راهنمای خرید و نصب سقف کاذب سرویس بهداشتی و حمام و قیمت آن

سقف کاذب سرویس بهداشتی و حمام، قیمت و نصب آن

سقف ، دیوار و اطراف سرویس بهداشتی از جمله مکان هایی است که بسیار در معرض دید قرار دارند، استفاده از یک طرح جذاب و منحصر به فرد می تواند تأثیر بسیار زیادی در زیبایی آن داشته باشد.
بازسازی سرویس بهداشتی و حمام می تواند بسیار پرهزینه و پر دردسر باشد، از آنجا که مقاومت و دوام سرویس بهداشتی اهمیت دارد، استفاده از سقف کاذب سرویس بهداشتی می تواند، سبب دوام و کاهش هزینه های شما شود.

5.jpg


در شیوه ساختمان سازی گذشته تنها از کاشی، سیمان یا ماسه در ساخت سرویس بهداشتی استفاده می شده است. کاشی در برابر آب مقاوم است اما ضد آب نیست و بخار آب به راحتی می تواند از درون آن عبور کرده و سبب ایجاد ترک بر روی سطح آن شود. ماسه و سیمان نیز آب را به راحتی به داخل خود نفوذ می دهند. بنابراین بهترین راه برای جلوگیری از ورود رطوبت به داخل سرویس بهداشتی ، استفاده از سقف کاذب است.
سقف کاذب سرویس بهداشتی ، فضای مدرن و شیکی در منزل شما بوجود می آورد. یکی از مهم ترین مزایای استفاده از این طرح، تنظیم دما و رطوبت در منزل و سرویس بهداشتی است.
طبق دستورالعمل انجمن ملی سقف کاذب ایران، ارتفاع استاندارد سقف سرویس بهداشتی باید 80 اینچ باشد، در این ارتفاع تا 85 اینج فضا برای نصب سقف کاذب وجود دارد. رنگ مواد به کار رفته در سقف کاذب سرویس بهداشتی در برابر آب و رطوبت مقاومت بالایی دارد.
اگر می خواهید سقف سرویس بهداشتی و حمام طول عمر و دوام بالایی داشته بایی باشد، حتما از سقف کاذب مخصوص سرویس بهداشتی و حمام استفاده کنید.
امروزه در اطراف محوطه دوش ، وان و روشویی سرویس بهداشتی نیز از محافظ کاذب و سقف کاذب استفاده می شود. با استفاده از این روش بخار آب کنترل و سطح سرویس بهداشتی سالم و تمیز باقی می ماند.

6.jpg


نکات مهم در خرید و نصب سقف کاذب سرویس بهداشتی

اگر می خواهید از سقف کاذب رنگی و منقش در سرویس بهداشتی استفاده کنید، طرحی را انتخاب کنید که این ویژگی ها را داشته باشد:
  • نواقص و فضاهای اضافی مانند پریز و لوازم تأسیساتی مخفی شوند.
  • هنگام خرید و نصب سقف کاذب حمام از رنگ های ساتن یا نیمه براق استفاده کنید، زیرا مقاومت بالاتری در برابر رطوبت دارند.
  • از سقف کاذب منقش و برجسته استفاده کنید ، زیرا مقاومت بیشتری دارند و تمیز کردن و نگهداری آنها نیز راحت تر است.
  • از رنگ های با روکش برای سقف کاذب استفاده کنید تا مقاومت و دوام سقف کاذب شما نیز افزایش یابد.
  • در اطراف دوش حمام می توانید از قالب سقف کاذب PVC استفاده کنید. برش و نصب و رنگ آمیزی این نوع از سقف کاذب بسیار راحت و آسان است.
  • از قالبهای فیبری با چگالی متوسط مانند MDF یا مواد کامپوزیتی در سقف کاذب حمام استفاده نکنید، زیرا ممکن است مقاومت زیادی در برابر رطوبت نشان نداده و متورم شوند.
  • هنگام نصب سقف کاذب سرویس بهداشتی، حتما از یک فن تهویه مناسب با اندازه مناسب استفاده کنید. این امر سبب می شود رطوبت و نم موجود در هوا به خوبی کنترل شود.
  • هنگام نصب سقف کاذب سرویس بهداشتی از نورپردازی های چند سطحی استفاده کنید، زیرا فضای حمام و سرویس بهداشتی شما را جذاب و زیبا می کند.
اگر به دنبال طرحی خوب و مناسب برای سرویس بهداشتی و حمام هستید، می توانید با همکاران ما در جابرینا تماس حاصل نمایید.

منبع: https://www.hunker.com/13400984/the-best-materials-for-a-bathroom-ceiling
 

موضوعات مشابه