اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک

طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک


از تزئین اتاق خواب کودک خود لذت ببرید و مطمئن شوید که طرح شما مورد پسند کودک شما واقع شده است. بسیاری از تکنیک های طراحی دکوراسیون برای اتاق خواب کودک ، حمام و سایر قسمت های اتاق قابل استفاده است. اگر می خواهید فرزند شما خواب راحت و آرامی داشته باشد، نکاتی را که در طراحی دکوراسیون اتاق کودک به شما می‌گوییم، به کار ببرید.

1.jpg

عکس ها و برچسب های دیواری

اگر نمی توانید دیوار اتاق کودک خود را به هر دلیلی رنگ کنید، می توانید از عکس، برچسب یا سایر عناصر تزئینی استفاده کنید. عکس و برچسب را متناسب با موضوع مورد علاقه کودک خود انتخاب کنید. استفاده از کاغذ دیواری با نقوش زیبا مانند جنگل و شخصیت ها و انیمیشن های کارتونی تأثیر زیادی در جذابیت دکوراسیون اتاق کودک شما دارد.
برخی افراد بر روی کمد یا دیوار اتاق خواب کودک خود، تصویر کودک را طراحی می‌کنند که می تواند ایده خوبی باشد. هر چه کودک شما بزرگتر باشد تم های ساده‌تری برای دکوراسیون اتاق خود انتخاب می‌کند.

قفسه باز.jpeg

استفاده از قفسه های باز

قفسه یا سطل وسیله خوبی برای سازماندهی و جمع آوری وسایل و اسباب بازی های فرزند شما می باشد. هنگام اتمام بازی می توانید به راحتی اسباب بازی را درون قفسه قرار دهید. استفاده از این قفسه ها بسیار راحت است و فرزند شما پس از مدتی روش کار کردن با قفسه را می آموزد. با استفاده از این وسایل اتاق و دکوراسیون اتاق کودک شما تمیز و مرتب باقی می ماند.

اتاق کوک.jpg

افزایش فضای اتاق خواب کودک

قرار دادن تخت خواب در کنار دیوار یا استفاده از تخت دیواری هم فضای اتاق کودک شما را بیشتر می کند و هم امنیت کودک شما را هنگام فعالیت و خواب تضمین می کند. با استفاده از این روش دیگر شما ترسی از افتادن کودکتان از روی تخت نخواهید داشت.

سبک و سلیقه فرزند خود را در نظر بگیرید

اگر اتاق خواب کودکان شما مشترک است به معنای یکسان بودن و مطابقت تخت و مبلمان آنها نمی باشد. برخی از کودکان ترجیح می دهند اتاق مشترک و برخی ترجیح می دهند اتاق منحصر به فرد و جدا داشته باشند. اگر اتاق فرزندان شما مشترک است می توانید طرح ، رنگ و سبک تخت و مبلمان هریک را به صورت جداگانه تهیه کنید. برای جدا کردن تخت فرزندان خود می توانید در میان تخت آنها یک پرده رنگارنگ، قفسه کتاب، کمد یا چیزی محکم تر نصب کنید.

تخت دوطبقه اتاق کوک.jpg

از تخت‌های دو طبقه استفاده کنید

اگر فضای کافی در اتاق خواب کودک شما وجود ند ارد می توانید از تخت های دو طبقه استفاده کنید. بیشتر بچه ها به این سبک تمایل دارند. نردبان قرار گرفته در کنار تخت بالا رفتن و پایین آمدن از آن را راحت کرده است. سبک و طرح تخت را متناسب با دکوراسیون اتاق خواب کودک خود انتخاب کنید.

کمد لباس کودک.jpg

کمد لباس کودک

اگر فضای اتاق کودک شما کم است، می توانید کمد لباس خود را به گونه ای طراحی کنید که هم لباس و هم سایر وسایل مورد نیاز خود را در آن قرار دهد. در داخل کمد چوب لباسی نصب کنید تا به راحتی لباس های خود را در آن قرار دهد. در فضاهای خالی کمد کشو نصب کنید تا بتوانید سایر لباس ها و وسایل کودک را در آنجا قرار دهید.

تزئین با اشیاء.jpg

تزئین اتاق کودک با استفاده از اشیا و تصاویر

با توجه به علاقه کودک خود عناصر تزئینی اتاق او را انتخاب کنید. بیشتر بچه ها به حشرات، حیوانات و شخصیت های کارتونی علاقه دارند عکس و صندوقچه های تزئینی از لوازم طراحی دکوراسیون اتاق کودک به شمار می روند. سبک دکوراسیون اتاق کودک متناسب با جنسیت دختر یا پسر متفاوت است.
اگر به دنبال طرح و سبک خاصی برای تزئین اتاق کودک خود هستید، می توانید با مشاورین ما در جابرینا تماس حاصل نمایید.

منبع: https://www.thespruce.com/tips-for-decorating-childrens-bedrooms-350505
 
آخرین ویرایش:

موضوعات مشابه