نکات مهم در اجرا و نصب درب آهنی فرفورژه به همراه قیمت

درب آهنی فرفورژه

فرفورژه واژه ای فرانسوی است، فر به معنای آهن و فرفوژه به معنی کوبیده شده است. فرفورژه در واقع به آهنی که از طریق کوبیدن شکل داده می شود گفته می شود.ابتدا میله های آهنی در کوره قرار می گرفتند تا گداخته شوند، سپس با کوبیدن آنها بر روی سندان انتهای آهن به شکل نوک تیز شکل داده می شود. در آخر آهن شکل داده شده جلا داده می شود تا براق شود. ساختار به کار رفته در درب فرفورژه فلز یا چدن است و در منازل مسکونی کاربرد بیشتری دارد.

1 (5).jpg


از درب فرفورژه در منازل ویلایی، حیاط های بزرگ، کارگاه ها و کارخانه های بزرگ صنعتی استفاده می شود. به طور کلی استفاده از درب فرفورژه سابقه ای دیرینه در ایران دارد.
امروزه با استفاده از دستگاه های مدرن نقش های اسلیمی متفاوت و زیبایی بر روی درب فرفورژه طراحی می شود. با وجود این دستگاه ها امکان ساخت درب فرفورژه در کاربردها و طرح های متفاوتی وجود دارد. یکی از مزیت های درب فرفورژه این است که در برابر رطوبت و نور مقاوم است و به راحتی زنگ نمی زند و یا فرسوده نمی شود.
آنچه که سبب محافظت از زنگ زدنی درب فرفورژه می شود، فرایند گالوانیزه گرم است که لایه محافظتی خوبی بر روی درب ایجاد می کند که از نفوذ رطوبت و گرما جلوگیری می کند. برای محافظت بیشتر درب می توانید از یک لایه رنگ اضافی بر روی درب استفاده کنید.

6 (4).jpg

درب چوبی فرفورژه هم در منازل مسکونی کاربرد دارند اما به نگهداری و مراقبت بیشتری نیاز دارند. سعی کنید سالانه از درب فرفورژه مراقبت کنید، برای این کار آن را با آب و صابون بشویید و بعد از تمیز کردن سطح آن را خشک کنید. اگر زدگی یا خراش بر روی درب ظاهر شد می توانید با استفاده از سمباده سطح آن را جلادهید.
از نظر ظاهری درب فرفورژه نسبت به درب های مدرن پیچیده تر بوده و مناسب برای اشخاصی است که فرم های منحنی مانند نقش گل و بوته را شاخص معیار خود قرار می دهند . در ساختمانهای مسکونی , ویلایی ,برج ,برج باغ ,مجتمع ها ,کارخانجات و ... از این مدل درب استفاده می شود.

4 (3).jpg

قیمت درب فرفورژه

قیمت درب فرفورژه به آلیاژ و مواد به کار رفته،نوع آلیاژ استفاده شده، ابعاد، ضخامت درب، طرح و مدل ساخت، نوع کاربرد درب، رنگ و وزن آن بستگی دارد. نوع ساخت و مدل درب از مهم ترین عواملی است بر قیمت درب تآثیر دارد. هرچه درب ظریف تر یا دارای طرح پیچیده تر باشد هزینه آن هم به مراتب بیشتر می شود. قیمت درب فلزی فرفورژه نسبت به سایر مدل های درب کمتر و به صرفه تر است.
طرح انتخابی شما بر قیمت درب تأثیر زیادی دارد. به عنوان مثال اگر سایز طرح انتخابی شما بزرگ باشد به همان نسبت وزن درب بیشتر می شود. با افزایش وزن درب قیمت آن هم افزایش می یابد.

نکات مهم در انتخاب درب فرفورژه

  • مدل : مدل درب متناسب با طراحی محیط اطراف و جلوه زیبا به محیط انتخاب می شود.
  • محل قرار گرفتن : درب از نظر محل قرار گيري به دو دسته كلي درب خارجي و درب داخلي تقسيم مي گردند.
  • تعداد لنگه : يك لنگه، دو لنگه یا چند لنگه که برای عبور حداکثر تعداد افراد یا وسایل برای تردد انتخاب می شود.
  • جهت باز شدن : درب از نظر قرارگیری دیوار های مجاور به سمت راست، چپ، داخل یا خارج باز و بسته می شود.
  • عایق : عایق برای جلوگیری از ورود حرارت یا صدا استفاده می شود.
اگر قصد استفاده از درب آهنی فرفورژه را دارید اما نگران زنگ زدگی آن هستید، از مشاورین ما در گروه معماری جابرینا کمک بگیرید تا مطمئن شوید که در صورت آسیب دیدن درب فرفورژه در طول زمان زنگ زدگی یا آسیب دیدگی آن قابل جبران است و از بین می رود.

منبع: http://www.irondoorsplus.com
 

موضوعات مشابه