3 ایده جدید در طراحی درب ورودی ساختمان به همراه قیمت و شیوه نصب

درب ورودی ساختمان

درب ورودی ساختمان مهم ترین عامل در زیبایی و جلوه ساختمان شما می باشد. قبل از خرید درب ورودی شرایط و جوانب منزل خود را به دقت بررسی کنید. هنگام انتخاب و نصب درب ورودی ، طرحی را انتخاب کنید که امنیت، زیبایی و نمای جذابی در منزل شما بوجود بیاورد. استفاده از درب آهنی، درب شیشه ای یا درب چوبی هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارد. در اینجا برخی از جوانب مثبت و منفی این درب ها را به شما می گوییم.

1 (1) (1).jpg

درب ورودی آهنی

درب ورودی آهنی ظرافت و زیبایی منحصر به فردی به منزل شما می بخشد. استفاده از درب آهنی ایمنی منزل شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. آهن فرفورژه به دلیل استحکام زیاد، امنیت بیشتری دارد. اگر منزل شما در نقطه ای است که شرایط جوی آنجا نامساعد است درب آهنی امنیت منزل شما را در برابر حوادث افزایش می دهد. درب های آهنی همه ضد سرقت هستند.
جنس به کار رفته در درب ورودی آهنی به گونه ای است که در برابر رطوبت، آتش، نیش حشرات و ... مقاومت بالایی دارد. ظرافت ، زیبایی و طرح به کار رفته در درب آهنی به خانه شما جذابیت خاصی می بخشد.
قیمت درب آهنی یا فلزی نسبت به درب چوبی کمتر است. توجه داشته باشید که استحکام ، دوام و زیبایی تأثیر زیادی در افزایش قیمت درب شما دارد.

درب شیشه ای.jpg

درب ورودی شیشه ای

اگر منزل شما در مکانی قرار گرفته است که از نور طبیعی کافی برخوردار است بهتر است از درب شیشه ای استفاده کنید. مواد به کار رفته در درب شیشه ای به گونه ای است که سبب استحکام و دوام درب در طولانی مدت می شود. نگهداری و تمیز کردن درب شیشه ای نسبت به درب چوبی و درب آهنی نسبتاً راحت تر است.
یکی از مزایای درب شیشه ای نسبت به سایر درب ها این است که درب شیشه ای زنگ خوردگی یا پوسیدگی پیدا نمی کند. از آنجا که نور به آسانی در شیشه انعکاس پیدا می کند ، استفاده از درب شیشه ای شرایط خوبی برای ایجاد نور طبیعی در منزل یا ساختمان شما ایجاد می کند. از سویی استفاده از درب شیشه ای تأثیر زیادی در کاهش مصرف برق نیز دارد.
با این وجود درب شیشه ای مستعد ترک خوردن یا شکستن است. وزش باد شدید، رعد و برق، ضربه شدید و... سبب شکسته یا خرد شدن شیشه می شود.
بهتر است از درب شیشه ای به عنوان درب ورودی منزل استفاده نشود ، علت آن هم حفظ حریم خصوصی است. درب آهنی استاندارد می تواند حریم امنیتی مناسبی در منزل شما بوجود بیاورد.

درب چوبی.jpg

درب ورودی چوبی

درب چوبی کلاسیک مزایای متنوعی دارد. استفاده از درب چوبی فضای منزل شما را سنتی، جذاب و زیبا می کند. جنس به کار رفته در درب چوبی مختلف و متنوع است، می توانید با توجه به سلیقه خود نوع آن را انتخاب کنید. جنس به کار در درب چوبی از نوع بامبو، چوب ساج، بلوط، چوب ماهون، سدر و... است. درب چوبی بسیار بادوام است و عایق خوبی در برابر رطوبت، نور، گرما و... فراهم می کند.
درب چوبی نسبت به درب آهنی یا فلزی به مراقبت و نگهداری بیشتری نیاز دارد. به عنوان مثال پس از نصب درب چوبی باید حتما به درستی آب بندی شود. درب چوبی در برابر رطوبت آسیب پذیر تر است و در صورت نفوذ آب، درب متورم می شود. مراقب باشید که درب چوبی محکم کوبیده یا بسته نشود.
به طور کلی درب چوبی گران ترین نوع درب است و به مراقبت بیشتری نیاز دارد. حتما سالی یک بار ف درب چوبی را مجدداً رنگ آمیزی کنید.
اگر قصد بازسازی و یا طراحی درب ورودی ساختمان خود را دارید، می توانید از ایده های مشاوران ما در شرکت جابرینا کمک بگیرید. همکاران ما به شما در انتخاب بهترین طرح و ایده کمک خواهند نمود.

منبع: www.ironlionentries.com