سبک و طرح رایج در طراحی دکوراسیون مدرن منزل

سبک و طرح رایج در طراحی دکوراسیون مدرن منزل

امروزه سبک های متفاوت و گوناگونی در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن منزل بوجود آمده است که تأثیر زیادی در ایجاد فضای متفاوت و جذاب در منزل شما دارند. پرکاربردترین این سبک‌ها عبارتند از:

سبک مینیمالیست.jpg

سبک مینیمالیستی

سبک مینیمالیستی یکی از محبوب ترین و جذاب ترین سبک نیمه دوم قرن بیستم است. نور و فضا از عناصر اصلی به کار رفته در این سبک است. اگر قصد فضاسازی یا ایجاد منبع نور دارید می توانید از این سبک استفاده کنید. در سبک مینیمالیستی نور پراکنده بر روی سقف و دیوارها روشنایی فضا را افزایش می دهد.
در طراحی سبک مینیمالیستی فضای اطراف اتاق خود را خالی کنید تا فضای آزاد بیشتری در اختیار داشته باشید. چیدمان مبل در این سبک باید به گونه ای باشد که هماهنگی کافی بین فضا و نور ایجاد شود. اگر در اتاق خود پنجره داشته باشید دیگر نیازی به لامپ یا نور مصنوعی ندارید در غیر اینصورت می توانید از نور مخفی استفاده کنید.

سبک سایه روشن.jpg

سبک سایه روشن

استفاده از پالت رنگی و طرح مبتنی بر سایه روشن یکی دیگر از طرح های مورد استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی منزل است. در این طرح رنگ سفید و خاکستری با یکدیگر تلفیق می شوند.
در پالت رنگی، رنگها و عناصر طبیعی مانند چوب، آجر، شیشه، بتن، گچ و فلز با یکدیگر ترکیب می شند. برخی افراد از طرح های خاصی در این سبک استفاده می کنند. به عنوان مثال می‌توانید با استفاده از گچ و بتن خطوط ساده ای بر روی دیوار ایجاد کنید. سعی کنید از عناصر تزئینی پیچیده مانند اشکال هندسی کمتر استفاده کنید و یا به کار نبرید، زیرا فضا را شلوغ و پراسترس جلوه می دهد. اشکال ساده زیبایی طبیعی خاصی در فضای منزل شما بوجود می آورند.
در سبک مینیمالیستی خطوط و سطوح با یکدیگر تقارن دارند. اشکال هندسی به کار رفته در این سبک به صورت منظم، کروی، مستطیل یا مکعب طراحی می شود. طرح های ساده و منظم جلوه بیشتری در منزل شما بوجود می آورد.
کف، دیوار وسقف در این سبک دارای خطوط منظم، دقیق و واضحی هستند. رنگ سفید، خاکستری و سیاه از رایج ترین رنگ های به کار رفته در سبک مینیمالیستی است.

سبک اروپایی2.jpg

سبک اروپایی

در سبک اروپائی از لوازم خاص مانند میز، لوستر، آینه قاب دار، مجسمه پایه دار، پرده رنگی و ... استفاده می شود. شیوه دیزاین تأثیر زیادی در جلوه دکوراسیون شما دارد. برای اینکه دیزاین شما به خوبی مشهود باشد از رنگ های روشن مانند رنگ طلایی استفاده کنید. در این سبک چیدمان مبل و میزناهارخوری به گونه ای است که نور در بالای میز و قاب و سایر عناصر تزئینی در اطراف میز دیده می شوند.
استفاده از پرده سفید رنگ به همراه آباژور طلایی و آیینه تزئین شده طوسی – طلایی می تواند فضای دکوراسیون شما را تغییر دهد. طرح و رنگ لوازم تزئینی را متناسب با سبک و سلیقه خود انتخاب کنید تا بتوانید فضای راحت و آرامی در دکوراسیون داخلی منزل خود ایجاد کنید.

سبک مدرن.jpeg

سبک مدرن

در طراحی دکوراسیون سبک مدرن باید به برخی نکات توجه شود. در سبک مدرن معمولاً از رنگ های متضاد استفاده می شود. به عنوان مثال اگر رنگ مبلمان شما تیره است، رنگ کوسن‌ها را روشن انتخاب کنید. اگر رنگ لوستر شما آبی فانتزی است از رنگ طلایی برای لوستر و قاب آینه استفاده کنید.

منبع: https://yusufdampit.com/the-minimalist-style
 
آخرین ویرایش:

موضوعات مشابه