طراحی دکوراسیون داخلی منزل

چند اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون داخلی منزل


انسان به دنبال آرامش و راحتی در محیط اطراف خود می باشد. از آنجا که خانه منبع تأمین نشاط و انرژی است می توانید با طراحی زیبای دکوراسیون داخلی می توانید فضایی زیبا و پرانرژی در آن خلق کنید. در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن منزل توجه به نکته های کوچک و مهم ضروری است. در این مقاله قصد داریم شما را با برخی از این نکته ها و مسائل مهم آشنا کنیم.

اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون.jpg

سبک مبلمان

اگر از مبل راحتی استفاده می کنید ارتفاع آن را با کاناپه و سایر اجزای اتاق نشیمن تنظیم کنید. رنگ و طرح مبل را طوری انتخاب کنید که با طراحی دکوراسیون شما هم خوانی داشته باشد. یکی از اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون منزل این است که اندازه مبل و اتاق نشیمن یکی نیست. به عنوان مثال اگر فضای اتاق نشیمن شما کوچک است از مبلمان خیلی بزرگ استفاده نکنید. نکته دیگر تنظیم ارتفاع مبلمان و میز است.

طرح فرش و قالیچه.jpg

طرح فرش و قالیچه اتاق نشیمن


یکی دیگر از اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون استفاده از قالیچه های بزرگ است. در اتاق نشیمن یا اتاق خواب بجای فرش 12 متری از قالیچه 6 یا 8 متری استفاده کنید. محل قرارگیری قالیچه در کنار تخت خواب، جلوی درب ورودی یا ورودی آشپزخانه است. تمام فضای اتاق نشیمن را با قالیچه نپوشانید زیرا زیبایی فضای دکوراسیون شما را کمتر می‌کند. در تصویر بالا ، در شکل اول طرح قالیچه هماهنگی با دکوراسیون داخلی منزل دارد اما در شکل دوم، میان شکل قالیچه ، مبلمان و دکوراسیون داخلی منزل هماهنگی کافی وجود ندارد.

عناصر تزئینی نامناسب 2.jpg

استفاده از عناصر تزئینی نامناسب

استفاده از عناصر تزئینی و چیدمان آنها تأثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون دارد. برخی افراد از چهره شخصیت های هنری برای تزئین دیوار اتاق نشیمن استفاده می‌کنند که طراحان این سبک را توصیه نمی‌کنند. اگر سقف اتاق نشیمن شما کوتاه است از تابلو، لوستر و عناصر تزئینی بلند استفاده نکنید، زیرا فضای اتاق شما را کوچک جلوه می دهد. همانطور که در تصویر بالا ملاحظه می کنید، نور کافی در فضای داخلی اتاق نشیمن وجود دارد و لزومی به استفاده از لامپ روشن وجود ندارد، همچنین بهتر است از قالیچه تیره استفاده شود تا فضای دکوراسیون داخلی زیباتر جلوه کند.

ترکیب دکوراسیون سنتی و مدرن.jpeg

تلفیق سبک ها با یکدیگر


از آنجا که شما بیشتر اوقات خود را در اتاق نشیمن به سر می برید بهتر است از یک سبک در طراحی دکوراسیون استفاده کنید. گاهی اوقات افراد احساس می کنند که استفاده از یک سبک معماری منزل آنها را محدود می‌کند به همین دلیل سبک مدرن و سنتی را با یکدیگر تلفیق می‌کنند.
بهتر است از یک سبک مدرن یا سنتی در طراحی دکوراسیون استفاده کنید. تلفیق طرح مدرن با قالب های سنتی مانند مبلمان مدرن و قالیچه سنتی فضایی آشفته و شلوغ در اتاق نشیمن ایجاد می کند.

پوشاندن دکوراسیون با پرده تزئینی.jpeg

پوشاندن کامل فضا با پرده های تزئینی

از نظر طراحان داخلی نصب پرده از بالای میله و پوشاندن کامل پنجره با پرده آویزی می تواند فضا را بسته و محدود کند. در طراحی دکوراسیون مدرن میله پرده را نیم فوت بالاتر از قاب پنجره نصب می کنند و پنجره به طور کامل با پرده پوشانده نمی شود، این کار باعث می شود فضای اتاق شما بازتر شود.

عدم هماهنگی اجزای دکوراسیون داخلی.jpg

عدم هماهنگی نمای اتاق و عناصر تزئینی

در نظر گرفتن نمای بیرونی و داخلی اتاق یکی از نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل است. اگر اتاق نشیمن شما کوچک است ، حتما در یک قسمت پنجره نصب کنید تا نور کافی در اتاق وجود داشته باشد، با استفاده از این روش دیگر نیازی به نصب لامپ ندارید. در صورت کافی نبودن نور می توانید یک پرژکتور کوچک بر روی دیوار نصب کنید.
وسایل بزرگ و دست و پاگیر مانند دست و پا گیر را در محل رفت و آمد قرار ندهید. اگر اتاق نشیمن شما فضای کافی ندارد، می‌توانید در یک قست از دیوار از شومینه استفاده کنید. با استفاده از شومینه دیگر نیازی به بخاری یا شوفاژ ندارید.

طرح نامناسب دکوراسیون.jpg

استفاده از طرح نامناسب در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن

بسیاری از افراد از طرح مناسب در دکوراسیون منزل خود استفاده نمی کنند. مهم نیست که لوازم اتاق نشیمن شما تا چه میزان گران قیمت هستند، نکته اصلی در اینجا شیوه قرارگیری لوازم و اجزای اتاق در کنار یکدیگر و طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن شماست. به عنوان مثال مبلمان را در مرکز اتاق نشیمن قرار دهید تا طرحی متعادل در فضای اتاق شما ایجاد شود.
برای انتخاب طرحی مناسب و زیبا در دکوراسیون داخلی منزل خود، می توانید طرح و سبک مورد نظر خود را انتخاب کنید و با همکاران ما در جابرینا تماس حاصل نمایید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما می باشند.
منبع: https://www.mydomaine.com/living-room-decorating-mistakes-4767833
 
آخرین ویرایش: