، یک شرکت پیشرو و با سابقه در زمینه تولید و ساخت سنگ آنتیک می باشد. برای خرید و نصب سنگ آنتیک می توانید با مشاورین ما در این شرکت تماس حاصل نمایید.

منبع: https://www.lushome.com/20-stone-wall-design-ideas-enhancing-modern-interiors-light-materials/115241
 
آخرین ویرایش: