مقایسه اجرا ، نصب و قیمت سقف کاذب pvc ، کناف و رابیتس

[/h2]سقف کاذب pvc
یکی از عوامل مهمی که تأثیر زیادی در طراحی فضای اتاق و فضای بیرونی و درونی ساختمان شما دارد، استفاده از سقف کاذب pvc است. امروزه طراحان دکوراسیون در طراحی‌های داخلی از طرح های مختلف سقف کاذب مانند سقف کاذب کناف و سقف کاذب رابیتس استفاده می‌کنند.
با توجه به اینکه افراد بیشتر اوقات خود را در مکان های شلوغ و پر سر و صدا سپری می کنند، در فضای اتاق و منزل خود به آرامش روحی بیشتری نیاز دارند، نصب و طراحی سقف کاذب pvc از جمله عوامی است که آرامش و سکون را به منزل شما می آورد و اضطراب و خستگی را از شما دور می کند.
در طراحی سقف کاذب به عوامل مهمی مانند سبک بودن سقف، ارتفاع، محل نصب، طرح و رنگ توجه می‌شود.

سقف کاذب pvc.jpg

سقف کاذب سقف کاذب رابیتس

رابیتس به ورقه‌های فولادی مشبکی گفته می شود که در زیرسازی سقف و دیوار به کار می رود. ورقه های فولادی با استفاده از سیم های مفتولی گالوانیزه به صورت افقی و عمودی بر روی هم قرار می گیرند. با این اتصال شبکه های فرعی در سقف شما ایجاد می شود.
با استفاده از گچ می توانید سطح رویی و زیرین سقف کاذب را بپوشانید. در گچ کاری و گچ بری نیز از سقف کاذب رابیتس استفاده می شود. از مزایای سقف کاذب رابیتس می توان به مقاومت بالای آن در برابر زنگ زدگی اشاره کرد. یکی از معایب رابیتس وزن زیاد و سنگین آن است، به همین دلیل برخی افراد از این طرح کمتر استفاده می کنند.

کناف

کناف به صفحات روکش دار گچی و گچبری شده ای اطلاق می شود. دقت کنید که در نصب کناف حتما از افراد متخصص استفاده کنید، زیرا نصب اشتباه سبب ترک خوردن و باز شدن گوشه های آن می شود.
طرح های سقف کاذب کناف هم شامل طرح های ثابت و یکپارچه و هم طرح های متحرک است. بسیاری از افراد طرح کناف را برای سقف کاذب منزل خود انتخاب می کنند و این امر به دلیل سبک بودن وزن کناف،انعطاف پذیری و قابلیت جابه جایی و شستشوی راحت آن است.

سقف کاذب رابیتس 2.jpeg


تفاوت سقف کاذب رابیتس و کناف

 • زمان اجرا
زمان اجرای سقف کاذب رابیتس به دلیل دارا بودن لوازم جانبی بیشتر از سقف کاذب کناف است.
 • استحکام و مقاومت
سقف کاذب کناف از سقف رابیتس مقاومت بیشتری دارد.
 • قابلیت ترمیم
ترمیم و تعویض سقف کاذب کناف نسبت به سقف رابیتس بیشتر و راحت تر است. زیرا باز کردن و جابه جایی سقف کاذب کناف راحت تر است.
 • هزینه
از آنجا که لوازم جانبی نصب سقف کاذب رابیتس بیشتر است، هزینه های جانبی آن نیز بیشتر است در مقابل قیمت نصب سقف کاذب کناف به صرفه تر می باشد.
 • کیفیت
کارایی و کیفیت سقف کاذب کناف از سقف رابیتس بیشتر است.
 • وزن
وزن هر متر مربع کناف حدوداً 5/0 کیلوگرم است و هر متر مربع کناف حدود 5 کیلوگرم وزن دارد، این در حالی است که هر متر مربع سقف رابیتس حدود 40 تا 45 کیلوگرم وزن دارد. در نتیجه سقف کاذب کناف بسیار سبک تر از سقف کاذب رابیتس است.

سقف کاذب آکوستیک

یکی از مزیت های این نوع سقف کاهش سرو صدای اضافی در اتاق ، آشپزخانه و سایر مکان ها می باشد.
اگر به دنبال بهترین طرح و رنگ برای اتاق یا آشپزخانه خود هستید از کاشی های سقفی آکوستیک استفاده کنید. کاشی های رنگی و طرح دار فضای آشپزخانه و اتاق شما را زیبا و جذاب می کند. کاشی های آکوستیک به رنگ سیاه و سفید به صورت قابل توجهی آلودگی صوتی فضای اتاق شما را کاهش می دهد.
در اتاق خواب می‌توانید از کاشی‌های آکوستیک با فیبر نوری و یا طرح ستاره برای زمان شب استفاده کنید. می توانید با استفاده از کاشی آکوستیک طرح اتاق خود را مانند ستاره طراحی کنید.

سقف کاذب آکوستیک.jpg


مهم ترین ویژگی های سقف کاذب آکوستیک

 • سقف آکوستیک مقاومت خوبی در برابر رطوبت، حرارت، باکتری ها و قارچ ها دارد.
 • کاشی سقفی آکوستیک را به راحتی می توانید تمیز کنید یا بشویید.
 • مقاومت کاشی سقفی آکوستیک در مقایسه با سایر طرح ها بیشتر است.
 • طرح کاشی سقفی آکوستیک متفاوت است، در طرح های فلزی، چوبی، پلی استر و... طراحی می شود.
 • می‌توانید سبک و طرح کاشی سقفی آکوستیک را مطابق با سبک و سلیقه خود انتخاب کنید.
 • سقف کاذب آکوستیک تا حدود 55 درصد صدا را کاهش می دهد.
همکاران ما در جابرینا آماده ارائه خدمات و پاسخگویی به سوالات شما در زمینه خرید، نصب و اجرای سقف کاذب به شما عزیزان می باشند.

منبع: www.armstrongceilings.com
 
آخرین ویرایش:

موضوعات مشابه