مراحل چیدمان کابینت آشپزخانه + محاسبه قیمت

چیدمان کابینت آشپزخانه

مراحل چیدمان کابینت آشپزخانه + محاسبه قیمت.jpg
  • اولین مرحله در چیدمان کابینت و وسایل آشپزخانه مشخص کردن محل قرارگیری هر یک از وسایل اساسی آشپزخانه (مثل گاز، یخچال، سینک و...)با رعایت قاعده مثلث کار می باشد.
  • ابتدا فضاهای مورد نظر (دیوارها) را از هم تفکیک کرده و آنها را شماره گذاری می‌کنیم. در هر دیوار، با توجه به موقعیت قرارگیری تأسیسات و با رعایت اصول و قوانین مربوط به آن محل قرارگیری هر یک از وسایل اساسی آشپزخانه (با رعاییت قاعده مثلث کار) مشخص می شود.
  • با توجه به نوع وسایل (توکار یا روکار بودن سینک گاز و نوع یخچال، هود(در صورتی که به کابینت نیاز داشته باشند، کابینت مورد نظر را براساس ابعاد استاندارد آنها اندازه گیری كرده و در پلان مشخص می‌کنیم. در صورتی که به کابینت احتیاج نداشتند جای آنها را براساس ابعادشان خالی می گذاریم.
  • سپس نوبت مشخص کردن جایگاه سایر وسایل (ماشین لباس شویی یا ماشین ظف شویی و ...) است. معمولا ماشین لباس شویی یا ماشین ظرف شویی در کنار سینک نصب مي شود كه اين فضا نيز مشخص می شود، در پلان ثبت می گردد و بقیه فضای آشپزخانه را به سایر کابینتها( یک در، دو در، کشودار و...) اختصاص می دهیم.
  • کشوها معمولا در زیر و اطراف گاز نصب می شوند. اگر گاز مورد استفاده ما از نوع گاز توکار، است می توان فضاهای زیر و اطراف گاز را به كشو اختصاص داد.
  • با مشخص شدن تمامی اندازه های مورد نیاز می‌توان نماهای مختلف کابینت آشپزخانه را ترسیم نمود. بعد از مشخص شدن پلان چیدمان شده و نماهای مختلف آشپزخانه طرح اولیه برای ارائه به مشتری با رایانه رسم می گردد. در صورت تأیید نقشه توسط مشتری طراحی نهایی صورت مي گيرد و در صورت نياز به تغييرات و اصلاح طرح جابه جایی های لازم در طراحي اعمال شده و مجددا پیش طرح تهیه می گردد.

نحوه محاسبه متراژ کابینت آشپزخانه

همواره یکی از مواردی که محل بحث و درگیری بین کارفرما و پیمانکاران سازنده کابینت آشپزخانه و دکوراسیون است نحوه محاسبه متراژ آن است. محاسبه متراژ کابینت اصول ساده ای دارد که در این مطلب به آن اشاره می کنیم.
اولین چیزی که باید توضیح دهیم این است که در محاسبه متراژ چیزی که اندازه گیری می‌شود عرض کابینت است نه عمق یا ارتفاع آن یعنی در واقع درب کابینت را اندازه گیری می‌کنیم.
در محاسبه متراژ نباید دیوار را مبنای اندازه گیری قرار داد بلکه باید فقط جایی که کابینت نصب شده را مد نظر قرار داد. به طور مثال محل قرار گیری یخچال و ماشین لبایشویی و ماشین ظرفشویی جزو متراژ کابینت نیست و فقط هزینه صفحه روی ماشین‌ها و کاور کنار یخچال باید اخذ شود.
طرحی که اجرا می‌شود در متراژ کابینت تاثیر مستقیم دارد یعنی اگر شما از یونیت‌های کمدی یا یونیت‌های بلند دیواری استفاده کنید متراژ کار بیشتر می‌شود. با این حساب ممکن است در دو آشپزخانه کاملا یک اندازه به علت تفاوت طرح متراژ متفاوتی محاسبه شود.قیمت نصب کاببنت آشپزخانه
محاسبه متراژ کابینت آشپزخانه بر اساس متر طول می باشد که قیمت کابینت زمینی ۶۰% و قیمت کابینت هوایی(دیواری)به ارتفاع استاندارد ۴۰% از کل هزینه برای یک متر طول از کابینت را شامل می شود.
محاسبه متراژ کابینت آشپزخانه بر اساس متر طول می باشد که قیمت کابینت زمینی ۶۰% و قیمت کابینت هوایی(دیواری)به ارتفاع استاندارد ۴۰% از کل هزینه برای یک متر طول از کابینت را شامل می شود. برای مثال اگر قیمت یک متر کابینت 400 هزار تومان باشد, قیمت کابینت زمینی 240 هزار تومان و قیمت کابینت هوایی 160 هزار تومان محاسبه می شود.
قیمت های ارائه شده بر اساس یک متر کاببنت محاسبه می شود.

1. کابینت زمینی با ارتفاع 90(با پایه و صفحه) , عمق 55 و طول 100 سانتیمتر
2. کابینت هوایی با ارتفاع 70, عمق 30 و طول 100 سانتیمتر
3. صفحه روی کابینت به طول 100 سانتیمتر
4. قرنیز, لب چراغی و تاج به طول 100 سانتیمتر

در یک آشپزخانه ممکن است بخش هایی وجود داشته باشد که مبنای 40% یا 60% برای آنها درست نیست. برای مثال صفحه روی لباسشویی یا کابینت اپن و .. برای این بخش ها ضرایب محاسبه قیمت تغییر می کند که در ذیل توضیح داده می شود.

1- کابینت اپن:

کابینت اپن 100% هزینه کل محاسبه می شود. علت این امر داشتن نما از دو طرف می باشد.

2- کابینت ایستاده:

کمد های ایستاده که معمولا برای جای سبد های ریلی, مایکروفر و ... ساخته می شوند, ارتفاع و عمق زیادی دارند و مانند سه کابینت زمینی هستند که بر روی هم قرار گرفته اند. برای محاسبه قیمت آن طول کمد محاسبه گردیده و در 3 ضرب میشود. مثلا اگر یک کمد ایستاده با طول 50 سانتیمتر و عمق 55 ساخته شود, برای محاسبه قیمت, طول کابینت ایستاده معادل 150 سانتیمتر کابینت زمینی محاسبه می شود. به عبارت دیگر باکس استاده 180% کابینت زمینی محاسبه می شود.

3- صفحه خالی:

در یک آشپزخانه بخش هایی وجود دارد که کابینت خور نیستند ولی صفحه روی کابینت وجود دارد، مانند بالای لباسشویی یا ظرفشویی. در این موارد قیمت صفحه به شکل جداگانه محاسبه می شود.

4- نماهای اضافه:

برای دیده نشدن بخش های سفید کابینت، بر روی برخی از کابینت ها, نماهایی زده می شود تا آنها را بپوشاند. محاسبه این نماها نیز جداگانه و بر اساس مبلغ ورق خام انجام می شود.

5- دور یخچال:

دلیل اینکه کابینت بالای ساید یا یخچال و نماهای اطراف آن به اندازه یک متر کابینت هزینه دارد, محاسبه قیمت آن مانند یک متر کابینت می باشد.

6- ویترین :

هزینه ساخت ویترین های هوایی 60% هزینه کل محاسبه می شود.
هزینه ساخت ویترین های رو صفحه ای 80% هزینه کل محاسبه می شود.
هزینه ساخت ویترین های قدی (ایستاده) 150% هزینه کل محاسبه می شود.


منبع: www.cabinetbank.com

 
آخرین ویرایش توسط مدیر: