مشخصات کلی لوور ترمو وود و مزایای آن

پیشرفت روزافزون بشر و قدم گذاشتن به عصر معاصر باعث تحولی بزرگ در صنایع مختلف مانند صنعت چوب شد. یکی از فراورده های این صنعت، لوور ترمو وود ها هستند. تولیدکنندگان لوور ترمو وود در دفترچه های فنی و کاتالوگ های خود لیستی از انواع ترمو لوور وودهای دسته بندی شده در انواع مختلف برای انتخاب دلخواهتان در اختیار شما قرار خواهند داد.
ما در این مقاله شما را بیشتر با لوور ترمو وود و مزایای استفاده از آن آشنا خواهیم کرد؛ با ما تا پایان این متن همراه باشید.
00-1-0-1.jpg

ترمو وود چیست؟

ترمو وود به عنوان یکی از بهترین مصالح ساختمانی به چوب اصلاح شده و حرارت دیده با بخار آب و گردش هوا گفته می شود. در این فرآیند دمای مغز چوب به حدود ۱۸۵ تا ۲۱۲ درجه سانتی گراد رسیده و زمان لازم برای این امر بسته به نوع گونه، ضخامت و رطوبت اولیه مغز چوب اولیه معمولا ۴۸ تا ۱۴۴ ساعت طول خواهد کشید.
امروزه استفاده از این نوع مصالح چوبی زیبا و چشمگیر مانند لوور ترمو وود در حال رشد و گسترش است؛ به طوری که بخاطر مزایا و کاربرد عالی آن در ساخت انواع نمای بیرونی ساختمان ها، دکینگ، سونا بخار و پارکت چوبییک منازل و محیط های کار از این ماده طبیعی حرارت دیده شده استفاده می شود. ترمو وودها بخاطر رنگ یکنواخت خود در تمامی نقاط چوب می تواند زینت بخش محیط زندگی پیرامونمان باشد.

با توجه به معیارهای فنی و اقتصادی چوب درختان زبان گنجشگ و کاج یکی از با کیفیت ترین الوار مورد استفاده در فرایند تولید لوور ترمو وود هستند که در اثر حرارت و گرمای چوب زبان گنجشک به رنگ شکلاتی تیره و چوب کاج به رنگ عسلی درخواهد آمد. در واقع حرارت به عنوان یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در تبدیل چوب عادی به لوور ترمو وود شناخته شده که به واسطه این فرایند تبدیل، کلیه زنجیره های سلولزی شکسته شده، اسیدها تجزیه شده، و چوب از وجود هر گونه جانور میکروسکوپی و حشرات موذی همچون موریانه پاک و زمینه رشد برای بروز قارچ یا کپک فراهم نمی شود. همچنین رزین چوب (صمغ) و آب داخل بافت های آن با حرارت دادن به حد بسیار زیادی کاهش یافته و چوب تقریبا خشک می شود.
قسمت باقی مانده از صمغ چوب به شکل بلور در آمده و کاملا بی ضرر برای سلامتی انسان است.
این فرآیند علاوه بر گونه های درختی ذکر شده بر روی کلیه گونه های مختلف چوبی قابلیت اعمال داشته که از جمله آن ها می توان به گونه های نوئل، بلوط، ممرز، توس، آسپن، ایروکو، تالی و موونگی و ... اشاره کرد.
00-1-0-2.jpg

مشخصات لوور ترمو وود:

  • چوبی متشکل از تیغه ‏های چوبی با مقطع مربع یا مستطیل شکل و زیرسازی مخصوص
  • تبخیر آب میان بافتی چوب در اثر حرارت غیر مستقیم (بخارآب و گردش هوا) افرایش مقاومت و ماندگاری محصول و از بین رفتن مواد مغذی برای رشد قارچ و حشرات در اثر فرآیند تبخیر و حرارت چوب

