انواع مدل کاغذ دیواری سه بعدی و ساده برای دکوراسیون داخلی

انواع مدل کاغذ دیواری ساده و کاغذ دیواری سه بعدی برای پذیرایی

امروزه کاغذ دیواری جایگزین نقاشی و رنگ شده است. مدل های مختلفی از کاغذ دیواری در طرح ها، رنگ ها، الگوها و بافت های مختلف برای اتاق نشیمن، اتاق ناهارخوری، اتاق خواب، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و... به کار می رود. انتخاب طرح و رنگ مناسب در دکوراسیون منزل شما تأثیر زیادی دارد. در بازار مدل‌های مختلف کاغذ دیواری وجود دارد که متناسب با دکوراسیون منزل خود می‌توانید انتخاب کنید. مهم‌ترین و پرکاربردترین مدل‌های کاغذ دیواری عبارتند از: وینیل، کاغذ دیواری پارچه ای، کاغذ دیواری طرح چمن، فویل، کاغذ دیواری طرح بامبو طبیعی و... .
طرح ها و مدل های مختلفی در کاغذ دیواری وجود دارد. متناسب با سبک و رنگ دکوراسیون خود کاغذ دیواری مناسب انتخاب کنید. در اینجا ما یک تصویر کلی از انواع مختلف کاغذ دیواری به شما ارائه می‌دهیم.
wallpaper (5).jpg

 • کاغذ دیواری وینیل
به طور کلی وینیل محبوب ترین نوع کاغذ دیواری است که در چهار مدل وینیل، مدل بافت پارچه‌ای، بافت ورقه ورقه‌ای و وینیل جامد موجود است. روکش وینیل به صورت یک لایه خیلی نازک که قابل رویت نیست به روی کاغذ دیواری چسبیده است و یا به صورت اسپری به روی کاغذ دیواری پاشیده می‌شود. نصب این مدل کاغذ دیواری بسیار آسان است و تمیز کردن و نگهداری از آن به راحتی انجام می‌شود.

 • کاغذ دیواری پارچه ای
کاغذ دیواری پارچه ای طرح، رنگ و بافت مختلفی دارد، ظرافت موجود در این نوع کاغذ دیواری آن را قدیمی و سنتی جلوه می‌دهد. جنس پارچه به کار رفته در این مدل کاغذ دیواری با توجه به ترکیب به کار رفته در آن متفاوت است و می‌تواند پارچه، مخمل، ابریشم، کتان و یا پنبه باشد. با توجه به اینکه پارچه رطوبت و بو را به خود جذب می‌کند، این مدل کاغذ دیواری نیاز به نگهداری و نظافت دارد.
wallpaper (1).jpg

 • کاغذ دیواری طرح چمن
  کاغذ دیواری طرح چمن، با پارچه طرح چمن ساخته شده است. در این طرح نخ های نازک به شکل طرح چمن به یکدیگر گره خورده است. نصب این مدل کاغذ دیواری آسان است و برای نصب بهتر است از چسب قوی استفاده کنید تا مدت زمان زیادی بتوانید از آن استفاده کنید و بر روی دیوار بماند. قیمت کاغذ دیواری طرح چمن نسبت به مدل های دیگر نسبتاً گران‌تر است زیرا از مدل‌های نایاب است و در آن از الیاف طبیعی استفاده شده است.
  کاغذ دیواری طرح چمن دارای قابلیت شستشو، ضد حساسیت و سازگار با محیط است. چمن، برگ و تکه چوبهای به کار رفته در این مدل کاغذ دیواری باعث محبوبیت آن شده است. تکه چوب‌ها و چمن‌ها به گونه‌ای در آن به کار رفته است که حس حضور در طبیعت را به شما القا می‌کند.
wallpaper (2).jpg

