چند ایده جالب برای طراحی دکوراسیون مدرن اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب مدرن

اتاق خواب مکانی است که شما پس از ساعت ها کار و فعالیت در آنجا استراحت می کنید. طراحی دکوراسیون اتاق خواب مطابق با سبک و سلیقه شما انجام می شود. طرح های مختلف دکوراسیون اتاق خواب در بازار زیاد است و قیمت آن متغیر است. انتخاب نوع و طرح دکوراسیون مهمترین عامل در تعیین قیمت آن است. در این مقاله ایده های مختلف طراحی دکوراسیون اتاق خواب مدرن را به شما می‌گوییم.

تزئین مدرن اتاق خواب - Copy.jpg

با توجه به اینکه امروزه فضای اتاق نشیمن و اتاق خواب کوچک شده است، طرح دکوراسیون مدرن اتاق خواب در منازل امروزی به راحتی قابل اجرا و انجام می باشد. چندین سبک و روش وجود دارد که با استفاده از آن می توانید ظاهر اتاق خواب خود را شیک و مدرن کنید.

طرح سنتی دکوراسیون.jpg

استفاده از ایده ها و طرح های سنتی

طرح ها، ابزار و وسایلی مانند تابلو و آباژور، می تواند چشم انداز اتاق شما را زیباتر کند. بعضی طراحان نیز از طرح های سنتی قدیمی برای تزئین اطراف تخت استفاده می کنند که فضای اتاق خواب را زیباتر و چشم نوازتر جلوه می دهد.

استفاده از پارتیشن درا تاق خواب.jpg

پارتیشن در اتاق خواب

اگر اتاق نشیمن و اتاق خواب شما یکی است با استفاده از پارتیشن می توانید آنها را از یکدیگر متمایز کنید. استفاده از پارتیشن کار شما را راحت کرده و دیگر نیازی به ساخت و ساز مجدد وجود ندارد. پارتیشن تأثیر زیادی در تغییر سبک اتاق خواب شما دارد.

مبل تخت تاشو.jpg

استفاده از مبل تخت خواب شو

با توجه به اینکه ابعاد عادی و معمولی تخت خواب بزرگ است و سرتاسر اتاق خواب را فرامی‌گیرد، دیگر فضای اضافی در اختیار شما قرار نخواهد گرفت. با استفاده از مبل تخت خواب شو قسمت اعظم اتاق خواب شما خالی می ماند. استفاده از این طرح در مقایسه با سایر روش ها مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

نصب تاب در اتاق خواب.jpg

نصب تاب ریلکسی (صندلی تابی) در اتاق خواب

در منازل دوبلکس که فضای اتاق از هر طرف باز و کافی است استفاده از صندلی تابی هم برای ریلکس کردن و هم برای دکور، تأثیر زیادی در زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی اتاق خواب شما دارد.

نصب آینه قدی در اتاق خواب 1.jpg

نصب آینه قدی در اتاق خواب

نصب آینه قدی در اتاق خواب های بزرگ تأثیر چشمگیری در زیبایی دکوراسیون اتاق خواب شما دارد. برای زیباتر شدن می توانید اطراف آینه را با قاب رنگی و یا قب سنگی تزئین کنید. می توانید از چراغ هایLED تزئینی (نورمخفی) در بالای آینه استفاده کنید. انعکاس نور از زیر چراغ زیبایی خاصی در فضای اتاق خواب شما بوجود می آورد.

تزئین دکوراسیون اتاق خواب با چوب 1.jpg

تزئین دکوراسیون اتاق خواب با چوب

در این سبک می توانید تمام اجزای اتاق خواب را با استفاده از چوب طراحی کنید. این طرح هزینه کمتری نسبت به سایر طرح ها و مدل ها دارد. دیوارها را نیز می توانید با استفاده از آجرهای چوبی طراحی کنید. افرادی که به سبک سنتی علاقه مند هستند معمولاً از این طرح استفاده می کنند.

فضای گرم و صمیمی در اتاق خواب.jpg

ایجاد فضای گرم و رمانتیک در اتاق خواب

افرادی که به این سبک علاقه مند هستند با استفاده از لوسترهای تزئینی، سیستم نور LED و چراغ های رنگی فضای گرمی در اتاق خواب خود بوجود می آورند. سیستم نور LED دارای کنترل است و با استفاده از آن می‌توان شدت نور را افزایش یا کاهش دارد.

اتاق خواب رو به بالکن.jpg

اتاق خواب های لوکس رو به بالکن و فضای باز

افرادی که بالکن منزل آنها بزرگ است و یا در پنت هاوس زندگی می کنند، می توانند دکوراسیون بالکن خود را مطابق با دکوراسیون اتاق خواب خود طراحی کنند. اگر فضای کافی در بالکن وجود دارد، می توانید آن را با فرش، صندلی، گلها و گیاهان تزئین کنید. در طول تابستان از فضای بالکن استفاده بیشتری می شود.

استفاده کاربردی از فضای اتاق خواب.jpg

استفاده کاربردی از دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب را طوری طراحی کنید که بتوانید از همه قسمت های آن بهره کافی ببرید. این امر بستگی به میزان هزینه و نوع طرح شما دارد.

طرح سیاه و سفید اتاق خواب.jpg

انتخاب طرح سیاه و سفید برای اتاق خواب

اگر رنگ اتاق خواب شما خنثی و سبک است از طرح سیاه و سفید برای طراحی دکوراسیون اتاق خود استفاده کنید. در صورتی که فضای کافی و خالی در اختیار دارید می توانید با استفاده از یک قاب عکس یا یک تصویر آن را تزئین کنید.

دیوار چند بعدی اتاق خواب.jpg

استفاده از دیوارهای چند بعدی

این سبک دیوار اتاق شما را چند بعدی و برجسته نشان می دهد. برای ایجاد این طرح از اشکال هندسی و نوارهایی با طول و عرض های مختلف استفاده می شود. برخی افراد برای افزایش زیبایی بیشتر در دیوار اتاق خواب خود چهره و آثار شخصیت های معروف را طراحی می کنند که می تواند ایده خوبی باشد.

تخت گرد در اتاق خواب.jpg

استفاده از تخت گرد

اگر فضای کافی در اختیار ندارید می توانید از تخت گرد استفاده کنید. رنگ تخت و اتاق بهتر است با یکدیگر در تضاد باشند. به عنوان مثال اگر رنگ اتاق خنثی است رنگ تخت بهتر است تیره باشد.

اتاق خواب کلاسیک.jpg

اتاق خواب کلاسیک

در طراحی اتاق خواب کلاسیک همه اجزا با یکدیگر هماهنگی و هم خوانی دارند. به عنوان مثال کوسن ها و بالش ها با یک الگو جفت می شوند. در سبک کلاسیک عناصر تزئینی بسیاری وجود دارد که تأثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون اتاق خواب شما دراد.
استفاده از رنگ های متضاد در سبک کلاسیک فضای اتاق خواب را گرمتر و جذاب تر می کند. اگر به دنبال سبک کلاسیک هستید، از مبلمان چرمی استفاده کنید. چرم ظاهر اتاق شما را زیباتر نشان می دهد. حفظ تعادل رنگ در میان اجزای اتاق خواب بسیار اهمیت دارد.
سعی کنید از همه اجزای اتاق خواب استفاده کنید. با ساخت قفسه کتاب، کشو و جعبه مخصوص وسایل شخصی فضای اتاق خود را افزایش دهید. استفاده از رنگ های آرام مانند خاکستری و آبی می تواند تأثیر تسکین دهنده ای در اتاق خواب شما داشته باشد.
اگر طرح خاصی در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود در نظر دارید، می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با مشاوران ما در شرکت جابرینا در میان بگذارید. همکاران ما با ارائه طرح ها و شیوه های نوین به شما در انتخاب بهترین و زیباترین طرح کمک خواهند کرد.
منبع: https://stylesatlife.com/articles/bedroom-decorating-ideas
 

موضوعات مشابه