سنگ آنتیک و نکات مهم در انتخاب سنگ نمای ساختمان به همراه قیمت و مدل های مختلف آن

نکات مهم در انتخاب سنگ آنتیک و سنگ نمای ساختمان

نمای خارج و داخل ساختمان مهم ترین بخش آن را تشکیل می دهد. سعی کنید در طراحی نما و دکوراسیون ساختمان از مصالح و لوازم مرغوب و استاندارد استفاده کنید. در معماری مدرن از لوازم و ابزار جدید مانند سنگ نما و سنگ آنتیک برای تزئین نمای ساختمان استفاده می شود. معماران و طراحان معمولاً زیباترین و مرغوب‌ترین مصالح را در ساخت و بازسازی ساختمان به کار می برند.
آنتیک در معنای لغوی و زبانی به معنای ارزشمند، قدیمی و گران قیمت است. سنگ آنتیک از قطعات خرد و شکسته به هم چسبیده تشکیل شده است که با قرار گرفتن در کنار یکدیگر شکل هندسی جالبی را بوجود می آورند و با استفاده از ملات های مخصوص که از نوع رزین هستند به دیوار و محل مخصوص خود چسبانده می شوند.

5 .jpg


سنگ آنتیک و سنگ نمای تزئینی از جمله مواردی است که تأثیر زیادی در زیبایی نمای بیرونی و داخلی ساختمان شما دارد.قبل از آنکه سنگ آنتیک رواج پیدا کند و به عنوان یک سنگ تزئینی به کار برود، کارگران معادن در حین استخراج سنگ قطعات خرد و شکسته سنگهای مختلف را جمع آوری کردند و از آنها به عنوان پودر برای تهیه سنگ استفاده می کردند. با رشد صنعت و بوجود آمدن ایده های جدید در ساخت و ساز از تکه های سنگ‌های مختلف برای ساخت و تولید سنگ آنتیک استفاده شد. پس از آن تولید سنگ آنتیک افزایش یافت و در نمای ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی نیز به کار رفت. در سال های اخیر نیز فروش این نوع سنگ به مقدار قابل توجهی افزایش یافت.
یکی از مواردی که سبب محبوبیت سنگ آنتیک در معماری مدرن شده است، استفاده از طرح ها و رنگ های مختلف در آن است. در برخی موارد از طرح های ترکیبی در ساخت سنگ آنتیک استفاده می شود که زیبایی و جذابیت خاصی به آن و مخصوصا به نمای ساختمان و دکوارسیون داخلی آن می بخشد.
از ویژگی های مهم این نوع سنگ می توان به:ظرافت، درخشندگی، انعکاس نور، استحکام و مقاومت بالا، ضد خراش ، ضد ضربه و... اشاره کرد.

3 (.jpg

از سنگ آنتیک مرغوب و زیبا برای فضای بیرونی و درونی ساختمان خود استفاده کنید

از سنگ آنتیک معمولاً در کل نما یا دکوراسیون ساختمان استفاده نمی شود. بهتر است از این نوع سنگ در محل‌های خاص استفاده شود. به عنوان مثال می توانید در گوشه ای از دیوار اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی، نمای ساختمان، قسمتی از دیوار محل کار، راه پله، اطراف شومینه و.... از آن استفاده کنید.
از آنجا که سنگ آنتیک مقاومت بالایی در برابر رطوبت و حرارت دارد، می توانید در مناطق مرطوب ، سرویس بهداشتی، حمام، شومینه و... از آن استفاده کنید.
این یک سنگ کاملاً طبیعی است و همین امر سبب افزایش کارکرد و طول عمر آن و در نتیجه افزایش عمر دکوراسیون داخلی منزل شما می شود.
در نصب سنگ آنتیک به چند نکته توجه کنید:
  • سنگ انتخابی خود را متناسب با اندازه و متراژ مورد نیاز تهیه کنید.
  • از چسب خمیری برای چسباندن سنگ استفاده کنید.
  • از رزین برای براق کردن سطح سنگ ، از ماله برای پخش کردن چسب سنگ و از کارتک برای پوشش دهی چسب پشت سنگ استفاده کنید.
  • با دستگاه برش سنگ را برش بزنید، قبل از برش سطح سنگ را با آب مرطوب کنید تا گرد و غبار آن کمتر شود.
  • پس از آماده کردن سنگ، ملات و چسب را به سطح مورد نظر بزنید و از پایین شروع به چسباندن سنگ کنید، زیرا سنگ های بالایی به راحتی بر روی سنگ های پایین قرار می گیرند و استحکام بیشتری ایجاد می شود.
  • پس از اینکه سنگ ها چسبانده شد، اجازه دهید خشک شود، سپس سطح سنگ را بشویید و یا با دستمال مرطوب آن را کاملا تمیز کنید.
  • دقت کنید که قبل از چسباندن سنگ آنتیک بر دیوار، دیوار شما نم یا رطوبت نداشته باشد، زیرا سبب شل شدن و در نهایت افتادن سنگ می شود.
  • اگر از گوشه و اطراف ملات سنگ برآمده است، با کارتک سطح آن را بتراشید و صاف کنید.
  • از رزین برای سنگ های رنگی استفاده کنید زیرا برای سنگ های سفید مناسب نیست. رزین سطح سنگ را جلا داده و براق و درخشان می کند. دو نوع رزین در بازار وجود دارد که شامل:

رزین معمولی

این نوع رزین سطح سنگ را جلا می دهد و درخشان می کند و برای سنگ های رنگی به کار می رود. با استفاده از رزین سطح سنگ آنتیک شما در برابر اشعه خورشید حفظ می شود و رنگ آن با گذشت زمان تغییر نمی کند.

سنگ رزین .jpg

رزین نانو

این نوع رزین معمولاً رنگ و بو ندارد و کاملاً بی رنگ است. شکل ظاهری آن شبیه به آب است. کیفیت آن بسیار بالاست از و تا 10 سال از سنگ شما در برابر رطوبت و اشعه ماوراءبنفش محافظت می کند. از رزین نانو هم برای سنگ آنتیک رنگی و هم سنگ آنتیک سفید استفاده می شود.

سنگ نانو1 .jpg

قیمت سنگ آنتیک

ساختار به کار رفته در مواد تشکیل دهنده سنگ آنتیک، ضایعات و باقی مانده های سنگ های طبیعی و ساختمانی است، به همین دلیل قیمت آن نیز مناسب تر و به صرفه تر می باشد. نوع، طرح و کیفیت به کار رفته در مواد تشکیل دهنده سنگ آنتیک نیز تأثیر زیادی بر روی قیمت آن دارد. گروه معماری جابرینا با چندین سال سابقه و تجربه در ساخت انواع سنگ های ساختمانی بهترین و مناسب ترین طرح و قیمت را به شما پیشنهاد می دهد. در صورت تمایل می توانید با همکاران ما تماس حاصل نمایید.

منبع: https://stonewall.uconn.edu/investigation/classification/what-is-a-stone-wall][/h2][/h2]
 
آخرین ویرایش: