سقف کاذب گریلیوم پره ای در رده سقف های دکوراتیو

سقف کاذب گریلیوم پره ای یکی از انواع سقف های کاذب بوده که در دسته سقف های دکوراتیو قرار می گیرد. این نوع سقف کاذب به صورت مقاطع طولی نواری اجرا شده و از انواع سقف هایی بوده که باز می شود. استفاده از این نوع سقف در مکان های مختلف امکان پذیر بوده و از مزیت های فراوانی برخوردار می باشد.

معرفی انواع سقف کاذب
امروزه با وجود اینکه زیبایی دکوراسیون داخلی در منازل، فضاهای اداری و تجاری و تمامی مکان ‌های دیگر امری بسیار ضروری به نظر می رسد، مشاهده می ‌شود متریال های مختلفی جهت ساخت و ساز وارد بازار شده که استفاده از آنها موجب جذابیت خاصی در پروژه‌ ها می ‌شود. در این بین استفاده از سقف های کاذب هم به عنوان یکی از گزینه های کاربردی و بسیار زیبا شناخته شده که علاوه بر زیبایی مزایای دیگری نیز به همراه دارد و دارای تنوع زیادی می باشد.
این سقف ها به عنوان پوشاننده سقف اصلی استفاده شده و همچنین تمامی تاسیسات، سیم کشی ها و لوله ها نیز می تواند در پشت این سقف ها مخفی شده و فضای زیبا به وجود آورد. لازم است بدانید امروزه انواع مختلفی از این سقف های کاذب در بازار موجود بوده که یکی از بهترین انواع آن ها سقف کاذب گریلیوم پره ای می باشد.

00-1-1-1.jpg
سقف کاذب گریلیوم پره ای چیست؟
طرح های بی نظیر پیاده شده بر روی انواع سقف های کاذب موجب شده است که افراد بتوانند جهت خرید آن بنا به سلیقه و نیاز خود عمل نموده و آنچه که می‌ خواهند را به آسانی تهیه نمایید.
حال لازم است بدانید سقف کاذب گریلیوم پره ای که یکی از انواع سقف های کاذب جدید در بازار می باشد در رده سقف های دکوراتیو قرار داشته و مزیت های فراوانی دارد. این نوع سقف که سقف باز هم نامیده می شود به گونه ای بوده که نمای آن به صورت حفره های مربع یا مستطیل شکل است و پیوسته در کنار هم قرار می گیرد. این نوع سقف به طوری است که هیچ پوششی در داخل یا پشت آن وجود نداشته و با این حال پشت سقف و تاسیسات کار شده در آن به خوبی در معرض دید قرار می‌ گیرد.
سقف های کاذب گریلیوم پره ای را معمولاً قبل از اجرا رنگ آمیزی کرده تا زیبایی بیشتری داشته باشد که انتخاب این رنگ می تواند کاملا بنا به سلیقه افراد و متناسب با رنگ دیگر اجزا در آید. با این حال لازم است بدانید سقف کاذب گریلیوم پره ای جزو ساده‌ ترین مکانیزم های باز و بسته در میان دیگر سقف های کاذب بوده که افراد می ‌توانند در صورت نیاز به دسترسی به هر نقطه از فضای پشت سقف، به راحتی قسمت مورد نظر آن را باز کرده و سپس بعد از حل مشکل مجدداً هر یک از تیغه ها را به صورت تکی نصب کند.

00-1-1-2.jpg
ابعاد سقف کاذب گریلیوم پره ای
همانطور که گفته شد سقف کاذب گریلیوم پره ای که از قطعات مستطیل یا مربع شکل تشکیل شده است به صورت باکس های نواری و طولی اجرا می‌ شود که بسیار زیبا می باشد. حال لازم است بدانید این حفره‌ ها در ابعاد سه در سه تا ۶۰ در ۶۰ تولید شده که اندازه حفره ها با توجه به ابعاد آن تغییر می کند. با این حال لازم است بدانید که چهار نوع مختلف و جذاب تولید شده که تیپ گریلیوم آن نیز باز دو نوع ساده و مورب دارد.
همچنین لازم است بدانید که ورقه های سقف کاذب گریلیوم پره ای را می ‌توان به صورت پانچ شده و سوراخ دار نیز تولید کرد. دقت داشته باشید به طور کلی می توان گفت انواع مختلف سقف کاذب گریلیوم پره ای از رنگ آمیزی های مختلف که دارای ابعاد ۰.۴ و ۱.۵ میلیمتر است تولید می گردد. با این حال باید توجه داشت که هر چه ابعاد فضا بیشتر باشد ابعاد این تایل ها نیز افزایش پیدا می کنند.

00-1-1-3.jpg
مزایای استفاده از سقف کاذب گریلیوم
با وجود آن که در ابتدا در مورد مزیت استفاده از سقف های کاذب گفته شد اولین نکته ای که در هنگام نصب سقف کاذب در انواع مختلف در نظر کاربران وجود دارد، پوشاندن تاسیسات پشت سقف می باشد.
حال لازم است بدانید یکی از مهمترین مزیت های سقف کاذب گریلیوم پره ای این بوده که نمای آخر آن هیچگونه متعلقات سقف دیده نمی ‌شود و تنها افرادی که دوست دارند از نور های مخفی در این نسخه استفاده کنند می‌توانند چراغ ‌هایی را به نمایش بگذارند. با این حال می توان تمامی کانال ها، تاسیسات، دریچه ها و غیر را با خیال راحت در پشت سقف اجرا نمود. با این حال دقت داشته باشید این نوع سقف می ‌تواند به صورت منفرد یا ترکیبی با دیگر سقف ها تولید شود.
از طرفی با وجود این که دسترسی آسان به فضای زیر سقف با نصب این نوع سقف کاذب وجود دارد مشاهده می شود روز به روز بر رونق خرید و فروش آن افزوده می ‌شود. همچنین با وجود اجرای راحت سیستم نورپردازی در این سقف های کاذب زیبایی آن دو چندان می‌ شود. کمک به سیستم تهویه، ساده تر بودن باز و بسته نمودن و قابلیت رنگ آمیزی نیز از دیگر مزایا و نقاط قوت گریلیوم پرده ای می باشد. از طرفی لازم به ذکر است که با وجود طراحی مشبک و بافت های طولی و نواری موجود در این سقف به راحتی می توان عایق صدا آکوستیک به وجود آورد. طبیعتاً استفاده از آن در بسیاری از مکان ها مناسب خواهد بود.

00-1-1-4.jpg
مشخصات کلی گریلیوم
سقف کاذب گریلیوم پره ای که علیرغم پوشش مناسب تاسیسات و همچنین امکان دسترسی به فضای پشت سر سقف را می دهد امروزه بسیار محبوب می باشد با این حال لازم است بدانید این نوع سقف در بسیاری از فضا‌ها کاربرد داشته که مهمترین موارد آن استفاده در مراکز آموزشی، مراکز مسافربری، مراکز پتروشیمی، مراکز اداری، درمانی، مراکز صنعتی، اماکن ورزشی و غیره می باشد .در این بین لازم است بدانید از جمله مهمترین مشخصات عملکردی این نوع سقف آکوستیک بودن آن بوده که دلیل آن حفره های موجود در این سقف می باشد.
همچنین دیگر مزیت عملکردی این نوع سقف ها خاصیت ضد خوردگی و ضد قارچ آن است که این امر موجب بالا رفتن طول عمر آن می شود. لازم به ذکر است که این سقف ها در برابر آتش سوزی نیز مقاوم بوده و قابلیت شستشو دارد. دفع کردن گرد و خاک ضد خش بودن،سازگار با سیستم روشنایی خطی و قابل بازیافت بودن از دیگر مشخصات آن به شمار می‌آید.

00-1-1-5.jpg
مشخصات فنی گریلیوم پره ای
در مورد مشخصات فنی سقف کاذب گریلیوم پره ای باید توجه داشته باشید که به متریال مورد استفاده در ساخت این نوع سقف تایل آلومینیوم، آهن و آلیاژ بوده که ضخامت آن ۰.۵ تا ۰.۷ میلیمتر می باشد. رنگ گریلیوم پره ای نیز رنگ پودری الکترواستاتیک بوده که مطابق با استاندارد اروپا می باشد‌.
همینطور وزن هر متر مربع نیز ۲.۵۰ کیلوگرم می باشد. لازم است بدانید ارتفاع تیغه استاندارد سقف کاذب پره ای ۲۵ میلی متر، نمای تیغه ۴۰ میلیمتر و گام تیغه ۸۰ میلیمتر می باشد. با این حال ترکیب تیغه ها و بنا به درخواست مشتری امکان پذیر می باشد.

00-1-1-6.jpg
نحوه تولید گریلیوم پره ای
برای تولید سقف کاذب گریلیوم پره ای از ورق‌ های به قطر ۰.۴ الی یک میلیمتر استفاده شده البته در صورتی که مدل ها بزرگتر باشد امکان استفاده از ورقه های با قطر بیشتر نیز وجود دارد. در هنگام تولید این تایل ها ابتدا آنها را به طول و عرض مشخص در آورده که این طول و عرض بسته به مدل مربع و مستطیل متفاوت می باشد و همانطور که قبلاً گفته شد کمترین مدل آن ۳ در ۳ سانتی متر می باشد.
بعد از برش ورقه ها نوبت به پرس کاری آن به صورت کامل و زبان وصل می شود. پس از آن وسط مستطیل را به صورت یو انگلیسی در آورده که این کار در یک دوره ماشینکاری صورت می‌ پذیرد. پس از این امر گریلیوم تولید شده رنگ آمیزی شده که رنگ استفاده شده به صورت مایع، پودری و یا غیر است.

00-1-1-7.jpg
محدودیت های سقف گریلیوم
علیرغم آنچه در مورد سقف کاذب گریلیوم پره ای و مزیت ‌های استفاده از آن بیان شد لازم است بدانید که در مورد نصب این سقف های کاذب محدودیت ‌هایی وجود دارد به طوری که باید دقت داشته باشید حداکثر طولی که می‌ توان این محصول را تولید نمود ۲.۳۰ متر بوده با این حال به طور حتم برای مکان هایی که به متراژ بیشتر نیاز باشد امکان نصب این سقف ها وجود ندارد. همچنین دقت داشته باشید بهترین حالت نصب سقف گریلیوم پره ای به صورت عرضی می باشد.
نکته بسیار مهمی که در هنگام نصب گریلیوم باید در نظر گرفته شود فاصله نصب اولین و آخرین تیغه از ابتدا و انتهای دیوار تمام شده می باشد. همچنین اصل قرینگی نیز در سقف گریلیوم پره ای باید رعایت شده تا اجرا به بهترین نحو ممکن صورت پذیرد.

00-1-1-8.jpg
نحوه نصب سقف کاذب گریلیوم پره ای
در هنگام پیاده سازی و نصب سقف کاذب گریلیوم پره های لازم است که این سیستم کاملاً منطبق بر کد ارتفاعی کارفرما بوده و به صورت دقیق اجرا شود. دقت داشته باشید با توجه به ابعادی که فضا دارد زیرسازی اصلی باید به صورت شبکه ای یا طولی و با استفاده از قوطی های در ابعاد مختلف انجام گیرد، که معمولاً سایز این قوطی ها ۲۰ در ۲۰، ۳۰در ۳۰ و ۳۰ در ۱۰ می باشد. پس از این امر و پس از انجام زیرسازی نوبت به نصب کریر رسیده که باید به صورت عمود بر سقف کاذب گریلیوم نصب شده و به این زیرسازی پیچ شود.

00-1-1-9.jpg
شرایط نگهداری و تعمیر سقف کاذب گریلیوم پره ای
با توجه به اینکه سقف کاذب گریلیوم دارای استحکام بالایی است به طور حتم تمیز کردن و نظافت تیغه های آن به سادگی انجام می‌گیرد. از طرفی همانطور که قبلاً نیز بیان شد این قطعات به راحتی باز و بسته شده با این حال در صورت نیاز به ترمیم افراد می‌توانند به سادگی این قطعات را باز کرده و پس از تعمیر آن را دوباره در سر جای خود بگذارند که به طور حتم این موارد از جمله مهمترین مزیت های مهم استفاده از سقف گریلیوم پره ای می باشد.

00-1-110.jpg
زیر سازی سقف کاذب گریلیوم پره ای
با توجه به اینکه سقف کاذب گریلیوم پره ای از متریال های مختلف چون آهن، آلیاژ و آلومینیوم ساخته شده است و همچنین امکان ساخت این صفحه به صورت ترکیبی با دیگر سقف های آلومینیومی نیز وجود دارد، مشاهده می‌شود که نصب بر روی انواع دیوارها امکان پذیر است. با این حال لازم است بدانید به طور کلی زیرسازی این نوع سقف همانند دیگر سقف ها باید به صورت آویزانی باشد که این امر با استفاده از سیم و یا زنجیر صورت می گیرد.

00-1-1-11.jpg
قیمت سقف کاذب گریلیوم
تنوع رنگی و ساختاری در ساخت انواع سقف کاذب گریلیوم پره ای موجب شده است که امروزه در بسیاری از مکان‌ ها از این سقف ها استفاده شود. زیبایی منحصر به فرد این سقف ها در کنار دیگر مزیت های آن موجب شده است که بیش از پیش سقف های کاذب گریلیوم پره ای مورد پسند افراد قرار بگیرد. حال دقت داشته باشید مهمترین نکته ای که برای مشتریان در هنگام خرید و استفاده از سقف کاذب گریلیوم پره ای شتر می آید قیمت این نوع سقف ها می باشد.
با این حال دقت داشته باشید که این نوع سقف کاذب به طور کلی بیشتر در ساختمان های اداری و تجاری به صورت دکوراتیو کاربرد دارد که برای برآورد قیمت و هزینه اجرای آن لازم است که ابتدا متریال مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس در صورتی که ساختمان شما اسکلت فلزی است برای زیرسازی سقف آهن کشی زیر سقف کاذب را باید به تیر اصلی ساختمان جوش دهید و در صورتی که ساختمان شما اسکلت بتنی باشد لازم است قبل از بتن ریزی و نازک کاری آهن کشی را به میلگرد های اصلی کلاف متصل کنید.
حال برای محاسبه متراژ و دستمزد باید قیمت تقریبی متریال های سقف کاذب گریلیوم پره ای را در دست داشته تا بتوانید آن را در متراژ و دستمزد سقف کاذب ضرب کرده و قیمت تقریبی آن را به دست آورید. همچنین دقت داشته باشید برای اینکه بتوان به راحتی این قیمت را برآورد کنید می‌توانید با مشاوران سایت های اینترنتی که در ارائه خدمات در این زمینه مشغول به کار هستند ارتباط برقرار کرده و پس از انتخاب نوع سقف کاذب، متراژ مکان مورد نظر را نیز ارائه داده تا آنها برای شما این هزینه را برآورد کنند.
 
آخرین ویرایش: