مدلهای مختلف کابینت که شما آنها را دوست دارید

با استفاده از کابینت، دکوراسیون آشپزخانه خود را می توانید در مدلهای مختلف طراحی کنید. یکی از اجزای مهم دکوراسیون آشپزخانه، کابینت است. جزئیات به کار رفته در کابینت آشپزخانه مانند شیرآب، نورپردازی و... می تواند به زیبایی آن بیفزاید.
قبل از انتخاب و نصب کابینت در آشپزخانه مدلها و طرح های مختلف آن را ببینید تا مطمئن شوید با دکوراسیون آشپزخانه شما همخوانی دارد. در اینجا

1- Shaker (سبک اروپایی)

کابینت سبک اروپایی.jpg


امروزه محبوب ترین سبک برای کابینت ، سبک اروپایی (شاکر) است. طرح به کار رفته در کابینت اروپایی بصورت پانل مسطح است. سبک ساده و کلاسیک به کار رفته در کابینت اروپایی سبب محبوبیت آن شده است. درب های به کار رفته در کابینت های اروپایی معمولا مسطح و مقاوم است. چوب به کار رفته در آن افرا، هیکور و بلوط است.
یکی از مهمترین ویژگی های کابینت کلاسیک اروپایی تداعی آشپزخانه تمام چوبی است. همچنین این مدل کابینت ها به گونه ای طراحی می شوند که بیش ترین استفاده از فضای آشپزخانه موجود باشد، بنابراین این کابینت ها موجب بهینه سازی فضای آشپزخانه می شوند، به همین دلیل امروزه از این کابینت ها برای طراحی همه نوع آشپزخانه اعم از کوچک و بزرگ استفاده می شوند، اما در طراحی آشپزخانه های کوچک به سبک کلاسیک استفاده از رنگ سفید مناسب تر است.

2- Louvered ( کابینت منفذدار )

کابینت منفذدار.jpgطرح به کار رفته در کابینت های گلاس منفذدار منحصر به فرد و به صورت اسلایدهای افقی چوبی است. قیمت این کابینت نسبتا بیشتر است. معمولا در آشپزخانه ها از این مدل کابینت استفاده می شود زیرا تأثیر زیادی در تهویه هوا و ایجاد فضای مطبوع در آشپزخانه دارد. اگر قصد دارید در نزدیکی رادیاتور کابینت ایجاد کنید بهتر است از کابینت های منفذدار استفاده کنید زیرا مکان خوبی برای خشک کردن سریع لباس ها است.

3- Flat-Panel or Slab (کابینت کلاسیک با چوب طبیعی)


طرح به کار رفته در کابینت کلاسیک چوبی از نوع چوب طبیعی ، ساده و شیک است. خطوط صاف و مینیمالیستی به کار رفته در طرح کابینت سبب زیبایی آن شده است. معمولا در آشپزخانه های مدرن از این نوع طرح کابینت استفاده می شود.
اگر این مدل کابینت را می پسندید می توانید طرح مورد علاقه خود را سفارش دهید تا متناسب با دکوراسیون آشپزخانه شما طراحی و نصب شود. چوب به کار رفته در کابینت کلاسیک محکم است و به راحتی آسیب نمی بیند.

4- Inset (کابینت طرح سنتی)

طرح سنتی.jpgهمانطور که از نام این نوع کابینت پیداست، طرح به کار رفته در آن سنتی و کار شده است. قیمت این نوع کابینت نسبت به سایر مدلها نسبتا گران تر است. یکی از ویژگی های خوب کابینت سنتی استحکام و دوام آن است. ساختار بتونی به کار رفته در داخل درب کابینت و سطح آن ساختاری محکم و خوب در آن ایجاد کرده است. در کابینت طرح سنتی معمولا طرح ها به صورت برجسته کار می شود. برای طراحی نیاز است حتما تمام فضای آشپزخانه به طور دقیق اندازه گیری شود.

به یاد داشته باشید، این سبک کابینت آشپزخانه معمولا نیاز به لولهای در معرض دارد، در مقایسه با لولاهای پنهانی معمولی که بسیاری از سبکهای درب کابینت دیگر را دارند. این می تواند به سرعت در بودجه شما افزوده شود؛ بر خلاف لولای پنهان که در هزینه جعبه کابینت قرار دارد، شما باید دو لولا در هر درب را برای کابینت های درج خرید کنید.

5- Distressed (کابینت طرح سلطنتی)

کابینت طرح سلطنتی.jpgاستفاده از طرح سلطنتی کابینت بستگی به نوع دکوراسیون منزل و آشپزخانه شما دارد. اگر در آشپزخانه خود وسایل قدیمی یا عتیقه دارید بهتر است از این طرح کابینت استفاده کنید. اگر وسایل آشپزخانه یا دکوراسیون شما زیاد است می توانید کشوهای بیشتری برای کابینت طراحی کنید تا بتوانید وسایل اضافی را در آن قرار دهید.
معمولا قیمت کابینت سلطنتی به دلیل طرح و جنس چوب به کار رفته در آن بالاتر است و دوام و استحکام آن نیز بیشتر است.

6- Beadboard (بیدبورد)

بیدبورد.jpg
کابینت Beadboard (بیدبورد) از تخته های چوبی با ردیف های عمودی و رگه رگه که به صورت مهره است ساخته شده است. معمولا در منازل ویلایی یا خانه هایی که به صورت کلبه ساخته می شوند از کابینت با طرح بیدبورد استفاده می شود. معمولا برای کابینت بیدبورد از رنگ سفید استفاده می شود زیرا این رنگ مناسب آشپزخانه است.
استحکام کابینت بیدبورد بسیار بالاست تنها تمیز کردن و نگهداری آن ممکن است کمی مشکل باشد زیرا بصورت ردیف های عمودی و رگه رگه است.

7- Thermofoil (کابینت ترموفیل)
چوب به کار رفته در کابینت Thermofoil (ترموفیل) از نوع فایبر گلاس (MDF) است. سطح کابینت به گونه ای طراحی شده است که برای آشپزخانه مناسب است. پوشش پلاستیکی به کار رفته در آن به گونه ای است که در برابر حرارت مقاومت بالایی دارد. معمولا قیمت کابینت ترموفیل نسبت به سایر مدلها ارزان تر و مناسب تر است.
نگهداری و تمیز کردن این مدل کابینت راحت تر است.کابینت ترموفیل در برابر رطوبت و حرارت مقاومت بالایی دارد البته دقت کنید که کابینت ترموفیل را خیلی نزدیک به منابع حرارتی مانند گاز نصب نکنید در غیر اینصورت حتما از پوشش ورقه ای برای پوشاندن سطح کابینت استفاده کنید.

8- Custom (کابینت سفارشی)


اگر نتوانستید طرح مورد علاقه خود برای طراحی کابینت آشپزخانه را پیدا کنید می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا با توجه به فضا، اندازه و دکوراسیون آشپزخانه شما طرح مناسب را به شما پیشنهاد دهند. در کابینت های سفارشی در صورت تمایل می توانید از تعداد کابینت با کشوهای بیشتر استفاده کنید.
همچنین می توانید در حمام برای قرار دادن وسایل از کابینت استفاده کنید. متناسب با فضا و طرح به کار رفته در حمام یا سرویس بهداشتی می توانید کابینت خود را سفارش دهید.

منبع: https://blog.kitchenandbathclassics.com/kitchen-cabinets

 

پیوست ها

آخرین ویرایش توسط مدیر:

موضوعات مشابه