چند ایده جالب برای بازسازی خانه با کمترین هزینه!

افرادی که دارای خانه های قدیمی هستند، همیشه دوست دارند تا اقدام به بازسازی ساختمان خود نمایند. اما گاهی هزینه های بالای بازسازی و تعمیر خانه این اجازه را به این دسته از افراد نمی دهد تا به آرزوی خود برسند. اما این افراد باید بدانند که ایده های بسیار جالب و جذابی برای بازسازی خانه با کمترین هزینه وجود دارد که می توانند به راحتی از آنها در ساخت دوباره ی منزل خود استفاده کرده و خانه را شیک و زیبا نمایند.

بازسازی آشپزخانه با کمترین هزینه

آشپزخانه یکی از مهمترین قسمت های خانه است که بیشتر افراد خانواده ساعات زیادی را در آن صرف می کنند و کوچکترین تغییر در این قسمت باعث ایجاد تغییر و تحولی بزرگ در منزل و روحیه افراد خانواده می شود. اما ممکن است این سوال برای افراد پیش آید که چگونه می توانند با کمترین هزینه این قسمت از خانه ی خود را تغییر دهند و آن را زیباتر نمایند.

  • یکی از قسمت هایی که در آشپزخانه خیلی به چشم می آید، کابینت ها هستند که می توان با تغییر درب کابینت ها، آشپزخانه را زیباتر نمود. برای این منظور می توانید از روکش های رنگی و بسیار جذاب برای درب کابینت های خود استفاده کنید که اینکار هزینه ی زیادی را در پی ندارد.
  • کاشی های آشپزخانه را نیز می توانید تغییر دهید که هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت.
  • کانتر آشپزخانه نیز از آن دست قسمت هایی از آشپزخانه است که می تواند تغییر بسیاری را در این قسمت از خانه به وجود آورد.
  • تعویض یا تغییر برخی از وسایل آشپزخانه نیز می تواند نمای آشپزخانه را به طور کلی تغییر دهد.
aa-01.jpg

انتخاب پوشش دیوارها برای بازسازی خانه

یکی از مهمترین قسمت های خانه دیوارها هستند که تغییر در آنها باعث ایجاد تحولی بزرگ در فضای منزل می شود. به همین منظور شما می توانید با تغییر پوشش دیوارهای خود، خانه ی خود را تغییر داده و آن را زیباتر نمایید.
گزینه های بسیاری برای دیوارپوش وجود دارند که از بین آن ها می توانید بهترین گزینه را با توجه به دکوراسیون و نوع چیدمان منزل خود انتخاب کنید. مثلا کاغذ دیواری های ساده یا سه بعدی، تغییر رنگ دیوار، شیشه ها و سنگ های دکوراتیو و تایل های آلومینیومی گزینه هایی هستند که شما می توانید برای پوشش هر چه زیباتر دیوار خود انتخاب کنید.
همچنین اگر دیوار شما به رنگ یا کاغذ دیواری نیازی ندارد می توایند از برچسب های بسیار زیبا و جذابی که در بازار وجود دارد برای دیوارهای خود استفاده کنید و به طرز چشم گیری دیوار و نمای خانه را تغییر دهید. تغییر پوشش دیوار یکی از مهمترین قسمت های بازسازی خانه با کمترین هزینه است که تغییرات بسیار چشمگیری را به منزل شما می دهد.

aa-02.jpg

بازسازی حمام و دستشویی با کمترین هزینه

حمام و دستشویی قسمت هایی از منزل هستند که ممکن است خیلی دیده نشوند، اما زودتر از همه ی قسمت های خانه برای شما خسته کننده شوند. شما می توانید در بازسازی خانه با کمترین هزینه این دو قسمت را نیز تغییر دهید. تغییر کاشی های دستشویی و حمام یکی از مهمترین کارهایی است که در بازسازی خانه می توانید انجام دهید و جلوه ی این دو قسمت را به طور کلی تغییر دهید.
اگر می خواهید برای این کار هزینه ی زیادی نکنید، می توانید از کاشی هایی استفاده کنید که بر روی کاشی های قبلی می چسبند و اینکار تا حد زیادی باعث کاهش هزینه های شما می شود. اما دقت نمایید در صورتی که کارشناسان تشخیص دهند که شیر آلات دستشویی و حمام نیز باید در بازسازی خانه تعویض شوند، باید اینکار را حتما انجام دهید.
اگر هزینه ی بیشتری برای اینکار در نظر گرفته اید می توانید روشویی، آینه توالت، وان و دیگر قسمت ها را نیز تغییر دهید که این کار باعث می شود تا دکوراسیون این دو قسمت به طور کلی تغییر پیدا کند.

aa-03.jpg

اتاق خواب ها از مهمترین قسمت ها در بازسازی خانه

در بازسازی خانه باید نسبت به تغییر اتاق خواب نیز اقدام نمود. زیرا اتاق خواب محلی است که فرد بیشترین ساعت در شبانه روز را در آن می گذراند و به نوعی حریم شخصی هر فرد محسوب می شود. بنابراین کوچکترین تغییر در دکوراسیون اتاق می تواند در روحیه فرد تاثیرات بسیار مثبتی را داشته باشد.
تغییر دکوراسیون هر اتاق در بازسازی خانه با توجه به روحیه ی فرد صاحب اتاق باید انجام شود و معمولا این کار بسیار راحت است. در اتاق های قدیمی معمولا از کمدها و قفسه هایی که بسیار جاگیر بودند، استفاده می شد. بنابراین به جای این گونه از وسایل می توان از کمدهای توکار با قطر کم استفاده کرد.
اگر هزینه ی بیشتری برای بازسازی خانه در نظر گرفته اید، می توانید برخی از وسایل اتاق خواب از جمله تخت خواب، کف پوش، پرده و ... را نیز تغییر دهید که به طور کلی فضای اتاق خواب شما را به بهترین شکل ممکن تغییر می دهد.

aa-04.jpg

تغییر کف پوش در بازسازی خانه

کف پوش ها یکی از مهمترین قسمت های خانه هستند که به راحتی می توانید در بازسازی خانه با هزینه ای کم آن را تغییر دهید. کف پوش های بسیاری در بازار وجود دارند و تنوع طرح و رنگ های بسیاری نیز دارند که همین امر ممکن است باعث سردرگمی افراد در انتخاب شود.
اکثر منازل قدیمی از فرش و موکت برای خانه ی خود استفاده می کردند، اما امروزه همانگونه که می دانید از سرامیک، پارکت، چوب و ... به جای موکت و در برخی از مواقع به جای فرش استفاده می شود. تغییر کف پوش خانه در تغییر دکوراسیون منزل و زیباتر شدن آن بسیار می تواند تاثیرگذار باشد و خانه ی شما را بسیار زیباتر نماید.
شما باید نوع کف پوش خود را با توجه به نوع منزل و دکوراسیون آن انتخاب کنید.

aa-05.jpg

تغییر چیدمان وسایل در بازسازی خانه

نکته ای که بسیار حائز اهمیت است این است که بیشتر افراد فکر می کنند که بازسازی خانه به معنی تخریب خانه و دوباره ساختن آن است، این در صورتی است که بازسازی خانه فقط به معنی تخریب خانه نیست و کوچکترین تغییر در دکوراسیون منزل را نیز شامل می شود.
یکی از بهترین کارهایی که باعث تغییر در منزل شما می شود، تغیر در نحوه ی چیدمان وسایل منزل است. شما باید وسایل خانه را با تغییراتی که در منزل خود انجام داده اید هماهنگ کنید و به نوعی هارمونی را بین آن ها از لحاظ رنگ، نوع وسایل و طرز چیدن آنها برقرار کنید.
بنابراین شما می توایند از همان وسایل قدیمی خود استفاده کنید اما نحوه ی چیدمان آنها را تغییر دهید و یا وسایل قسمت هایی از خانه را با توجه به دکوراسیون جدید منزل خود تغییر دهید.
aa-06.jpg

تغییر حیاط منزل با هزینه کم

همیشه بازسازی خانه فقط مربوط به فضای داخل خانه نیست و فضای بیرونی را نیز در بر می گیرد. اگر خانه ی شما حیاط دارد، می توانید به راحتی و با کمترین هزینه حیاط خود را شیک و زیبا نمایید و از آن لذت ببرید. شما می توانید با کاشت درختان جدید و ساخت باغچه، فضای حیاط خود را به طور کلی تغییر دهید.
اگر قبلا باغچه داشته اید، سعی کنید باغچه خود را چمن کاری کرده و با کاشت گل و گیاهان جدید زیباتر کنید و کاری کنید که همین باغچه قدیمی و متروک، به چشم بیاید و زیباتر شود.
شما می توایند ورودی خانه خود را به طرز شگفت انگیزی تغییر دهید و باعث شوید تا مهمانان و سایر اعضای خانواده به هنگام ورود به منزل احساس تازگی و طراوت داشته باشند و حس خوبی به آن ها منتقل شود.

aa-07.jpg

تغییر در نورپردازی منزل با هزینه کم

یکی از قسمت هایی که شاید بسیاری از افراد آن را نادیده گرفته باشند، نورپردازی خانه است که در بازسازی خانه می تواند تاثیر بسیار زیادی در پر نورتر شدن منزل داشته باشد.
این کار می تواند با هزینه ای بسیار کم انجام شود. قبل از هر چیزی عوض کردن لامپ های قدیمی با لامپ های پر نورتر یا لوسترهای جدیدتر و یا اضافه کردن لامپ های بیشتر می تواند در پر نور شدن منزل بسیار تاثیر گذار باشد. از دیگر قسمت هایی که به پر نور شدن منزل می تواند کمک کند، تغییر و تعویض پرده های قدیمی خانه است.
برخی از پرده های رنگی و یا دارای جنس های ضخیم تر باعث می شود تا نور پنجره ها آنطور که باید و شاید به داخل منزل نتابد و همین امر سبب می شود تا منزل گرفته و تاریک تر دیده شود. استفاده از پرده های توری نازک و حریر و رنگ های روشن باعث بازتر شدن منزل شما می شود.

aa-08.jpg

حذف برخی از عناصر در بازسازی خانه

همان گونه که می دانید خانه های قدیمی دارای قسمت های بسیار زیادی بودند که امروزه این قسمت ها به نوعی اضافی به حساب می آیند و شما می توانید به راحتی با کمترین هزینه این عناصر را از خانه ی خود حذف کنید. قسمت هایی همجون طاقچه های تکراری، تورفتگی های زیاد، شومینه های قدیمی و ... از مکان هایی هستند که بهتر است آن را بردارید تا خانه ی شما مدرن تر شده و زیباتر شود.
این عناصر علاوه بر اینکه سبک خانه را قدیمی نشان می دهند، باعث می شوند تا خانه شوغ و درهم برهم دیده شود و زیبایی های دیگر قسمت های منزل به چشم نیاید.
به عنوان مثال شما می توایند به راحتی طاقچه قدیمی خود را به یک کتابخانه جدید تبدیل کنید و یا تورفتگی های خانه را با وسایل تزیینی و آنتیک پر کنید تا کمتر به چشم آیند.

aa-09.jpg

تغییر برخی از وسایل مهم در بازسازی خانه

درست استکه شما به دنبال بازسازی منزل با کمترین هزینه هستید، اما این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که تغییر برخی از وسایل ضروری و مهم که خیلی در معرض دید هستند، می تواند در بازسازی خانه و زیباتر دیده شدن آن بسیار تاثیر گذار باشد.
بهتر است وسایل قدیمی خود را با وسایل جدیدتر جایگزین نمایید. مثلا می توانید مبل های قدیمی و کلاسیک خود که کهنه شده و از مد افتاده اند را با مبل های راحتی و مدل جدید جایگزین کنید و تغییرات چشم گیری را در خانه خود مشاهده کنید.
همچنین استفاده از فرش های ماشینی و ساده تر به جای فرش های قدیمی و کهنه، می تواند از دیگر تغییراتی باشد که شما می توانید آن را انجام دهید. شما باید وسایل خانه خود را با توجه به نوع دکوراسیونی که برای منزل خود انتخاب کرده اید، تغییر دهید.

aa-10.jpeg

استفاده از در و پنجره های رنگی برای بازسازی خانه

استفاده از در و پنجره های رنگی، به اندازه درها و پنجره های مرسوم، آنچنان که باید جا نیافتاده است و بسیاری از افراد با اینگونه در و پنجره ها آشنایی ندارند. این ایده بسیار جالب و خلاقانه از همان خانه های سنتی در خاورمیانه و ایران نشات گرفته است.
این درب و پنجره ها علاوه بر جلوه ی بسیار زیبا و خلاقانه ای که دارند، می توانند نور بیشتری را به داخل خانه منتقل کنند و از این لحاظ بسیار حائز اهمیت هستند زیرا به پر نورتر شدن منزل کمک می کنند.
این درب و پنجره ها با شیشه های رنگی خود نور را به طرز بسیار زیبایی به داخل خانه منتقل می کنند و همین امر سبب می شود تا خانه شما شیک تر و متفاوت تر بنظر برسد.

aa-11.jpg

دیگر نکات در بازسازی ارزان خانه

  • استفاده از دیوارها و سقف های کاذب در برخی از قسمت های خانه می تواند باعث تغییر بسیاری در فضا و نوردهی به خانه شود و از سوی دیگر باعث می شود تا خانه زیباتر دیده شود.
  • خرید برخی از اکسسوری های ارزان قمیت و کوچک می تواند تغییرات بسیار زیادی را در جای جای خانه ی شما انجام دهد که بسیار مهم و چشمگیر هستند و همچنین هزینه زیادی نیز برای شما در بر نخواهند داشت.
  • ایجاد اختلاف سطح یکی از هوشمندانه ترین روش هایی است که شما می توانید به بهترین شکل در بازسازی خانه از آن استفاده نمایید. اختلاف سطح علاوه بر اینکه قسمت های مختلف منزل را بسیار زیباتر نشان می دهد، همچنین باعث می شود تا از فضاهای پرتی خانه بتوان بهترین استفاده را نمود.
  • یکی از مهمترین کارهایی که باعث تغییر حال و هوای خانه ی شما می شود، استفاده از گل و گیاهان در قسمت های مختلف خانه است. این گل ها و گیاهان سبب می شوند تا منزل بسیار زیباتر و با طراوت تر دیده شود و روحیه ی افراد منزل نیز بسیار با نشاط تر شود.
aa-12.jpeg

تنوع در رنگ ها در بازسازی منزل

ایجاد تضاد در رنگ های وسایل و همچنین ترکیب انواع وسایل خانه به روش های مدرن و پست مدرن، می تواند فضای خانه را به طور کلی تغییر دهد. مثلا شما می توایند از وسایل قدیمی در کنار وسایل مدرن خود استفاده کنید که اینکار باعث می شود تا فضای خانه ی شما منحصر بفرد باشد.
تضادی که شما در رنگ ها به وجود می آورید باعث می شود تا حال و هوای یکنواخت خانه از بین برود و همه ی رنگ ها در زیباترین حالت دیده شوند.
 

پیوست ها

  • 132.1 کیلوبایت بازدیدها: 88
آخرین ویرایش:

موضوعات مشابه