امروزه هزینه بازسازی ساختمان با توجه به روند افزایشی زمین و مصالح بصورت قابل توجهی افزایش یافته است. یکی از روشهای جایگزین خرید آپارتمان های نوساز، بازسازی و نوسازی ساختمانهای موجود و قدیمی است. به عبارت دیگر بجای خرید آپارتمان نوساز و متحمل شدن هزینه های فراوان می توانید همان منزل مسکونی و آپارتمان قدیمی خودتان را بازسازی کنید. برای بازسازی ساختمان نیاز به پرداخت هزینه های گزاف ندارید. راهکار های بسیاری وجود دارد که بوسیله آن می توان یک بازسازی کم هزینه و یا شاید بی هزینه را انجام داد. این نوع طراحی های مقرون بصرفه، یک راهکار آسان و کاربردی جهت تغییر دکوراسیون منزل و زیباتر نمودن است.

استفاده از نیروی ماهر و متخصص

مالک یا کارفرما تلاش می کند تا برای کاهش هزینه بازسازی ساختمان، با مراجعه به گروه های تخصصی و کارگری، تعمیرات ساختمان خود را شخصاً انجام دهد. با پرداخت دستمزد به فردی که مسؤلیت و ضمانت کار تعمیرات خانه شما را بعهده بگیرد، علاوه براینکه بسیاری از مشکلات شما حل می شود، هزینه های دوباره کاری که در ساختمان سازی بسیار شایع هست نیز به شدت کاهش می یابد. از اینرو انتخاب فرد متخصص و ماهر ضروری است و جنبه حیاتی پیدا می کند.

کار بازسازی و نوسازی خانه را به یک فرد متخصص در این زمینه واگذار کنید و یک دستمزدی با توجه به کار به او بدهید و تامین نیروی انسانی و متخصص کار را هم به آن فرد واگذار کنید و فقط کار را از او بخواهید. کار شما سبک تر و راحت تر خواهد شد. از طرفی چون آن فرد گروه های متخصص در این زمینه دارد که دارای شناخت کافی نسبت به آن افراد دارد و همچنین کیفیت کار آنها را می داند، با استفاده از این روش هزینه بازسازی ساختمان را کاهش دهد.

طرح و نقشه مناسب

از کارهای مهم بعد از انتخاب مشاور یا مجری بازسازی، انتخاب طرح و نقشه مناسب جهت انجام کار است. این نقشه یا طرح بازسازی یا نوسازی می تواند روی یک ورق ساده و معمولی پیاده شود.توصیه اکید ما این است که حتما از مجری یا مشاور فنی برای اجرا کردن طرح و نقشه خود استفاده کنید و همه چیز را قبل از شروع کار بر روی کاغذ بیاورید.

مصالح مناسب

دنیای مصالح ساختمانی یک دنیای بسیار وسیع و متنوعی است. در بازار ایران انواع مصالح استاندارد و غیر استاندارد و مصالح وارداتی مشاهده می شود. با کمک یک فرد متخصص و آشنا با مصالح مختلف ساختمانی نه تنها کار شما به نحو احسن انجام می شود بلکه هزینه بازسازی ساختمان به طور چشمگیر کاهش می یابد.

استفاده از دکوراسیون مینیمالیست

طراحی و بازسازی مینیمال این امکان را به شما می دهد که محیط پیرامونتان را از سردرگمی و شلوغی نجات دهید. با استفاده از دکوراسیون مینیمال فضای بیشتر و کاربردی تر در منزل شما ایجاد می شود.این امر موجب ایجاد چهره ای مدرن، مینیمال و زیبا برای منزل شما می گردد و هزینه های عملیات بازسازی را کاهش می دهد.

بازسازی و تزیین ورودی خانه

مهم ترین نگاه و برداشت از منزل شما، محیط و دکوراسیون موجود در بخش ورودی است. زمانی که ورودی منزل شما جذاب و گیرا باشد تأثیر مثبت بر روی مهمانان و اعضای خانواده دارد. تزیین درب ورودی با ابزار و یراق نیز تأثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون شما دارد. دستگیره های لوکس، براق و درخشان فضای منزل شما را زیباتر و جذاب تر نشان می دهد.
می توانید از لوازمی مانند جاکفشی یا رختکن در فضای پیش درب ورودی استفاده کنید. استفاده از این لوازم مقرون به صرفه است و تأثیر زیادی در کاهش هزینه بازسازی ساختمان شما دارد.

منبع: www.mohandesisaz.com