تاثیر نوع چوب در تولید لوور ترمو وود

چوب درختان به عنوان نخستین وسیله طبیعی است که از همان ابتدا برای بشر در دسترس و قابل استفاده بود. کاربرد استفاده از چوب را برای مصارف گوناگون تحت هیچ شرایطی نمی توان انکار کرد؛ به طوری که انسان ها از همان زمان های دور به اهمیت و کاربرد چوب پی برده و از آن در ساخت خانه، وسایل منزل، کار و ساخت ابزارهای جنگی و ... استفاده کرده اند.
با گذشت زمان از چوب برای کارهای دیگری نظیر ساخت میز و نیمکت، قایق و کشتی و ... نیز استفاده کردند تا جایی که بخاطر مشکلات احتمالی مانند عدم استفاده مجدد از آن به شکل اولیه، حمله موریانه و حشرات، رطوبت چوب، خطر آتش سوزی، وزن بالا و قطعات بزرگ چوب، امکان شکستگی و ضعف در شیوه اتصال آن ها و ... بشر را به این فکر واداشت تا از این ماده طبیعی به گونه ای دیگر استفاده کرده و همین امر باعث خطور ایده ساخت ماشین چوب بری به ذهن شده و بعد از آن وسایل دیگر این چنینی باعث تحولی شگرف در صنعت چوب شد.
00-1-0-3.jpg
چوب انواع درختان بر اساس بافت و ویژگی های ساختاریشان از لحاظ دوام و استحکام در 2 دسته نرم و سخت قرار می گیرند. به طور کلی درختان دارای برگ های سوزنی بخاطر ویژگی سبز بودنشان همیشه در حال رشد و نمو هستند و شدت رشد این نوع از درختان در فصل بهار و تابستان بیشتر از بقیه ی ایام سال خواهد بود. بافت چوب این نوع از درختان از جنس نرمی است که این تفاوت در سرعت رشد آن ها نیز باعث تغییر رنگشان در طول فصول مختلف سال است. ایامی از سال که سرعت رشد درختان سوزنی برگ بیشتر بوده چوبشان روشن تر خواهد بود. در مقابل درختانی که برگ های پهن تری دارند؛ بافت چوبشان سخت تر بوده و رنگ چوب این نوع از درختان نیز با رشد آن ها رابطه مستقیمی دارد.
چوب این درختان در فصل بهار و تابستان بخاطر سرسبز بودنشان روشن تر از دو فصل دیگر است. به عبارت دیگر هر چه رفته رفته به فصل خزان درختان پهن برگ پاییز نزدیک تر شویم رنگ چوب درخت نیز تیره تر خواهد شد.
اهمیت این مسئله به تولید لوور ترمو وودهم بی ربط نیست؛ یعنی هر دو نوع چوب های ذکر شده قابلیت تبدیل شدن به ترمو وود را دارند ولی با توجه به خصوصیات و دمای پخت هر یک از آنها محصول نهایی متفاوت خواهد بود و همین امر باعث شده که ترمو وود در کلاس های طبقه بندی شده مختلفی قرار بگیرد.
00-1-0-4.jpg

انواع لوور ترمو وود

تولید لوور ترمو وود استاندارد از نظر ظاهر متفاوت آنها همانطور که گفته شد به نوع چوب (سخت و نرم)، دمای پخت، دوام و مدت زمان نگهداری چوب و ... بستگی داشته و در دو گونه ی کلاسی مختلف Thermo-S و Thermo-D تقسیم بندی شده اند که هر یک از ویژگی های منحصر به فردی به شرح زیر برخوردار هستند:
00-1-0-5.jpg

ترمو وود نوع ( Thermo-S )

در این گونه ی کلاسی حرف S مخفف کلمه Stability به معنای پایداری و مقاومت بالای ترمو وود در هر دو نوع چوب (نرم و سخت) است. این گونه از ترمو وودها بر اساس میزان رطوبت محیط در حدود 6 تا 8 درصد امکان تغییر ابعاد در آن ها وجود دارد.
همچنین حداکثر میزان دمای لازم برای پخت چوب سخت در آن ها چیزی در حدود 190 درجه سانتیگراد خواهد بود. لوور ترمو وود در این دسته از نظر مقاومت و استحکام در برابر شرایط طبیعی با توجه به استاندارد EN 311 در رده 3 قرار خواهند گرفت.
00-1-0-6.jpg
از چوب درختان سوزنی در این گونه برای اجزای داخل ساختمان، اتصالات در محیط خشک، مبلمان داخل، سونا، اجزای درب و پنجره و گونه های پهن برگ برای اتصالات در هر آب و هوا، مبلمان، کف پوش، سونا و مبلمان فضای سبز استفاده می شود

ترمو وود نوع ( Thermo-D )

در این گونه کلاسی از لوور ترمو وود حرف D مخفف کلمه Durability به معنای دوام و استحکام آن ها در هر دو نوع چوب (نرم و سخت) است. تغییر ابعاد ترمو وودهای گونه D بر اساس مزان رطوبت محیط چیزی در حدود 5 تا 6 درصد است و حداکثر دمای 212 درجه سانتیگراد برای تولید ترمو وودها با چوب نرم مورد نیاز است. ترمو وودها در این دسته از نظر مقاومت و دوام در برابر شرایط طبیعی با توجه به استاندارد EN 311 در رده2 قرار خواهند گرفت.
00-1-0-7.jpg
از چوب درختان سوزنی در این گونه نیز برای نما و دیوار، درب های بیرونی، پشت پنجره، سونا، حمام و سرویس بهداشتی، کف پوش و مبلمان فضای سبز و ... استفاده می شود.
نکته: هرچه میزان دمای پخت چوب ها (نرم – سخت) بیشتر و بالاتر باشد، رنگ ترمو وودها تیره تر خواهد شد.

مزایای استفاده از چوب های ترمو (حرارت دیده)

لوور ترمو وود فراورده های چوبی هستند که استفاده از آن ها علاوه بر زیبایی و جذاب محیط، مزایا و خصوصیات دیگری را نیز با خود به همراه دارند؛ به طور کل از مهمترین خصوصیت و مزایای چوب های ترمو می توان به از بین رفتن اکثر خصوصیات منفی چوب در اثر فرایند تولید ترمو وود ناشی از حرارت و گرما دهی و کاهش رطوبت چوب اشاره کرد.
به عبارت دیگر، افزایش دمای اجاق و دادن حرارت به چوب طبیعتا علاوه بر بالا بردن دوام و استحکام آن بخاطر تغییر رنگ چوب آن را زیبا تر کرده و برخی دیگر از خاصیت های چوب را نیز بهبود می بخشد. از جمله مزایایی آن در فرایند تولید و اصلاح چوب به شرح زیر است:
00-1-0-8.jpg
مقاومت بالا در برابر شرایط گوناگون محیطی و یک عایق حرارتی عالی
  • نظافت، شستشو و نگهداری راحت آن ها
  • کاهش احتمال پوسیدگی، نابودی موریانه ها (حشرات) و پیشگیری از ایجاد قارچ و کپک
  • سهولت در انتقال، جابجایی و نصب ترمو وودها به دلیل وزن کم و لایه های نازک چوب آن
  • عدم استفاده از هر گونه مواد شیمیایی در فرایند تولید

مزایا و نقاط قوت استفاده از لوور ترمو وود:

- سبک بودن سقف ساختمان بخاطر چگالی پایین محصول
- امکان استفاده از چوب های با ضخامت مختلف بخاطر سهولت برش آن ها
- القای حس پست مدرن از طبیعت و زیبایی ساختمان
- خاصیت اکولوژیک و ارگونومیک محصول و عدم استفاده از هرگونه مواد شیمیایی در تولید آن
- ثبات ابعاد، رنگ و شکل ظاهری تیغه ‏های چوبی در اثر حرارت و جذب رطوبت اضافی آن
- مقاوم در برابر هر گونه خمشی و پیچش چوب
- عایق حرارتی در برابر سرما، گرما، رطوبت و پوسیدگی
00-1-0-9.jpg

محدودیت های استفاده از لوور ترمو وود:

- بخاطر دفرمه شدن زیرسازی لوور ترمو وود، امکان باز و بسته شدن سقف به دفعات زیاد وجود ندارد.
- این مصالح چوبی هر چند مقاوم اما ماهیت قابل اشتعال خود را دارند.
- بها و قیمت تمام شده برای تولید و استفاده از این محصول در مقایسه با سایر نمونه ها بیشتر است.
00-1-0-10.jpg

فرایند پخت و تولید لوور ترمو وود

فرایند تولید لوور ترمو وودها درست همانند فرایند پخت نان با اصلاح حرارتی چوب صورت می گیرد. پخت چوب ها (نرم – سخت) این فرایند به یک اجاق ویژه یا کوره دمادهی به نام ترمو کیلنیا نیاز داشته که سنسورهای موجود در آن اطلاعات را به صورت لحظه ای از کوره و چوب دریافت کرده و آن را به کامپیوتر ارسال می کند؛ به این طریق کل فرایند تولید لوور ترمو وود در 3 فاز در تمام لحظات پخت تحت نظارت مداوم متخصصان قرار می گیرد.
تمام این متخصصین در مرحله گرمادهی چوب از یک اصل و فرمول ثابت پیروی کرده و آن اصل این است که حداکثر تا مدت 48 ساعت دمای کوره چوب را تا ۲۱۵ درجه افزایش داده تا رطوبت تعادلی آن کم شود؛ به این ترتیب کیفیت چوب به بالاترین حد خود خواهد رسید. فازهای اجرایی برای تولید چوب ترمو تحت یک فرایند به شرح زیر است:
00-1-0-11.jpg

فاز اول : افزایش دما تا خشک شدن چوب

در این فاز از قبل از حرارت دادن چوب از بخار آب برای خشک کردن و تبخیر رطوبت موجود در چوب به منظور ممانعت از ترک خوردن آن در هنگام حرارت دادن استفاده می شود. همچنین بخار آب باعث شده که از برخی واکنش‌های شیمیایی که ممکن است درون چوب اتفاق بیفتد، جلوگیری شود. در این مرحله دمای چوب تا حدود 100 درجه سانتی گراد با کمک گرما و بخار آب به سرعت افزایش پیدا کرده است. پس از این مرحله تا دمای 130 درجه به صورت تدریجی و یکنواخت به دما افزوده شده تا میزان رطوبت به حدود صفر کاهش و چوب خشک شود.
نکته: بعد از این کار بخاطر تغییرات شیمیایی حاصل در فرآیند لوور ترمو وود حتی در صورت تماس مستقیم چوب با آب باران، برف، تگرگ، این آب جذب چوب نشده و روی سطح آن باقی می ماند تا تبخیر شود.

فاز ۲: اصلاح حرارتی

پس از خشک شدن چوب در فاز دوم باز هم تا دمای ۲۲۵-۱۸۰ درجه سانتی گراد این افزایش دما ادامه پیدا کرده تا این که بخار آب مانع از آتش گرفتن چوب شود. در نهایت با در نظر داشتن کاربرد ترمو وود، زمانی که دمای چوب به حد مشخص خود رسید به مدت ۳-۲۲ ساعت چوب را در این دما نگه می دارند.

فاز ۳: رطوبت‌دهی و خنک کردن چوب ترمو

در فاز آخر با پاشیدن آب به روی چوب دمای آن را تا حد ممکن پایین آورده و در هنگام این کاهش دما تا حدود ۹۰-۸ درجه سانتی گراد مجدد چوب را به رطوبت مناسب خود در حدود ۷-۴ درصد باز می گردانند تا بدین صورت چوب در مقابل هر گونه فشار، حرکت و تغییر ابعاد مقاوم گردد. سپس تا خنک شدن چوب برای استفاده در مصارف گوناگون باید صبر و تحمل پیشه کرد.
نکته: اگر در فرایند تولید لوور ترمو وود از مواد محافظ لازم استفاده نشده باشد؛ چوب اصلاح شده و حرارت دیده شده به محض قرار گرفتن در معرض نور خورشید سریع تغییر رنگ داده و مانند چوب اصلاح نشده به رنگ نقره ای- خاکستری در می آید.
 
آخرین ویرایش:

موضوعات مشابه