نکات مهم در طراحی دکوراسیون اتاق کودک

طراحی دکوراسیون اتاق کودک دختر

طراحی فضا و دکوراسیون اتاف کودک (1).jpg


مطالعات روانشناسی نشان داده است که دختران علاقه زیادی به منظم کردن و یا تغییر دادن دکوراسیون اتاق خود دارند. نظم موجود در دکوراسیون اتاق کودک دختر سبب ایجاد آرامش فکری و روحی در او می‌شود.
طراحان دکوراسیون برای طراحی دکوراسیون اتاق دختر از ابزار خاصی استفاده می‌کنند که مطابق با سبک و سلیقه او انتخاب می شود. از جمله لوازم و وسایل مهم طراحی دکوراسیون اتاق دختر می‌توان قفسه کتاب، طاقچه، جعبه های در دار ،گنجه و سبد را نام برد.
قفسه کتاب و عروسک از جمله وسایلی هستند که دختران علاقه زیادی به آنها دارند. از صندوقچه یا جعبه برای قرار دادن وسایل اضافی کودک خود استفاده کنید.
یکی از نکاتی که در طراحی دکوراسیون اتاق کودک دختر باید به آن توجه شود، استفاده از عناصر متضاد است. به عنوان مثال اگر رنگ تخت یا رومبلی اتاق کودک را روشن انتخاب می کنید از کوسن یا عروسک به رنگ تیره استفاده کنید.
اگر میز کودک شما بنفش است از گلدان یا قفسه سبز رنگ استفاده کنید. با استفاده از این سبک دکوراسیون اتاق کودک شما زیباتر جلوه می کند. یکدست بودن همه اجزای اتاق آن را خنثی جلوه می دهد.
رنگ پرده را متناسب با طراحی دکوراسیون اتاق کودک انتخاب کنید. سعی کنید بین رنگ دیوار و رنگ پرده تناسب ایجاد کنید. به عنوان مثال اگر از کاغذ دیواری طرح دار استفاده می کنید بهتر است رنگ پرده خنثی و یا روشن باشد.
استفاده از پرده های طرح‌دار و پرده‌های آویزی مانند طرح عروسک یا شخصیت‌های کارتونی فضای اتاق کودک شما را جذاب و صمیمی می‌کند.
اگر کودک شما سن کمی دارد بهتر است از کفپوش نرم و ضد حساسیت برای اتاق او استفاده کنید. کفپوش های چوبی یا سرامیک سبب می شود به بدن و پوست کودک شما آسیبی وارد نشود. رنگ و طرح کفپوش را متناسب با طراحی دکوراسیون اتاق کودک خود انتخاب کنید.
می توانید از فرش یا موکت نرم بر روی کفپوش استفاده کنید تا هنگام بازی صدمه یا آسیبی به کودک شما وارد نشود.

گسترش فضای اتاق کودک

طراحی فضا و دکوراسیون اتاف کودک (2).jpg


طراحی فضا و دکوراسیون اتاف کودک (3).jpg


طراحان دکوراسیون امروزه از طرح ها و سبک هایی در طراحی دکوراسیون اتاق کودک استفاده می‌کنند که بتوانند فضای اتاق را بزرگتر جلوه دهند. برای این منظور لازم است به چند نکته توجه کنید:
از مبلمان متناسب با سن و توانایی کودک خود استفاده کنید. متأسفانه امروزه والدین هنگام خرید مبلمان ، مبلمانی را انتخاب می‌کنند که کودک بتواند سال‌های طولانی از آن استفاده کند، در حالی که کودک در هر مرحله از رشد توانایی خاصی دارد و باید متناسب با توانایی او سبک مبلمان اتاق او را انتخاب کنید.
بر روی دیوار اتاق کودک خود نقاشی ها و طرح های مبتکرانه ایجاد کنید.
قاب، نقاشی و کارهای هنری کودک خود را به دیوار اتاق او بچسبانید. بهترین وسیله برای تزئین دکوراسیون اتاق کودک استفاده از عکس های کودک است.
از نصب و چسباندن تصاویر و انیمیشن‌های ترسناک و درنده اجتناب کنید زیرا حس آرامش و خلاقیت را در کودک شما از بین می برد.
در یک گوشه اتاق کودک آینه قدی نصب کنید.
از درختچه ها و گلدان های کوچک برای تزئین میز یا تخت استفاده کنید.
استفاده از دکوپاژ ایده جالی برای طراحی یک اتاق رویایی و جذاب است.
از کاغذ رنگی و دستگیره‌های طرح دار برای دیوار و درب اتاق استفاده کنید.
استفاده از سبد و صندوقچه تزئینی دکوراسیون اتاق کودک را جذاب می‌کند. می‌توانید داخل سبد و صندوقچه را با لوازم زینتی، عروسک، کلاه های رنگی و ... تزئین کنید.
اگر قصد دارید سبکی نو و جدید برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک خود طراحی کنید، می‌توانید مدل های مختلف آن را بر روی سایت مشاهده کرده و یا با مشاورین ما در شرکت انبوه سازان تماس حاصل نمایید.


 
آخرین ویرایش:

موضوعات مشابه