طراحی دکوراسیون داخلی مدرن منزل و اصول اولیه آن

اصول اولیه طراحی دکوراسیون منزل

امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی منزل ، از شیوه های مدرن و امروزی استفاده می شود. استفاده از این سبک تأثیر بسزایی در افزایش زیبایی و جذابیت فضای داخلی منزل شما دارد. در اینجا ما قصد داریم شما را با برخی اصول مهم در طراحی دکوراسیون داخلی آشنا سازیم.
وسایل و ابزار اضافه فضای دکوراسیون منزل شما را درهم و آشفته جلوه می دهد. وسایل مرتبط با یکدیگر را در یک جا قرار دهید. به عنوان مثال در کتابخانه تنها کتابها را به ترتیب سایز قرار دهید. کریستال ها و لوازم دکوری مشابه را در قسمت دیگر از منزل خود قرار دهید. اگر لوازم اضافی دارید می توانید آنها را در سبدهای حصیری یا چوبی مخصوص قرار دهید. با استفاده از این روش فضای بیشتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

طراحی دکوراسیون داخلی.jpg

  • پوشاندن نواقص، ترک ها و شکستگی ها
اگر بر روی دیوار یا کف شکستگی یا ترک وجود دارد، می‌توانید با استفاده از پرده‌های بلند و تابلو آن‌ها را بپوشانید. اگر ارتفاع اتاق شما کم است با نصب پرده‌های بلند می توانید فضا را بلند و بزرگتر جلوه دهید. با استفاده از این روش ، دکوراسیون داخلی منزل شما نیز زیبا جلوه داده می شود.

پوشاندن ترک ها.png

  • تناسب رنگ و طرح دکوراسیون
رنگ های تیره و روشن، سبک و رنگ های خنثی سنگین هستند. تعادل میان رنگ و طرح دکوراسیون سبک یا سنگین بودن آن را خنثی می‌کند. به عنوان مثال اگر مبل شما تیره (قهوه‌ای تیره) است، استفاده از کوسن های روشن می تواند تعادل خوبی در طرح دکوراسیون شما بوجود بیاورد.

اندازه دکوراسیون داخلی.jpg

  • سنجش درست میزان ارتفاع ، بعد و اندازه
از اندازه مبل ، میز و سایر وسایل اتاق نشیمن مطمئن شوید. اگر صندلی یا کاناپه شما بزرگ است پس میز شما هم باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتوانید از آن برای قرار دادن وسایل و لوازم مورد نیاز خود استفاده کنید.
اگر ارتفاع اتاق خواب یا اتاق نشیمن شما کوچک است با نصب پرده عمودی بلند می‌توانید ارتفاع آن را بزرگتر جلوه دهید. تاج قرار گرفته بر روی تخت و خطوط عمودی دیوار می تواند اندازه دیوار و اتاق را بزرگتر جلوه دهد.
برای اینکه فضای اتاق بزرگتر دیده شود می توانید به وسایل بُعد دهید. به عنوان مثال می توانید آینه، تابلو و سایر لوازم را به صورت لایه لایه در کنار دیوار قرار دهید. لایه های ایجاد شده اتاق را از حالت مسطح بودن خارج می سازند.
ترتیب قرارگیری وسایل (از بزرگ به کوچک) تأثیر زیادی در منظم و منسجم کردن آنها دارد. این سبک تأثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون اتاق نشیمن شما دارد.

دکوراسیون اتاق نشیمن 1.jpg

طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن

هنگام انتخاب میز و صندلی در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن حتماً ارتفاع را در نظر داشته باشید. به جای نصب و قرار دادن لامپ‌های بلند، می‌توانید از یک لامپ در یک گوشه میز استفاده کنید. استفاده از یک کنسول سبب می شود تا نور در همه فضا پخش شود. در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن به نکات زیر توجه کنید:

قالیچه سفید.jpg

  • از قالیچه سفید و روشن استفاده کنید
استفاده از قالیچه سفید رنگ و یا رنگ روشن به همراه میز و صندلی تیره رنگ سبب می شود فضای بصری جالب و جذابی در اتاق شما بوجود بیاید. رنگ‌های متضاد سبب می شود چشم شما به راحتی انعکاس نور را کنترل کند. به طور کلی استفاده از لوازم تزئینی سنتی و مدرن تأثیر زیادی در جذابیت طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما دارد.

تناسب رنگ و دکوراسیون.jpg

  • چیدمان فضای داخلی اتاق نشیمن
ابزار و وسایل میز اتاق نشیمن را می‌توانید متناسب با سلیقه خود بچینید. قرار دادن لوازم به صورت متقارن در کنار یکدیگر می‌تواند میز شما را زیبا جلوه دهد. طرح و سبک ظرف میوه یا شکلات را متناسب با رنگ میز انتخاب کنید. اگر میز شما فضای کافی دارید، می توانید در بخش دیگر کتابهای مورد علاقه خود را قرار دهید.
در برخی از میزها فضای کافی برای قرار دادن وسایل وجود ندارد، لذا می‌توانید از سبدهای مخصوص برای قرار دادن وسایل استفاده کنید. دقت کنید که اندازه سبد متناسب با عرض و ارتفاع میز شما باشد تا به راحتی بتوانید وسایل خود را در آن قرار دهید.

صندلی اضافی.jpg

  • از صندلی اضافی در دکوراسیون اتاق نشیمن استفاده کنید
اگر تعداد مهمانان شما زیاد است، می‌توانید از میزهای کاناپه استفاده کنید. عسلی‌های قرار گرفته در زیر میز ابزار مناسی برای پذیرایی از مهمانان است تا در صورت لزوم بتوانند از آن استفاده کنند.
  • فضاهای خالی را پر کنید
اگر فضای اتاق نشیمن شما زیاد است سعی کنید با استفاده از میز و یا لوازم تزئینی آن را پر کنید. وجود مناطق بزرگ در اتاق نشیمن، فضای اتاق را سرد و بی روح جلوه می دهد.

دکوراسیون اتاق خواب 2.jpg

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

از دیرباز از سنگ ها و جواهرات برای تزئین دکوراسیون منزل استفاده می شده است. در طراحی دکوراسیون داخلی منزل و همچنین اتاق خواب و مبلمان از روکش های سفید، صدفی و ظریف استفاده می شود.
استفاده از برخی گیاهان و گلدان‌های تزئینی می‌تواند فضای متفاوت و مثبتی در اتاق خواب شما بوجود بیاورد. گلدان‌های برنز، کریستال و شاخه های گل تزئینی دکوراسیون اتاق خواب و نشیمن شما را زیبا و جذاب جلوه می دهد.
استفاده از روکش مبل و روکش تختی طرح مخمل و ایجاد فضای سرسبز در دیوار اتاق خواب می تواند فضای متفاوت و شگفت انگیز در اتاق نشیمن یا اتاق خواب شما بوجود بیاورد.
اگر فضای کافی در اتاق خواب شما وجود ندارد، می توانید با اضافه کردن یک میز لوازم مورد نیاز خود را بر روی آن قرار دهید. سعی کنید از رنگ های متضاد و وسایل متقارن در طراحی دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده کنید تا فضای اتاق جذاب تر شود.

منبع: https://www.bhg.com/rooms/living-ro...ving-room-needs-a-sofa-table-281474979631225/