سقف کاذب دامپا فلزی چیست و کاربرد آن

سقف کاذب دامپا فلزی یکی از انواع سقف های کاذب است که در آن از دامپا استفاده شده است و همین موضوع باعث می شود تا این نوع از سقف های کاذب دارای ویژگی های خاصی باشند که در نتیجه افراد زیادی از آن ها استفاده می کنند. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره سقف کاذب دامپا فلزی صحبت کنیم و اطلاعات جالبی را درباره آن در اختیار شما قرار دهیم تا در صورتی که شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که علاقه مند به استفاده از این محصولات می باشید بتوانید با اطلاعات کامل اقدام به خرید سقف کاذب دامپا فلزی کنید.

سقف کاذب دامپا فلزی چیست؟

سقف کاذب دامپا فلزی نوعی سقف کاذب است که در آن از دامپا فلزی استفاده شده است، اگر اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید حتما تا به حال درباره دامپا شنیده اید اما اگر اطلاعاتی درباره آن ندارید به هیچ وجه نگران نباشید ما در این مطلب به صورت کامل درباره آن صحبت خواهیم کرد. به صورت کلی می توان گفت که دامپا ابزار خاصی است که از آن در سقف های کاذب استفاده می شود و هدف از استفاده از این محصول این است که بتوان قسمت های جلویی شیروانی و اطراف دیواره های کانکس مورد نظر را پوشاند، به همین دلیل است که از این ابزار به میزان زیادی در ساخت سقف های کاذب استفاده می شود.
انواع مختلفی از دامپا وجود دارد که هر یک از آن ها در موارد خاصی استفاده می شوند اما به صورت کلی می توان گفت که این ابزارها به دو صورت پرچی و یا جوشی به سقف های کاذب متصل می شوند و به همین دلیل است که معمولا در هنگام نصب آن ضخامت های مختلفی را در نظر می گیرند. امروزه از انواع مختلفی از این ابزارها استفاده می شود که از جمله آنها می توان به ورقه های روغنی، گالوانیزه، گالوانیزه رنگی، ورق آلومینیومی و فلزی اشاره کرد که مهمترین آن فلزی است که در این مطلب نیز بیشتر درباره این نوع دامپا و سقف کاذب دامپا فلزی صحبت خواهیم کرد.
11221.jpg

برخی از ویژگی های سقف کاذب دامپا فلزی

این سقف ها از قدیمی ترین انواع سقف های کاذب می باشند که امروزه نیز از طرفداران زیادی برخوردار هستند، این سقف ها معمولا دارای سه نوع ساده، سوراخ دار ریز و سوراخ دار درشت می باشند که هر یک از آن ها دارای کاربردهای خاص خود هستند و شما می توانید در موارد مختلف از آنها استفاده کنید. یکی از مهم ترین ویژگی های سقف کاذب دامپا فلزی این است که دارای رنگ بندی های متنوعی است و شما با استفاده از آن ها می توانید هر نوع طراحی داخلی و خارجی که در نظر دارید را پیاده سازی کنید، به همین علت معمولا در بسیاری از موارد برای تزئین غرفه ها و حتی منازل از آنها استفاده می شود.
در صورتی که شما نیاز ندارید تا محلی که قصد استفاده از این سقف ها را دارید عایق صوتی باشد می توانید از نوع ساده سقف کاذب دامپا فلزی استفاده کنید که هزینه کمتری را برای شما دارد و متناسب با این هزینه پایین کیفیت فوق العاده ای را نیز برای شما خواهد داشت.
11222.jpg

چرا باید از سقف کاذب دامپا فلزی استفاده کنیم؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث می شود تا افراد زیادی علاقه مند به استفاده از سقف کاذب دامپا فلزی باشند، یکی از مهم تری این دلایل این است که شما می توانید به راحتی این سقف ها را از قسمت پایین جدا کرده و دوباره جا بزنید، این موضوع به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به راحتی آن را باز کرده و شست و شو دهید و دوباره آن را سر جای خود قرار دهید بدون آن که کوچکترین مشکلی پیش بیاید و یا این که برای انجام این کار نیازمند فرد متخصصی باشید.
نکته دیگر این است که شما می توانید به دلخواه خود سقف های کاذب دامپا فلزی را رنگ آمیزی کنید و به شکلی که خودتان می خواهید آن ها را در بیاورید. یکی دیگر از مزایای بسیار مهم این سقف ها این است که دارای استحکام بسیار بالایی می باشند و رنگ آن ها دارای ثبات خوبی است که در مقابل عوامل خارجی کاملا مقاوم است. این سقف ها به هیچ وجه قابل اشتعال نیستند و لزومی ندارد که شما درباره این موضوع نگرانی خاصی داشته باشید، مزیت آخر و فوق العاده این محصول نیز این است که نصب آن به هیچ وجه زمان زیادی را از شما نمی گیرد و شما می توانید به سرعت آن را نصب کنید.
11224.jpg