 • کاغذ دیواری با طرح پس زمینه و طرح دار
پس زمینه و طرح کاغذ دیواری تأثیر زیادی در ذهن بیننده دارد. هر مکان سبک مخصوص به خود را دارد و ذهن بیننده را به آن سبک خاص هدایت می‌کند. به عنوان مثال کاغذ دیواری طرح گلدار برای اتاق خواب، طرح لانه زنبوری تداعی کننده اتاق غذاخوری و طرح قالی مناسب با اتاق نشیمن است.
تصویر پس زمینه کاغذ دیواری می‌تواند یک الگوی ساده باشد و طرح به کار رفته روی آن یک طرح منحصر به فرد باشد. می‌توان ترکیب رنگ های زیادی را در یک الگوی ساده به کار برد. برخی الگوها و طرح های به کار رفته در کاغذ دیواری تأثیر زیادی در بزرگتر نشان دادن فضای اتاق شما دارد.
wallpaper (3).jpg

 • کاغذ دیواری با طرح فویل یا فلزی
در کاغذ دیواری طرح فویل یا فلز از ورقه های فلزی استفاده می شود. کیفیت بازتابندگی نور فضای کوچک و تاریک اتاق شما را روشن جلوه می‌دهد. کاغذ دیواری طرح فویل در رنگ‌ها و طرح های مختلفی وجود دارد که محبوب ترین آن طلا، نقره و مس است.
استفاده از فویل یا فلز برای کاغذ دیواری، محیط چشم نواز و منحصربه فردی در اتاق شما بوجود می‌آورد. یکی از نکات مهمی که هنگام استفاده از کاغذ دیواری فویل و فلز باید به آن توجه شود این است که لوازم الکتریکی را در نزدیکی آن قرار ندهید زیرا ممکن است جریان برق ایجاد شده خطرآفرین باشد.
wallpaper (4).jpg

 • کاغذ دیواری طرح گلدار و شلوغ
در صورتی که تمایل دارید از کاغذ دیواری طرح گلدار شلوغ استفاده کنید توصیه ما به شما این است که سعی کنید از این طرح در کنج و گوشه اتاق یا دیوار استفاده کنید. زیرا طرح شلوغ فضای اتاق شما را کوچکتر جلوه می‌دهد. با توجه به تم دکوراسیون منزل خود کاغذ دیواری گلدار انتخاب کنید. تصویر زمینه و ظرافت به کار رفته در زیبایی فضای دکوراسیون بسیار اهمیت دارد. هماهنگی دکوراسیون و کاغذ دیواری فضایی دلنشین در اتاق شما ایجاد می‌کند.
سعی کنید برای کل دیوارها از طرح گلدار استفاده نکنید و برای یک یا دو قسمت از دیوار استفاده کنید. در برخی مواقع کاغذ دیواری گل دار در کل اتاق فضای کسل‌کننده‌ای در اتاق ایجاد می‌کند. بنابراین توصیه می‌شود که برای یک یا دو دیوار از منزل استفاده شود و در بقیه‌ی دیوارها کاغذدیواری ساده نصب شود.
wallpaper (6).jpg

 • کاغذ دیواری سه بعدی با پس زمینه یا تصویر زمینه عکس (طبیعت و حیوانات)
یکی از پرطرفدارترین کاغذ دیواری سه بعدی، کاغذ دیواری عکس و منظره سه بعدی است. منظره‌هایی که شامل تصاویر درخت، جنگل، دریا، ساحل و حیوانات می‌باشد. این پوسترها به سلیقه خودتان انتخاب می شود. تصاویر پس زمینه روستا، اشخاص و مناظر نیز در این مدل کاغذ دیواری به کار می‌رود. جنس این نوع کاغذ دیواری با دوام است و در برابر رطوبت نیز مقاومت بالایی دارد. در برخی کاغذ دیواری‌ها صحنه‌ای از یک رویداد تاریخی طراحی شده است. تصویر زمینه را مطابق با سلیقه و سبک خود می‌توانید انتخاب کنید و سفارش دهید.

 • کاغذ دیواری طرح حصیری (ساخته شده از گیاه بامبو)
کاغذ دیواری حصیری از گیاه بامبو طبیعی ساخته شده است. مواد به کار رفته در این مدل کاغذ دیواری مواد طبیعی و زیست محیطی است. بافت و رنگ به کار رفته در کاغذ دیواری حصیری متفاوت است. این مدل کاغذ دیواری سبک، زیبا و مقاوم است. قابلیت شستشو، نصب آسان و جابه‌جایی دارد.

 • کاغذ دیواری طرح برجسته
کاغذ دیواری طرح برجسته از طرح های به روز کاغذ دیواری است که طرح‌های متنوع و متفاوتی دارد. طرح برجسته به کار رفته در این مدل کاغذ دیواری برجسته و قابل لمس است. نصب این مدل کاغذ دیواری نسبت به کاغذ دیواری‌های دیگر راحت‌تر است. معمولاً از یک الگوی تزئینی در کاغذ دیواری برجسته استفاده می شود. یکی از مزیت های طرح برجسته این است که نقاط ناهموار و آسیب دیده را پنهان می‌کند.
کاغذ دیواری برجسته در انواع مختلف مخمل، الیاف، پارچه ، ابریشم و ... طراحی می‌شوند و طرح های آنها مختلف است. معمولاً در منازل زینتی و لوکس از کاغذ دیواری طرح برجسته استفاده می‌شود. قیمت کاغذ دیواری برجسته نسبت به مدل‌های دیگر آن گران تر است.

 • کاغذ دیواری برجسته با قابلیت رنگ آمیزی
این مدل کاغذ دیواری مانند رنگ بر روی دیوار قرار می‌گیرد. مواد به کار رفته در کاغذ دیواری و مواد تشکیل دهنده آن شامل کاغذ، فیبر شیشه ای و پارچه مصنوعی است. در این مدل کاغذ دیواری معمولاً از الگوهای هندسی برجسته با نوارهایی در اطراف آن استفاده می‌‌شود. کاغذ دیواری با الگوی برجسته و قابلیت رنگ آمیزی روشی ایده‌آل برای پوشاندن نقایص دیوار است.

 • کاغذ دیواری طرح چوبی
امروزه در طراحی دکوراسیون منزل از کاغذ دیواری با طرح چوب استفاده می‌شود. در برخی موارد نیز کاغذ دیواری با طرح لمینت ساخته شده است. استفاده از کاغذ دیواری طرح چوب به محیط اتاق شما گرما می‌بخشد و فضای اتاق را صمیمی و دوستانه می‌کند. در کاغذ دیواری طرح چوب معمولاً از تراشه‌های چوب استفاده می‌شود. کاغذ دیواری طرح چوب، روشی ایده‌آل برای مخفی کردن نقص دیوارها، سقف و... پس از رنگ کردن است.

 • کاغذ دیواری با تصویر پس زمینه مایع
این مدل کاغذ دیواری به شکل پودر است که با آب مخلوط می‌شود. پس از اینکه پودر را با آب مخلوط کردید با استفاده از یک غلتک یا اسپری آن را با رنگ‌های خاص خود ترکیب می‌کنید و تمام نقاط دیوار را با آن می‌پوشانید. با استفاده از این روش می توانید نقایص جزئی دیوار را بپوشانید.
 • کاغذ دیواری با طرح بافت چوب پنبه
اگر به طرح مدرن علاقه دارید، می‌توانید از کاغذ دیواری با طرح چوب پنبه طبیعی به جای دیوار و سقف سنتی استفاده کنید. کاغذ دیواری طرح چوب پنبه معمولاً در دفاتر اداری و اتاق کودکان به کار می‌رود. این مدل کاغذ دیواری معمولاً با طرح کاشی، پانل و نوار نیز به کار می‌رود.
کاغذ دیواری طرح‌ها و نمونه‌های مختلفی دارد که ما در اینجا پرکاربردترین آنها را به شما معرفی کردیم. طرح و رنگ کاغذ دیواری متناسب با بودجه و سبک منزل خود انتخاب کنید. هماهنگی طرح و رنگ دکوراسیون و کاغذ دیواری به زیبایی فضای اتاق شما می‌افزاید.

انواع مدل کاغذ دیواری سه یعدی و کاغذ دیواری شیک پذیرایی


wallpaper (7).jpg


wallpaper (8).jpg


wallpaper (9).jpg


wallpaper (10).jpg


wallpaper (11).jpg


wallpaper (12).jpg


wallpaper (13).jpg


wallpaper (14).jpg


wallpaper (15).jpg


wallpaper (16).jpg


wallpaper (17).jpg


wallpaper (18).jpg


wallpaper (19).jpg


wallpaper (20).jpg
 
آخرین ویرایش توسط مدیر: