اجرای سقف کاذب به همراه مدل ها و شیوه نصب

مدل مختلف سقف کاذب

سقف کاذب در معنای معمول آن به سقف هایی اطلاق می شود که از سقف اصلی آویزان می‌شوند. برای جدا کردن فضا و مسیر در اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی و سایر مکان‌ها می توانید از سقف کاذب استفاده کنید. مدل های مختلف سقف کاذب با توجه به نوع و مواد به کار رفته در آن طبقه بندی می‌شود.
پرکاربردترین پانل‌های سقف کاذب شامل سقف کاذب گچی:
  • سقف کاذب چوبی
  • سقف کاذب فیبر
  • سقف کاذب فلزی
  • سقف کاذب شیشه‌ای

    سقف کاذب گچی.png

سقف کاذب گچی

گچ پاریس (POP) از محبوب ترین نوع مواد مورد استفاده در سقف کاذب است. در ساختمان های تجاری و منازل مسکونی از سقف کاذب گچی استفاده می شود. محتوای سقف کاذب به صورت پودر است که با آب گرم مخلوط می شود و مواد سقف کاذب را تشکیل می دهد.
گچ پاریس عایق خوبی در برابر گرما و سرما است. با استفاده از سقف کاذب گچی دیگر نیازی به تعمیر یا نگهداری ندارید. یکی از مزیت های سقف کاذب گچی این است که می توانید انواع مختلفی از طرح ها را به صورت ساده و یکنواخت و یا به صورت اشکال مختلف بر روی آن طراحی کنید. یکی دیگر از مزایای سقف کاذب گچی تنظیم نور و هوا داخل منزل شماست. ممکن است با گذشت زمان سقف کاذب گچی ترک بردارد که با تعمیر و نگهداری می توان آن را برطرف نمود.
پانل به کار رفته در سقف کاذب گچی انعطاف پذیر است و به راحتی می توان آن را در شکل های مختلف طراحی کرد. پانل به کار رفته در سقف کاذب گچی عایق حرارتی و صوتی خوبی است. این پانل سبب می شود، سقف کاذب در برابر رطوبت و آتش مقاومت بالایی داشته باشد. می توانید با استفاده از روکش و رنگ زیبایی ظاهری خوب و جذابی در پانل سقف کاذب گچی ایجاد کنید. برخی از افراد به جای کاغذ دیواری از پانل سقف کاذب گچی استفاده می کنند.

سقف کاذب چوبی.jpg


سقف کاذب چوبی

سقف کاذب چوبی زیبایی بی نظیری در فضای منزل شما بوجود می آورد. بافت و الگوی طبیعی به کار رفته در سقف کاذب چوبی چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. در نقاطی که آب و هوای سرد دارند معمولاً از این مدل سقف کاذب استفاده می شود.
نصب سقف کاذب چوبی آسان است. پانل چوبی به دلیل مواد به کار رفته در آن هزینه بیشتری نسبت به سایر مدل های سقف کاذب دارد.

سقف کاذب pvc.jpg


سقف کاذب پی وی سی

Pvc یک ماده پلاستیکی ایده ال و مقاوم است که در سقف کاذب به کار می رود. در منازل، گاراژ، زیرزمین، آشپزخانه، توالت و حمام پانل سقفی pvc بهترین و مقرون به صرفه ترین نوع سقف کاذب است. نصب و نگهداری سقف کاذب pvc بسیار آسان است.
این نوع سقف کاذب در برابر رطوبت، نور و حشرات موذی مانند موریانه ها مقاومت بالایی د ارد. سقف کاذب pvc به هیچ عنوان تحت تأثیر نور UV قرار نمی گیرد به همین دلیل انعطاف بالایی در برابر نور و رنگ دارد. سقف کاذب pvc را می توانید مطابق با سلیقه خود طراحی کرده و رنگ کنید.
همچنین ببینید در سایت : www.sazeafzar.com

سقف کاذب فیبری.jpg


سقف کاذب فیبری

مواد به کار رفته در سقف کاذب فیبری شامل فیبر گیاهی، چوب، سنگ ، نور مخفی و مواد طبیعی دیگر است. سقف کاذب فیبر مقاومت و استحکام بالایی در برابر حرارت دارد. در ساختمان های تجاری و اماکن پر سرو صدا مانند مراکز خرید و نمایشگاهها از این مدل سقف کاذب استفاده می شود.
در منازل مسکونی از سقف کاذب فیبری کمتر استفاده می شود زیرا جذابیت و زیبایی چندانی در منزل بوجود نمی آورد و در مکان های تجاری کاربرد بیشتری دارد. هزینه نصب آن نیز کمتر است.
همچنین ببینید در سایت: www.jobrina.com

سقف کاذب  شیشه ای.jpg


سقف کاذب شیشه ای

استفاده از سقف کاذب شیشه ای یک الگوی و راه حل مناسب در طراحی فضای منزل یا محل کار به شمار می رود. اگر فضای منزل یا اتاق شما کوچک است با استفاده از سقف کاذب شیشه‌ای می توانید فضا را گسترش دهید.
در کتابخانه ها، رستوران ها، فروشگاهها، فروشگاههای طلا و جواهر از سقف کاذب شیشه ای استفاده می شود. با توجه به اینکه شیشه ماهیت شکنندگی دارد، با افزودن لوازم تزئینی می توانید احتمال شکنندگی را کاهش دهید.

سقف کاذب فلزی مدرن.jpg


سقف کاذب فلزی مدرن

امروزه از فلز و آلومینوم در سقف کاذب استفاده گسترده ای می شود. فلز و آلومینیوم از نظر ماهیت بسیار بادوام است. سقف کاذب فلزی به نگهداری خاصی نیاز ندارد . به راحتی می توان آن را نصب و یا تعمیر کنید.
سقف کاذب فلزی سبب می شود لوله های آب و سیم های برق در برابر تابیش مستقیم نور قرار نگیرند. پانل سقف کاذب فلزی را می توانید با استفاده از روش های خلاقانه و متنوع زیبا و جذاب طراحی کنید.
همچنین ببینید در سایت: www.sazeafzar.com

سقف کاذب پارچه ای چرمی.jpg


سقف کاذب پارچه ای و چرمی

از سقف کاذب پارچه ای و چرمی برای تزئین اتاق استفاده می شود. با استفاده از سقف کاذب پارچه‌ای یا چرمی می توانید فضایی متفاوت و خاص در منزل یا اتاق خود بوجود بیاورید. یکی از مزایای استفاده از سقف کاذب پارچه ای و چرمی این است که می‌توانید آن را متناسب با طرح و رنگ دکوراسیون طراحی کنید. زیبایی و جذابیت سقف کاذب پارچه ای و چرمی نسبت به سایر مدل ها بیشتر است.
در برخی مکان ها مانند نمایشگاهها از سقف کاذب پارچه‌ای و چرمی بیشتر استفاده می شود. یکی از مزیت‌های سقف کاذب پارچه‌ای و چرمی این است که طرح های متنوع و مختلفی را می توانید در آن طراحی کنید.

منبع: www.economictimes.indiatimes.com/small-biz/productline/building-materials
 

موضوعات مشابه