قیمت مناسب و کیفیت بسیار بالا

در بخش قبلی به صورت کلی درباره مزایای سقف کاذب دامپا فلزی صحبت کردیم ولی ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا نباید از سایر انواع سقف های دامپا استفاده کنیم؟ در پاسخ به این سوال می توان به صورت کلی دو جواب را ارائه داد.
جواب اول این است که سقف کاذب دامپا فلزی دارای قیمت بسیار مناسبی است که باعث می شود تا امکان خرید آن برای تمامی افراد وجود داشته باشد، برخلاف سایر انواع سقف های کاذب دامپا که قیمت مناسبی ندارند این سقف ها فوق العاده مناسب هستند و شما می توانید با کمترین هزینه ممکن اقدام به خرید آن ها کنید. نکته دیگر درباره این سقف های کاذب این است که این سقف ها دارای کیفیت و طول عمر بسیار بالایی نیز هستند که شما با یک بار خرید آن ها می توانید برای مدت زمان طولانی از آن ها استفاده کنید.
11225.jpg

نکاتی بسیار مهم درباره سقف کاذب دامپا فلزی

شاید در ابتدا گمان کنید که به دلیل فلزی بودن جنس سقف کاذب دامپا فلزی این محصول دارای وزن بسیار بالایی می باشد اما به هیچ وجه این طور نیست و یکی از دلایل محبوبیت این سقف های کاذب وزن بسیار پایین آن ها است که باعث می شود تا شما بتوانید به راحتی آن ها را جا به جا کنید.
نکته دیگر درباره این سقف های کاذب این است که در صورتی که قصد دارید با استفاده از آن ها اقدام به ساخت طرح های پله ای و یا قوسی کنید باید بدانید که این سقف ها به راحتی این امکان را در اختیار شما قرار می دهند و شما می توانید به راحتی این کار را با استفاده از سقف کاذب دامپا فلزی انجام دهید. این محصول در شرکت های داخلی و خارجی بسیار زیادی تولید می شود که هر یک از آنها دارای کیفیت و قیمت متفاوتی می باشند که شما متناسب با کاربرد خود می توانید هر یک از آن ها را خریداری کنید.
11227.jpg

در چه مواردی می توان از سقف های کاذب دامپا استفاده کرد؟

ویژگی ها و مزیت های سقف کاذب دامپا فلزی باعث شده است که امروزه در موارد مختلفی از آن استفاده شود، یکی از مهمترین مواردی که از این سقف های کاذب استفاده می شود در صنعت و ساختمان سازی است، به عنوان مثال امروزه در بسیاری از هتل ها از سقف کاذب دامپا فلزی استفاده می شود که می تواند مزیت های بسیار زیادی را برای هتل ها داشته باشد، سالن های مواد غذایی از دیگر محل هایی هستند که معمولا از سقف کاذب دامپا فلزی در آن ها استفاده می شود، فروشگاه ها و ساختمان های عمومی نیز در بسیاری از موارد از این سقف های کاذب استفاده می کنند تا علاوه بر این که هزینه های خود را به میزان زیادی کاهش می دهند کیفیت سقف های خود را نیز تامین کنند.
علاوه بر صنعت در مکان های عمومی مانند باشگاه های ورزشی، مدارس، استخر ها و ... نیز از این نوع از سقف ها استفاده می شود چرا که همان طور که بیان کردیم این سقف ها دارای قیمتی بسیار پایین و کیفیتی بسیار بالا می باشند. آخرین محلی که معمولا در آن ها نیز از این سقف های کاذب استفاده می شود مکان های بهداشتی مانند آشپزخانه ها، آزمایشگاه ها و کلینیک های پزشکی است که امروزه در کل دنیا در این مکان ها از سقف های کاذب دامپا فلزی استفاده می شود.
11228.jpg

چگونه سقف کاذب دامپا فلزی نصب کنیم؟

در صورتی که شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که با مطالعه این مطلب تا به این جا علاقه مند شده اید که از سقف های کاذب استفاده کنید به شما توصیه می کنیم حتما این بخش را نیز به صورت کامل مطالعه کنید تا نحوه نصب این سقف ها را نیز بیاموزید.
نکته بسیار مهم این است که برای نصب اولیه بهتر است که از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید، شما در دفعات بعدی و بعد از نصب اولیه می توانید به راحتی هر بخش را جدا کرده و شست و شو دهید و دوباره در جای خود قرار دهید، اما برای اولین بار بهتر است فرد دیگری این کار را برای شما انجام دهد. دامپاها در این نوع از سقف های کاذب معمولا یا با استفاده از پرچ و یا با استفاده از جوش به یک دیگر متصل می شوند و بعد از آن نیز به خوبی صیقل داده می شوند تا نقاشان بتوانند نقش های خود را به راحتی بر روی آن ها پیاده سازی کنند.
11230.jpg

