فاکتورهای مؤثر در تعیین قیمت نمای کامپوزیت ساختمان

فاکتورهای مؤثر در تعیین قیمت نمای کامپوزیت ساختمان

امروزه نمای کامپوزیت یکی از بهترین، نماهای ساختمانی است که در کشورهای توسعه یافته به کار می رود. تعیین قیمت این نوع نما به آیتم های مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از: نوع ورق ، نوع طرح نما، روش نصب ، مقدار قوطی مصرفی در نمای ساختمان ، مقدار حجم و پروژه محل بستگی دارد. با این وصف تعیین قیمت آن بدون در نظر گرفتن موارد فوق امکان پذیر نمی باشد.

4 (1).jpg

مهم ترین مزایای استفاده از نمای کامپوزیت

- وزن سبک و استحکام

استحکام بالای پانل ها اجازه می دهد که بار و سنگینی ساختمان کاهش یابد.

- کاهش هزینه
با توجه به کاهش مصرف انرژی ، استفاده از نمای کامپوزیت تأثیر قابل توجهی در کاهش هزینه ها دارد.

- تنوع طرح
. با توجه به اینکه نمای کامپوزیت انعطاف پذیری بالایی دارد می توانید از طرح و رنگ های مختلفی در طراحی و نصب استفاده کنید.

-مقاوم در برابر آتش
مواد معدنی به کار رفته در نمای کامپوزیت (مانند پلی اتیلن) غیرقابل اشتعال و احتراق هستند.

-کاهش صدا
روکش PVDF به کار رفته در آن تأثیر زیادی در جذب صدا دارد در نتیجه صدا و آلودگی صوتی کاهش می یابد.

- ایجاد سطحی صاف و یکنواخت در نما
مواد به کار رفته در نمای کامپوزیت سطحی صاف و یکنواخت در نمای ساختمان به وجود می آورد که استحکام بالایی دارد.

نصب نمای کامپوزیت.jpg

هزینه نصب نمای کامپوزیت

1 – هزینه ورق
برای اجرای کار به ورق کامپوزیت نیاز دارید. قیمت آن از متری 90 هزار تومان در بازار موجود می باشد. ورق های ضد حریق کامپوزیت با کیفیت بالا در بازار متری 300 هزار تومان می باشد.

2 – هزینه قوطی نما
برای زیرسازی نمای کامپوزیت نیاز به قوطی نما دارید. قوطی های فلزی بستگی به نوع ، طرح و کیفیت آنها از متری 15 هزار تومان تا متری 50 هزار تومان در بازار موجود است.

3 – هزینه اجرت نصب
برای نصب کامپوزیت اجرت ها نیز با توجه به روش نصب و کیفیت کار و نوع طرح مختلف می باشد ولی از حدود متری 30 هزار تومان شروع و تا متری 80 هزار تومان متفاوت می باشد.

4 – هزینه های اجرایی
به جز موارد فوق برای اجرا نیاز به طراحی نمای ساختمان ، هزینه های پرت ورق و قوطی، هزینه های مصالح ریز می باشد، این موارد با در نظر گرفتن سود متعارف برای شرکت مجری محاسبه می شود. به طور کلی اجرای نمای کامپوزیت مناسب و نسبتا با کیفیت حدودا هر متر مربعی 220 تا 250 هزار تومان می باشد.

3 (1).jpg

نمای کامپوزیت آلومینیومی (ACP)

نمای کامپوزیت آلومینیومی (ACP) از دو ورق نازک تشکیل شده است که به یک هسته پلیمری متصل شده است. مواد به کار رفته در پلیمر مقاومت بالایی در برابر رطوبت و آتش سوزی دارد. یکی از مزیت های آن این است که می توانید آن را در طیف وسیعی از رنگ های مختلف استفاده کنید. این نوع طرح مقاومت زیادی در برابر ضربه دارد و معماران و طراحان می توانند در طرح های گوناگونی از آن استفاده کنند.
استفاده از این نوع نما در تسویه هوا و ایجاد انرژی کافی در فضا تأثیر زیادی دارد. امروزه در اکثر ساختمان ها از این نوع نما استفاده می شود. طول این نوع نما به 2 تا 6 متر می رسد.
از پانل کامپوزیت آلومینیومی هم در نمای خارج و هم برای تزئین نمای داخلی ساختمان یا اتاق ها همچنین در ساخت سقف ها و ستون های تزئینی هم استفاده می شود.
برای انتخاب مناسب ترین طرح برای پروژه شما که هم از نظر قیمتی بهینه باشد و هم از نظر کیفیت جوابگوی ساختمان شما باشد می توانید با کارشناسان ما در گروه جابرینا تماس حاصل نمایید.

منبع: www.mks-facade.com/en/ventf_compozit
 
آخرین ویرایش:

موضوعات مشابه