ایده های شیک و مدرن در طراحی دکوراسیون اتاق خواب ایرانی

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

برای اینکه اتاق خواب خود را به یک مکان رویایی تبدیل کنید از ایده‌ها و تکنیک ها برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید. هر اتاق یک نقطه کانونی دارد که توجه افراد را به خود جلب می‌کند. این کانون می تواند بالای تخت ، سمت پنجره و... باشد. نقطه کانونی مانند تخت یا پنجره را می‌توانید با استفاده از کوسن یا گلدان تزئین کنید تا زیباتر به نظر برسد.

گسترش فضای اتاق خواب.jpg

اطراف تخت را باز بگذارید

اگر اتاق خواب شما کوچک است از تخت کوچک استفاده کنید، زیرا تخت بزرگ فضای زیادی از اتاق را اشغال می کند. تخت را متناسب با قامت و قد خود انتخاب کنید که احساس خفگی نکنید. امروزه برخی صندلی ها به گونه‌ای طراحی شده اند که قابلیت تخت شدن را دارند، با استفاده از آنها می توانید فضای اتاق خود را بازتر و بزرگتر کنید.
با استفاده از رنگ های گرم مانند رنگ قرمز و شکلاتی فضای اتاق خواب خود را دنج و گرم کنید. استفاد از پنجره در اتاق خواب سبب می شود نور طبیعی در فضای اتاق شما پراکنده شود.
اگر اتاق خواب شما کوچک است می توانید از فضاهای اضافی مانند فضای زیر تخت یا اطراف تخت برای قرار دادن وسایل استفاده کنید. از کشوهای تخت می توانید برای قرار دادن لباس یا لوازم دیگر خود استفاده کنید. اگر فضای کافی برای قرار دادن قفسه کتاب ندارید، می توانید از قفسه دیواری استفاده کنید.

تزئین مدرن اتاق خواب 3.jpeg

طراحی اتاق خواب مدرن

در طراحی اتاق خواب مدرن ، اطراف اتاق با الیاف و الگوهای خاص تزئین می شود. استفاده از لوستر، لامپ‌های تزئینی و مجسمه از عناصری است که در طراحی اتاق خواب مدرن به کار می رود. می‌توانید از آثار هنری مطابق با سلیقه خود برای تزئین دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده کنید.

نور طبیعی در اتاق خواب 1.jpg

از نور طبیعی استفاده کنید

پنجره اتاق خواب خود را طوری طراحی کنید که به نور طبیعی دسترسی کافی داشته باشید. از پرده های یک لایه سبک که سبب عبور و کنترل نور می شوند استفاده کنید. پرده را بالاتر از پنجره و نزدیک به سقف آویزان کنید تا اتاق شما بلند و روشن به نظر برسد. با استفاده از این روش تغییر بزرگی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب شما بوجود می آید.

گسترش فضای اتاق خواب 2.jpeg

فضای اتاق خواب را گسترش دهید

اگر اتاق خواب شما کوچک است با استفاده از چند روش می توانید فضا را گسترش دهید. سقف اتاق را شیب دار طراحی کنید. سقف های شیب دار فضا را بزرگ و جادار نشان می دهند. از رنگ سفید و روشن استفاده کنید. اگر در ساخت اتاق خواب شما برآمدگی یا نقاط اضافی مانند پله وجود دارد با استفاده از رنگ روشن می توانید فضای آن را بزرگتر جلوه دهید.
با استفاده از قفسه های شناور فضای اتاق خود را افزایش دهید. می توانید وسایل اضافی خود را در آن ها قرار دهید و اتاق خود را مرتب کنید.

میز لبه گرد.jpg

از میزهای لبه گرد استفاده کنید

میزهای لبه گرد فضای کمتری اشغال می‌کنند و رفت و آمد را برای شما آسان تر می کنند. میزهای نیم دایره‌ای و گرد با محفظه های مخفی برای اتاق خواب کوچک مناسب هستند. از محفظه های مخفی می توانید برای قرار دادن لوازم جانبی خود استفاده کنید.
اگر به دنبال طرح خاصی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب خود هستید، می توانید مدل های مختلف آن را در سایت ما ببینید. پس از انتخاب سبک و مدل دکوراسیون خود می توانید با همکاران ما در جابرینا تماس حاصل نمایید. همکاران ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما می باشند.

منبع: https://www.bhg.com/decorating/small-spaces/style/how-to-decorate-a-small-bedroom/