نحوه انتخاب صحيح كاغذ ديواری + عکس کاغذ دیواری

چه نوع کاغذ دیواری مناسب دکوراسیون منزل شما می باشد + انواع مدل کاغذ دیواری

  • ابتدا باید اتاق‌هایی که قبلا کاغذ دیواری شده‌اند را ببینید. تماشای این اتاق‌ها به شما کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید. مثلاً از فروشنده بخواهید تا خانه‌هایی که از کاغذ دیواری انتخاب شده شما در طراحی دکوراسیون داخلی‌شان استفاده شده است را به شما نشان دهند تا از نزدیک نمای کاغذ دیواری مورد علاقه‌تان را روی دیوار ببینید .کاغذ دیواری تنوع بالایی دارد و برای پیدا کردن کاغذ مورد نظرتان به زمان زیادی نیاز دارید. پس کمی صبر کنید تا بتوانید کاغذ دیواری موردنظرتان را پیدا کنید.برای این که به نتیجه دلخواهتان برسید ، یک قطعه بزرگ از کاغذ دیواری را همراه خود به خانه بیاورید و روی دیوار منزل تان بگذارید تا ببینید کاغذ دیواری با دکوراسیون و مبلمان اتاقتان هماهنگی دارد یا خیر؟
کاغذ دیواری (7).jpg

  • باید ببینید به چه طرح و رنگی علاقه دارید. وقتی هدف اصلی‌تان را پیدا کنید نصف راه را پیموده‌اید. باید ببینید طرح نرم و لطیف برای دکوراسیون منزلتان می‌خواهید یا طرح شلوغ با رنگ‌های براق و گرم؟
    تمام این موارد در تصمیم‌گیری نهایی شما موثر است. وقتی بدانید به دنبال چه چیزی هستید، در وقت و زمان خود صرفه‌جویی کرده‌اید. این مورد یکی از اصلی‌ترین نکات در خرید کاغذ دیواری زیبا و شیک می‌باشد .

  • باید ببینید کاغذ دیواری را برای کدام قسمت خانه می‌خواهید. مثلاً اگر می خواهید اتاق کارتان را کاغذ دیواری کنید ، قطعاً نباید به دنبال کاغذ دیواری با طرح‌های گل و بلبل باشید. پس این نکته را هم در هنگام انتخاب کاغذ دیواری مد نظر بگیرید.

  • باید تمام شرایط و موقعیت اتاق را در هنگام انتخاب کاغذ دیواری در نظر بگیرید. مثلاً در اتاق خواب باید به طرح و رنگ انتخابی و ترکیب آن با روتختی ، نورپردازی اتاق و ... توجه کنید. باید بدانید که کاغذ دیواری جلوه‌ی مدرن و شیک در خانه شماست.

  • باید به این مساله هم توجه داشته باشید که نمای کاغذ دیواری‌تان از اتاق های دیگر به چه صورت است . شاید نمای کاغذ دیواری مورد نظر شما از دور آنقدرها هم که تصور می‌کنید زیبا و جذاب نباشد. پس به این نکته هم در انتخاب کاغذ دیواری توجه داشته باشید.

  • باید در انتخاب کاغذ دیواری به ظرافت طرح‌ها و جزئیات آن هم توجه کنید . باید ببینید بافت کاغذ دیواری برای اتاق شما مناسب است یا نه؟ آیا نیاز و توقع شما را برآورده می‌کند؟ خیلی از کاغذ دیواری‌ها گرچه زیبا هستند اما بافت آن با چیدمان و دکوراسیون داخلی اتاق تان هماهنگ نیست .

    از فروشنده برای انتخاب مناسب کاغذ دیواری راهنمایی بخواهید . باید موقعیت خانه و انتظارتان را از کاغذ دیواری برای فروشنده شرح دهید تا به شما کمک کند .

چگونه یک مدل کاغذ دیواری مناسب برای منزل خود انتخاب کنیم

استفاده از کاغذ دیواری می‌تواند به ما کمک کند تا خانه‌ای زیبا تر و دلپذیرتر داشته باشیم. تنها کافی است که بدانیم آن را در کجا و به چه نحوی به کار بگیریم و چگونه مبلمان فضای داخلی را متناسب با آن بچینیم. در این مطلب قصد داریم چند نمونه از کاربرد کاغذ دیواری در فضاهای داخلی مختلف را به شما معرفی کنیم و همراه با شما ببینیم که روش های استفاده از آن چگونه است. دانستنی های لازم برای انتخاب کاغذ دیواری را با شما مرور خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

طیف رنگی مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید

برای طراحی فضاهای داخلی ابتدا طیف رنگی مورد علاقه خود را در نظر بگیرید و پس از آن خرید را انجام بدهید. هنگام انتخاب کاغذ دیواری بهتر است به دیگر وسایل و اجزا فضا هم فکر کنید. طیف رنگی، سبک دکوراسیون، نورپردازی و نورگیری فضا از عوامل تاثیرگذار در انتخاب کاغذ دیواری هستند. لازم نیست که قبل از شروع کار دقیقا بدانید که چه چیزی را مد نظر دارید اما دانستن کلیت آن کاملاً ضروری است.

برای یک دیوار خاص از کاغذ دیواری استفاده کنید

نیازی نیست که کاغذ دیواری سطح همه دیوارهای اتاق را بپوشاند شما می توانید با توجه به مکانی که برای وسایل خاص در چیدمان فضا در نظر گرفته اید با استفاده از کاغذ دیواری جلوه ای ویژه به یکی از دیوارها و حتی قسمتی از آن ببخشید. دیوارهای دیگر با رنگ آمیزی مناسب پوشانده خواهند شد. به عنوان مثال دیوار پشت تلوزیون می‌تواند دیواری خاص و ویژه در فضای داخلی خانه شما باشد.

کاغذ دیواری را با روکش مبلمانتان ست کنید

اگر به ست کردن و هماهنگی رنگ در دکوراسیون منزل خود علاقه‌مند هستید، می توانید کاغذ دیواری را با روکش صندلی و مبلمان ست کنید.

با کاغذ دیواری خانه‌تان را پرنور و روشن کنید

به دلیل وسیع بودن سطح دیوارها انتخاب رنگ کاغذ دیواری تاثیر بسیار زیادی در روشن و پرنور جلوه کردن فضا دارد. اگر دوست دارید خانه‌ای پر نور و روشن داشته باشید بهتر است به سراغ کاغذ دیواری‌هایی با زمینه رنگ سفید و یا طیف رنگ های خنثی بروید و در انتخاب مبلمان نیز همین نکته را مد نظر قرار دهید. با این روش به راحتی می‌تواند فضایی پر نور را در دکوراسیون منزل خود به وجود بیاورید.

تنها دیوار پشت تاج تخت تان را کاغذ دیواری کنید

در فضای اتاق خواب، دیوار پشت تخت نیز متمایز با دیگر دیوارهای آن با پوشش کاغذ دیواری زیبا تر به نظر خواهد رسید. در این فضا انتخاب رنگ تخته پشتی تخت خواب و رو تختی نقش بسیار زیادی خواهند داشت تا در اتاق خواب شما وحدت و هماهنگی احساس شود.

از تلفیق کاغذ دیواری‌ها استفاده کنید

شما حتی می‌توانید از دو کاغذ دیواری متفاوت در یک فضا استفاده کنید. نکته مهم در این انتخاب توجه به طرح و نقش و ترکیب رنگی آنهاست. دقت داشته باشد که این کار نباید حس بی نظمی و آشفتگی در فضا به وجود بیاورد.
کاغذ دیواری دوم می‌تواند به صورت خطوط افقی با ضخامت مناسب بر روی کاغذ دیواری اصلی قرار بگیرد. خلاقیت در این کار موجب ایجاد تنوع فضایی می شود. ببینید که کدام روش مناسب فضا و البته متناسب سلیقه و علاقه شماست.

کاغذ دیواری را با یک پوشش دیگر تلفیقی استفاده کنید

دیوارپوش‌های دیگر می‌توانند به راحتی با کاغذ دیواری ترکیب شوند. هنگامی که از دیوارپوش‌های چوبی، سنگی و حتی آجری در کنار کاغذ دیواری استفاده می‌کنید باید به خاطر داشته باشید که طرح و رنگ آنها تاثیری متقابل بر روی هم خواهند داشت. بنابراین همه نکاتی تا به اینجا گفته شد به خاطر داشته باشید.

انواع مدل کاغذ دیواری ساده و سه بعدی

کاغذ دیواری (1).jpg

کاغذ دیواری سه بعدی
کاغذ دیواری (2).jpg


کاغذ دیواری (3).jpg


کاغذ دیواری (4).jpg


کاغذ دیواری (5).jpg

کاغذی دیواری اتاق خواب
کاغذ دیواری (6).jpg


کاغذ دیواری (8).jpg

کاغذ دیواری (9).jpg


کاغذ دیواری (10).jpg


کاغذ دیواری (11).jpg


کاغذ دیواری (12).jpg


کاغذ دیواری (13).jpg


کاغذ دیواری (14).jpg


کاغذ دیواری (15).jpg
منبع: tebyan.net
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

موضوعات مشابه