سقف کاذب ساده

همانطور که بیان کردیم سقف کاذب دامپا فلزی دارای انواع مختلفی است، سقف کاذب ساده یکی از انواع آن می باشد که دارای هزینه کمتری نسبت به سایر انواع این سقف ها است، این سقف ها معمولا دارای 10 سانتی متر عرض، بیست سانتی متر ارتفاع و حداکثر 6 متر طول می باشند که می توانید از آن ها در مکان هایی که نیاز به عایق صدا ندارید استفاده کنید، این سقف ها با این که عایق صدا نیستند و شاید بی کیفیت به نظر برسند ولی بسیار با کیفیت هستند به طوری که در برابر بسیاری از عوامل مقاوم می باشند و عمر طولانی دارند که باعث می شود تا شما بتوانید برای سالیان طولانی از آنها استفاده کنید.

سقف های کاذب سوراخ دار

دسته دیگری از سقف های کاذب دامپا فلزی، سقف کاذب دامپا فلزی سوراخ دار می باشد که از ورقه های آلومینیومی ساخته شده است که بر روی آن سوراخ هایی قرار دارد، این سوراخ ها باعث می شوند که این سقف های کاذب دارای ویژگی های منحصر به فرد زیادی باشند.
در پشت این سوراخ ها لایه ای قرار دارد که این لایه وظیفه جذب صدا را بر عهده دارد به همین علت است که زمانی که صدایی از بیرون می آید توسط این لایه دریافت می شود و به داخل منزل و یا محل مورد استفاده نفوذ نمی کند، همچنین زمانی که شما در داخل منزل خود سر و صدا ایجاد می کنید نیز این صدا به بیرون از منزل شما نفوذ نمی کند، این عوامل باعث می شوند تا با وجود گران قیمت تر بودن سقف کاذب دامپا فلزی سوراخ دار افراد زیادی علاقه مند به استفاده از این نوع از سقف های کاذب باشند. یکی از مهم ترین مواردی که از این سقف های کاذب معمولا به میزان زیادی در آن ها استفاده می شود در محیط های بهداشتی است که عایق صدا بودن اهمیت بسیار زیادی دارد.

تهیه سقف دامپا

در صورتی که قصد تهیه و خرید سقف کاذب دامپا فلزی را دارید توصیه ما به شما این است که حتما از فروشگاه اینترنتی ما دیدن کنید، همانطور که قبلا نیز بیان کردیم این محصول یکی از قدیمی ترین انواع سقف های کاذب است که کاربردهای بسیار زیادی را دارا می باشد و افراد زیادی قصد خرید آن را دارند، به همین علت است که امروزه فروشگاه های بسیار زیادی اقدام به فروش این محصول کرده اند، یکی از بهترین این فروشگاه ها که امکان خرید آنلاین را برای شما فراهم کرده است فروشگاه اینترنتی ما می باشد، شما با مراجعه به این فروشگاه به راحتی و در کمترین زمان ممکن می توانید اقدام به خرید سقف کاذب دامپا فلزی کنید.
خرید این محصول از سایت ما مزایای بسیار زیادی را برای شما دارد که در ادامه این مطلب برخی از مهم ترین این مزایا را بررسی خواهیم کرد.
11231.jpg

مزایای خرید سقف کاذب دامپا فلزی از سایت ما

یکی از مهمترین مزایای خرید سقف کاذب دامپا فلزی از جابرینا این است که ما به صورت کامل کیفیت محصولات خود را تضمین می کنیم و نیازی نیست که در این باره نگرانی خاصی داشته باشید، مزیت دیگر خرید این محصول از فروشگاه ما این است که شما می توانید مطمئن باشید که کمترین هزینه ممکن را نسبت به کیفیت محصولات خریداری شده خواهید پرداخت چرا که ما تخفیف های ویژه ای را در اختیار شما قرار داده ایم که می توانید از آن ها به بهترین شکل استفاده کنید.
جمع بندی
به صورت کلی این سقف های کاذب جزو بهترین سقف های کاذب در داخل کشور به شمار می آید که کاربردهای زیادی برای شما دارند، توصیه ما به شما این است که در صورتی که به دنبال یک سقف کاذب خوب هستید این گزینه را به هیچ وجه از دست ندهید.
 
آخرین ویرایش:

موضوعات مشابه