ایده های ناب برای بازسازی خانه و داشتن دکوراسیون مرتب و شیک

امروزه روش های جدید و هوشمندانه ای برای بازسازی خانه وجود داشته که نیازمند صرف انرژی و هزینه هایی می باشد. البته با تغییرات ساده هم می توان محیطی مدرن و جدید را به وجود آورد. با توجه به این موضوع که بازسازی خانه بیشتر از ساخت خانه نکات کلیدی داشته لذا برای انجام این کار دانستن و در نظر گرفتن مواردی مهم و لازم می تواند کار بازسازی را به نحوه احسنت به انجام برساند.

نکات لازم برای بازسازی خانه

شاید اغلب خانه هایی که مورد بازسازی قرار می گیرند بسیار قدیمی بوده و نیاز به تعمیر، نوسازی و نگهداری از بنا باشند اما امروزه برخی از ساختمان ها به منظور تغییر در شکل ظاهری ساختمان و ایجاد دکوراسیونی جدیدتر و مدرن تر مورد بازسازی قرار می گیرند که نبود برنامه ریزی دقیق برای انجام بازسازی ساختمان می تواند تلفات مالی، صدمات و اشتباهات زیادی را به بار آورد. بر خلاف تفکر برخی از افراد بازسازی خانه کاری اساسی و حساب شده بوده که کوچکترین اشتباه در اجرای آن می تواند هدر رفت هزینه و همچنین خسارات زیادی را به وجود آورد.

on-01.jpg

ایده ای ناب برای بازسازی دکوراسیون خانه

تغییر دادن پوشش دیوارها ساده ترین ایده برای بازسازی خانه بوده که به کمک کاغذ دیواری، تایل آلومینیمی، شیشه های تزیینی، سنگ های دکوراتیو، دیوار پوش، پوستر سه بعدی، پنل های دکوراتیو به صورت سه بعدی و مواردهای دیگری قابل اجرا می باشند. البته قبل از انتخاب نوع پوشش بهتر است از میزان مقاوت و همچنین تنوع در طرح و رنگ ها آن ها مطلع شده تا با رضایت کامل دکوراسیون خانه مورد بازسازی قرار گیرد.
اگر چه تغییر نوع پوشش در دیوارها می تواند تنوع زیادی را در فضای منزل ایجاد نماید اما اگر با راهنمایی و در نظر گرفتن رنگ مبلمان، رنگ پرده، تعداد دیوارها، میزان نور خانه، نحوه ی قرار گرفتن تلویزیون و...این کار انجام شود ناهماهنگی و آشفتگی در خانه ایجاد نماید.

on-02.jpg

مهمترین ایده برای بازسازی خانه


هر چقدر که بازسازی خانه به طرز شیک و مرتبی اجرا شود نحوه ی چیدمان وسایل خانه این توانایی را داشته تا میان قسمت های مختلف منزل هارمونی ایجاد نموده و باعث زیباتر شدن هر چه بیشتر دکوراسیون منزل شود.
از این رو در زمان بازسازی خانه برای مجریان و پیمانکاران لازم بوده تا نحوه ی چیدمان و طراحی داخلی لوازمات منزل را در نظر گرفته و جایگاه هر کدام را به طرز واضحی مشخص نمایند به همین منظور به کار گیری پیمانکاران با تجربه و سلیقه دار در نوع دکوراسیون داخلی خانه بسیار حائز اهمیت می باشد. پس بنابراین در زمان بازسازی منزل لازم بوده طرح هایی اجرا شوند که با متراژ و فضای خانه مطابقت داشته باشد.

on-03.jpg

رنگ آمیزی فضای داخلی منزل

بیشتر افراد تنها با یک رنگ آمیزی ساده تغییرات زیادی را در بازسازی خانه انجام می دهند. اگر چه کارفرمایان تمایل زیادی به رنگ سفید داشته و در نظر دارند تا رنگ دیوارها و رنگ درب های کمد سفید رنگ باشد اما برخی از افراد تمایل زیادی به رنگ های صورتی، آبی دریایی و کرم رنگ دارند که با کمترین هزینه و تغییراتی در رنگ دیوارها، درب های چوبی و فلزی و البته چهارچوب های منزل تصمیم به بازسازی خانه کرده و تغییرات زیادی را در دکوراسیون منزل ایجاد می کنند. امروزه رنگ های مولتی کالر تنوع زیادی در بازسازی منزل ها به وجود آورده و سبب شده تا فضای داخلی خانه به سبکی مدرن و تازه متحول داده شود.

on-04.jpg

نوسازی کف پوش ها

در بازسازی منزل شاید متنوع ترین تغییرات مربوط به نوسازی کف پوش ها باشد که بنا به تنوع بالای کف پوش ها در طرح و رنگ های مختلف انتخاب زیباترین و مدرن ترین کف پوش کار آسانی نباشد.
لذا قبل از خرید و به کار بردن کف پوش ها لازم بوده تا میزان کارایی، مقاومت و هر چه لازمه ی یک کف پوش مرغوب، جدید و مقاوم می باشد را در نظر گرفته سپس در اختیار کارفرمایان قرار داده شود. کف پوش ها معمولا قیمت های بالایی داشته و نحوه ی نصب آن ها نیازمند هزینه های بالایی می باشد لذا در بازسازی خانه می بایست رنگ و طرح کفپوش ها به گونه ای باشد که سال ها قابل استفاده بوده و به روز باشد.
در مقابل برخورد ضربات و برخورد آب مقاومت داشته و در کوتاه مدت دچار آسیب و صدمه نشوند. غالبا خانواده هایی که پرجمعیت هستند نباید به دلیل زیبایی و منخصر به فرد بودن از پارکت های چوبی استفاده نمایند. وجود حیوانات خانگی از جمله گزینه هایی بوده که در زمان انتخاب کف پوش می بایست مورد توجه قرار گرفته شود. نوسازی کف پوش ها در کمترین زمان می تواند تغییرات زیادی را در بازسازی خانه ایجاد نماید.

on-05.jpg

بازسازی آشپزخانه

مهندسین عمرانی فضای آشپزخانه را قلب خانه دانسته و به طراحی و بازسازی آن توجه ویژه ای دارند. امروزه که آشپزخانه ها حالت اپن و باز دارند نوع دکوراسیون و بازسازی آن اهمیت بالایی داشته و می بایست جدیدترین متریال ها در آن اجرا شود. ساده ترین ایده برای تغییر دادن رنگ کابینت تا استفاده از برچسب های رنگی بوده که به راحتی قابل اجرا می باشند.
به کار بردن رنگ های کوره ای در مورد کابینت های فلزی شاید بیشترین تغییر را در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد نماید. البته تعویض کابینت ها می تواند ایده ای ناب برای بازسازی آشپزخانه به حساب آید که نیازمند هزینه های زیادی می باشد. از جمله ایده های ناب برای بازسازی خانه و داشتن دکوراسیون مرتب و شیک داشتن آشپزخانه ای مدرن و لاکچری می باشد.
که انجام این کار با تخریب آرک های از مد رفته، کف سازی، کاشی کاری و نورپردازی میان کابینت ها، جزیره ای کردن آشپزخانه در صورت امکان، تعویض کردن وسایل و لوازمات آشپزخانه، استفاده از ساعت و لوسترهای مخصوص آشپزخانه به کار بردن دسته های بلند برای کابینت ها و سایر وسایل آشپزخانه، به کار بردن پرده هایی توری که با رنگ کابینت ها و لوازمات دیگر آشپزخانه همخوانی داشته باشد و.....صورت می گیرد.

on-06.jpg

مهمترین اجرا در بازسازی خانه

سرویس های بهداشتی و حمام ها از جمله مواردی بوده که کارفرمایان در بازسازی خانه نسبت به انجام آن حساسیت به خرج داده و سعی کرده تا اصولی اقدام به بازسازی آن ها نمایند زیرا سرویس های بهداشتی و حمام ها وسایل و نکات ایمنی زیادی داشته و در اجرای بازسازی این گونه فضاها باید دانست که لوله های زیر کار کجا کار گذاشته شده، شیرآلات تاچه حدی توانایی کار داشته و رنگ دلخواه صاحب خانه برای تزیینات داخلی سرویس های بهداشتی چه رنگی می تواند باشد.
در بازسازی خانه بیشتر سعی داشته تا موقعیت مکانی سرویس های بهداشتی و حمام ها جا به جا نشده و تنها به نو سازی فضای داخلی سرویس های بهداشتی و حمام پرداخته شود. به فرض مثال تعویض وان های قدیمی می تواند هزینه های گزافی را به همراه داشته باشد لذا کارفرمایان در نظر دارند تا جای ممکن وان ها، سنگ های توالت و روشویی ها را با استفاده از مواد شوینده صیقل و تمیز کرده تا از هزینه های اضافی جلوگیری به عمل آورند.
تعویض شیرآلات در بازسازی خانه بیشتر در مورد آشپزخانه ضروری می باشد اما در مورد سرویس های بهداشتی می توان با تمیز کاری و صیقل دادن آن ها و البته تعمیر هر یک از شیرآلات انجام بازسازی صورت گیرد.

on-07.jpg

نوسازی اتاق خواب ها در بازسازی خانه

اتاق خواب ها بنا بر نوع کاربردشان می توانند بازسازی های متنوعی داشته باشند. به فرض مثال برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب کودکان خصوصا دختر بچه ها لازم بوده تا رنگ های شاد به کار رفته و فضا برای قرار دادن اسباب بازی های آن وجود داشته باشد.
از جمله ایده های ناب برای بازسازی اتاق های خواب استفاده از کمد دیواری هایی بوده که از ام دی اف ساخته شده و نسبت به کمدهای فلزی و چوبی فضای کمتری را اشغال می کنند. در بازسازی اتاق های خواب در نظر گرفتن تخت خواب که دو نفره بوده یا یک نفره می تواند در اجرای آپشن های دیگر بازسازی اتاق خواب بسیار کارآمد باشد.

on-08.jpg

نکات لازم در بازسازی منازل

مهمترین نکته در بازسازی خانه این بوده که قبل از اقدام کارفرما به اجرای بازسازی خانه صاحب منزل خود طرحی کلی از بازسازی را داشته و در اختیار کارفرما قرار دهید زیرا بازسازی منزل ایده ای بسیار سلیقه ای بوده و کارفرما تنها می تواند مجری طرح های شما باشد. قبل از اقدام کارفرما به بازسازی، نحوه ی چیدمان وسایل و قرار گرفتن لوازمات منزل تعیین شده و در اجرا به کارفرما گوشزد داده شود.
کار بازسازی توسط شرکت های معتبر انجام شود تا از صرف هزینه های اضافی خودداری به عمل آید. خرید مصالح و لوازماتی از قبیل شیرآلات، کلید و پریز و...با هماهنگی صاحب کار انجام شود و تنها یک نفر مسئولیت این کار را بر عهده گرفته تا خرج ساختمان به وضوح مشخص باشد. کافرما می بایست صاحب کار را از کیفیت، نوع جنس و برند مصالح و لوازمات خریداری شده مطلع سازد.
بستن قرداد الزامی بوده و موارد کار لازم است تا در قرار داد ذکر شود. قبل از انجام بازسازی خانه اخذ مجوز از ملزومات کار بوده تا رضایت اهالی ساختمان، اهالی محل و البته اجازه ی شهرداری به دست آورده شود. در بازسازی منازل می بایست به تعویض و تعمیر ابعادی مانند سینک ظرفشویی، آینه ی رو شویی، درب ها، پنجره ها، توالت فرنگی و ایرانی و...توجه ویژه ای داده شود.

on-09.jpg

کم کردن هزینه های اضافی در بازسازی منزل

برخی از فضاهای منزل در خانه گم بوده و بازسازی آن ها می تواند هزینه های اضافی را به دنبال داشته باشد. لذا نادیده گرفتن آن ها می تواند امتیازاتی را برای بازسازی به دیگر مکان ها دهد. نسبت به بودجه در نظر گرفته شده اقلام و کالاهای منزل بازسازی شوند چرا که کمبود بودجه می تواند مختل شدن و در نهایت تعطیلی بازسازی را به بار آورد.
بنا به فضای منزل تغییر دکوراسیون و بازسازی انجام شود. به فرض مثال ایجاد هال خصوصی نمی تواند در فضاهای کم جلوه ی زیبایی داشته باشد. نسبت به موقعیت مکانی و بودجه صاحب کار تجهیزات ساختمانی تهیه شود.

on-10.jpg

ایده های ناب برای داشتن دکوراسیون شیک

بهترین دکوراسیون ها از آن خانه هایی بوده که علاوه بر بازسازی معماری ساختمان چیدمان و طراحی داخلی خانه به طرز ماهرانه ای اجرا شده باشد. شاید بتوان گفت که بیان ایده های نابی می تواند در اجرا و بازسازی هر چه بهتر خانه ها تاثیر گذار بوده و همچون یک کارفرما عمل نماید. در بازسازی خانه لازم بوده پرده های پذیرایی هر چند هم که پنجره ها ابعاد کوچکی داشته باشند به صورت یکسره بوده و تا کف کشیده شوند.
وجود نورپردازی در سالن پذیرایی کمک شایانی به ایجاد دکوراسیونی شیک کرده و روح تازه ای را به فضای منزل می بخشد. رنگ مبلمان با رنگ پرده ها، کف پوش ها، پوشش دیوارها همخوانی داشته باشد. در آشپزخانه کابینت ها ارتفاع زیادی داشته و شامل دستگیره های بلند و فلزی باشند. آرک آشپزخانه شکل جدید داشته و با نورپردازی تزیین شود.

اجرای بهترین بازسازی منزل

اگر چه بازسازی خانه به معنای نو کردن و تغییر دادن خانه می باشد اما قرار نیست که در بازسازی خانه لوکس ترین و مدرن ترین لوازمات و مصالح ساختمانی به کار برده شوند. زیرا در مواردی به راحتی می توان گزینه های مقاوم تر و ارزان را در بازسازی منزل جایگزین آپشن های دیگر نمود به فرض مثال بیشتر افراد تمایل داشته در بازسازی پیشخوان آشپزخانه از سنگ های گرانیتی استفاده نمایند در صورتی که به دلیل گران بودن سنگ های گرانیتی این امکان برای کارفرما وجود داشته تا مصالحی مانند چوب بوچربلاک، لیمنت های فلزی و...را به آسانی در پیشخوان آشپزخانه به کار ببرد. اگر چه کاغذهای دیواری زیبایی منحصر به فردی را در بازسازی دیوارها به فضای منزل می بخشد اما سنگ های تزیینی دوام و زیبایی بالاتری را ایجاد کرده که سال ها از کیفیت و مدرن بودن آن ها کاسته نمی شود.
به جای استفاده از گچ بری های متنوع و گران قیمت این امکان وجود داشته تا با نور پردازی سقف و بدنه ی ساختمان تزیین داده شود. استفاده از گل های طبیعی نقش به سزایی را در بازسازی منازل و زیبا نمودن دکوراسیون خانه ها دارد به طوری که در برخی از خانه ها افراد صاحب کار و حتی کارفرمایان در نظر گرفته تا قسمتی از فضای پذیرایی را برای نگهداری و پرورش گل های طبیعی اختصاص دهند. انعکاس دادن نور در فضای داخلی خانه نقش مهمی در بزرگنمایی فضا دارد لذا به کار گیری و تعبیه نمودن آینه هایی در ابعاد بزرگ در فضاهای مختلف خانه می تواند باعث بزرگتر جلوه دادن و در نهایت زیباتر کردن و شیک نمودن دکوراسیون خانه شود. در بازسازی منزل لازم بوده اول از پذیرایی شروع کرده و سپس به بازسازی فضاهای دیگر پرداخته شود.
 
آخرین ویرایش:

موضوعات مشابه