نکات مهم قبل از نصب کاغذ دیواری منزل

نکات مهم قبل از نصب کاغذ دیواری منزل

امروز در این بخش از وب سایت جابرینا سعی کرده نکات کلیدی قبل از نصب و خرید کاغذ دیواری جمع اوری شده است . امیدوارم که این مطلب مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد .

انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری

انتخاب نوع طرح و رنگ کاغذ دیواری بستگی به سلیقه شخصی شما دارد. اگر قصد دارید یک بافت یا الگوی جدید را به اتاق خود بیفزایید از کاغذ دیواری طرح‌دار استفاده کنید. بافت و الگوی کاغذ دیواری مانند یک نقاشی بر روی دیوار است. امروزه با توجه به کاربرد گسترده کاغذ دیواری، دیوارها به سه دسته تقسیم می‌شوند: دیوارهای رنگی، دیوارهای جدید و دیوارهای کاغذی
بافت و طرح کاغذ دیواری برای مکان‌های مختلف، متفاوت است. به عنوان مثال جنس و الگوی کاغذ دیواری اتاق ها با الگوی کاغذ دیواری حمام یا آشپزخانه متفاوت است.

تمیز کردن سطح دیوار

با استفاده از حلالها و مواد شوینده سطح دیوارها را تمیز کنید. درب و پنجره‌ها را باز کنید تا هوای اتاق جابجا شود. از آنجا که این کاغذ دیواری‌ها دارای چسب هستند به آماده‌سازی خاصی نیاز ندارند. چسب به کار رفته در کاغذ دیواری تمیز، بدون روغن و گریس است. همین امر سبب می‌شود کاغذ به آسانی به سطح دیوار بچسبد.
اگر قسمت‌هایی از رنگ قدیمی بر روی دیوار باقی مانده است با استفاده از شوینده‌های قدیمی سطح دیوار را بشویید. زیرا مواد باقی مانده رنگ بر روی دیوار اجازه نمی‌دهد کاغذ به طور کامل بر روی دیوار بچسبد.
قبل از اینکه کاغذ دیواری را بروی دیوار نصب کنید با استفاده از بتونه سطح دیوار را صاف و تمیز کنید. بتونه بهترین و محبوب ترین پاک کننده سطوح ناصاف دیوار محسوب می‌شود. همچنین می‌توانید با استفاده از چسب مخصوص به نام پرینت یا سیلر کاغذ دیواری را نصب کنید. با استفاده از قلم‌مو یا غلتک چسب سیلر را بر روی دیوار پخش کنید.

پوشاندن حفره‌های خالی دیوار

اگر دیوار منزل شما قدیمی و گچی است ، ابتدا حفره‌های خالی دیوار را زیرسازی کنید. زیرسازی توسط نصاب کاغذ دیواری انجام می‌شود. در این روش با استفاده از بتونه و کاردک قسمت‌های کنده و ترک خورده را جدا و تعمیر می‌کنند. یک ساعت پس از انجام زیرسازی و بتونه‌کاری می‌توانید کاغذ دیواری را بر روی دیوار بچسبانید.
می توانید بدون برداشتن کاغذ دیواری قدیمی ، کاغذ دیواری جدید را بر روی آن نصب کنید. اما بهتر است کاغذ دیواری قدیمی را از روی دیوار جدا کنید. زیرا ممکن است الگوها و درزهای قدیمی از زیر نشان داده شود.
ممکن است چسب قدیمی در زیر کاغذ دیواری قدیمی واکنش نشان داده و هر دو لایه کاغذ شما از بین بروند. در برخی موارد بهتر است کاغذ دیواری قدیمی بر جای خود باقی بماند. به عنوان مثال کاغذ دیواری های از جنس فویل بهتراست در جای خود باقی بمانند. سطح آن ها را صاف کنید و کاغذ دیواری جدید را روی آن نصب کنید.
اگر کاغذ دیواری شما از جنس چوبی است، برای تعویض آن ابتدا مهر و موم جوش اول و سپس قطعات چوبی را جدا کنید. اگر کاغذ دیواری شما از جنس وینیل است می‌توانید گوشه‌های آن را با یک چاقو از بالا به سمت پایین بکشید. برای این کار لازم است از قبل ورق‌ها کمی خیس باشند.
برای کندن و جدا کردن کاغذ دیواری‌های قدیمی ، سطح کاغذ دیواری باید از رطوبت کافی برخوردار باشد. با استفاده از آب گرم سطح کاغذ دیواری را خیس کنید تا آب به داخل آن نفوذ کند. با استفاده از یک یک چاقو اطراف کاغذ دیواری را ببرید و سپس با اسفنج کاغذ دیواری را از روی دیوار جدا کنید. هنگام برش مراقب باشید دیوار پشت کاغذ دیواری آسیب نبیند.
در پایان با استفاده از سمباده سطح دیوار را براق و صاف کنید و کاغذ دیواری جدید را بر روی دیوار نصب کنید.

نمونه کار کاغد دیواری

در ادامه شما می توانید چند نمونه از نمونه کار های قبل و بعد از نصب کاغذ دیواری را مشاهده کنید .

kaghaz divari (3).jpg


kaghaz divari (2).jpg


------

kaghaz divari (5).jpg


kaghaz divari (4).jpg

منبع : nytimes.com
 
آخرین ویرایش توسط مدیر: