سقف کاذب کناف و دیوار کناف، هر آنچه که باید درباره کناف بدانید

قیمت کناف و نصب دیوار کناف با لیست قیمت انواع کناف

در این مطلب از سایت جابرینا سعی کرده ایم اطلاعات کاملی درباره سقف کناف ، دیوار کناف و قیمت کناف را برای شما جع اوری کنیم.امیدواریم که مورد پسند شما کاربران عزیز قرار گرفته باشد

کناف چیست

کناف نوعي صفحه روکش‌دار گچي است که به وسیله شرکت کناف توليد مي شود. این نوع دیوار بيش از 80 سال است که در صنايع ساختماني به کار می رود. اين شرکت به وسیله برادران کناف (کارل و آنفوس کناف) تأسیس شد. و دلیل نامگذاری آن به کناف همین است. هم اکنون این شرکت يکي از شرکت هاي بين المللي در صنايع ساختمانی است.
اين نوع ديوار در مقايسه با ديوارهاي سنتي حدود ده تا پانزده برابر سبک تر است. بنابراین با کاهش بار مرده ساختمان، اثر نيروي زلزله بر ساختمان کاهش می یابد. در صورت خراب شدن ساختمان، به علت سبکي سيستم کناف، خطر جاني براي ساکنان به مقدار قابل ملاحظه اي کاهش می یابد.
سبکي مصالح در این نوع دیوار باعث حمل آسان آن به وسیله ی کارگران و در نتيجه بالا رفتن سرعت اجراي پروژه مي گردد. در مسافت هاي حمل طولاني به دلیل دارا بودن بسته بندي مناسب، آسيبي به مصالح وارد نمی کند.
bad saghf kanaf.jpg
مزيتهای استفاده از سيستم کناف
یکی از بزرگترین مزایای استفاده از کناف برای سقف کاذب، شکل پذیری آن است. شما می توانید هر طرحی که برای سقف منزل، محل کار و …. در ذهن دارید را به ما منتقل نموده و ما با استفاده از برش ورق های کناف طرح مورد نظر شما را چه به صورت خطوط صاف و چه قوس دار، پیاده سازی می کنیم.

در اینجا به مهمترین مزایای استفاده از کناف اشاره می کنیم:
1- سرعت و دقت بالا در طراحی و اجرا

2- هزینه طراحی نسبت به دیگر سقف ها از جمله گچ ، چوب ، رابیتس و ... کمتر است.

3- کناف به شکل عایق عمل می کند و از این رو در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

5- کاهش تعداد نیرو برای اجرای پروژه

6- دسترسي آسان به تاسيسات مکانيکي و الکتريکي است. در صورت ترکيدن لوله هاي تاسيسات و… به آسانی مي توان قسمت آسيب ديده را مشخص و تعمير نمود. همین امر سبب افزایش عمر مفید ساختمان می شوند.

7-در صورت احتیاج به تغيير کاربري، با استفاده از سيستم کناف به آساني مي توان اين کار را انجام داد. در بازسازي ساختمان هاي قديمي نيز مي توان از این روش استفاده کرد.

8-در مناطقي که احتیاج به ساخت و ساز با سرعت بالا می باشد، مانند مناطق زلزله زده، سيستم این نوع دیوار داراي اولويت است.

9-ديوارهاي کناف بعد از نصب، رنگ آميزي مي گردند و در اين مرحله نيازي به ملات گچ و خاک نیست. اين موضوع نيز باعث صرفه جويي و بالا رفتن سرعت اجراي پروژه ها مي شود.

10- براي به دست آوردن سطحي کاملاً يکنواخت، محل درزها با کمک نوار درزگير بتونه مي گردد.

11-نوار درزگير موجب مسطح شدن محل درز و جلوگيري از ايجاد ترک در ديوار مي شود.

12- سطح پيچ ها هم که کمي پايين تر از سطح پانل ها می باشند، با بتونه پوشانده مي شود و سطح صافي در محل پيچ ها به وجود می آید. بعد از اجراي ديوار، يک لايه ماستيک روي آن اجرا مي شود که موجب بوجود آمدن سطحي يکنواخت براي رنگ آميزي و جذب رنگ را کاهش می دهد.

13-در پایان با استفاده از این نوع دیوار به آسانی سطحي کاملاً صاف با دقت بالا و آماده براي رنگ آميزي به دست مي آيد.

14-با به کارگيري ديوارهاي کناف مي توان مقاومت در برابر عبور صدا را بالابرد و با استفاده از عايق هاي پشم سنگ و پلي استايرن مي توان ديوارها را در برابر حرارت به راحتي عايق نمود.

قیمت سقف کاذب کناف

با توجه به روندی که امروزه در بازار ایران قرار گرفته است. هیچیک از شغل ها نمی توانند قیمت دقیقی را به صورت لیست قیمت کناف در سایت قرار دهند زیرا هر لحظه قیمت ها تغییر می کند و نمی تواند سایت را چندین بار در روز به روز کرد. به همین منظور شما می توانید برای دریافت قیمت سقف کاذب کناف و یا قیمت یوار کناف با شماره مجموعه ما تماس بگیرید تا هم از مشاوره رایگان ما استفاده کنید و هم از جدیدترین قیمت سقف کاذب اطلاع کسب کنید.

دیوار کناف

دیوارکناف ترکیبی از مقاطع فلزی ؛ صفحات روکشدار گچی یا صفحات سیمانی می باشد. یک جزء اساسی دیگر که در معرفی این دیوار باید به آن اشاره نمود عایقهای صوتی و حرارتی می باشند. این عایقها تاثیر بسزایی در بهبود عملکرد دیوار می گذارند.

اجزاي فلزي تشکیل دهنده دیوار کناف
پروفيل هاي کناف با شکل دادن به ورق هاي فولادي گالوانيزه به روش سرد به وجود می آیند. اجزاي اصلي آن شامل استاد (سازه قائم) و رانر (سازه افقي) است. در محل هايي که تاسيسات و لوله کشي ها وزن خود را به استاد ها انتقال مي دهند، سازه اي تحت عنوان پشتيبان جهت تقويت استفاده مي شود. پيچ ها، سازه درز انقطاع ، نوار درزگير و ماستيک و… از ديگر قسمت های ديوار کناف مي باشد.

روش اجرای دیوارهای کناف
اجرای دیوار کناف بسیار سریع و راحت انجام می شود. برای شروع کار ابتدا باید رانرهای فولادی سبک با ضخامت 7 یا 10 سانتی متری را به زمین و سقف روبروی آن به وسیله پیچ محکم کرد و در مرحله بعد باید استادهای فولادی سبک را بین رانرهای فولادی پیچ شوند. سپس یک طرف از دیوار را با پنل های گچی که دارای ضخامت بالایی هستند را به استادها پیچ می کنند.

توجه داشته باشید که اگر بخواهید دیوار عایق صوت، گرما و ... باشد باید بین دو طرف دیوار استفاده شود و در نهایت باید طرف دیگر دیوار را به وسیله پنل تکمیل نمود تا دیوار کناف به درستی اجرا شود.

پنل گچی کناف

از این پنل های گچی در طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان، نورپردازی و نور مخفی استفاده می شود. همچنین به علت سبکی و استحکام در برابر زلزله مقاوم تر بوده و در صورت ریز سقف و دیوار به ساکنین آن ساختمان آسیب جدی وارد نمی کند.

از سيستم پانل هاي گچي کناف بدون سازه نيز استفاده مي شود. در اين حالت، پانل هاي گچي با استفاده از چسب پرلفيکس به عنوان پوشش روي ديوارهاي سنتي نصب مي گردند. بدين صورت فضايي خالي در پشت آن براي عايق کاري و عبور تاسيسات به وجود می آید. این کناف عایق های بسیار خوبی در برابر هوا و صدا می باشند.

در دیوار کناف ۵ عامل اصلی تاثیر گذار عبارتند از:
1- زیرسازی فلزی ( نوع استاد و رانر )

2- صفحات روکش دار (گچی یا سیمانی)

3- عوامل اتصال (پیچ ها و مهارها)

4- مصالح درزگیری(بتونه و ماستیک)

5- عایق های صوتی و حرارتی و مصالح جانبی

بررسی مقاطع زیرسازی دیوار کناف
سازه های کناف از ورق های فولادی گالوانیزه به ضخامت ۰٫۶ میلیمتر ساخته شده اند. این سازه ها با استفاده از تکنولوژی سرد نورد توسط دستگاه رول فرمینگ ساخته می شوند. در ساختار این دیوار معمولاً از مقاطع استاد و رانر استفاده می گردد.قیمت سقف کاذب

  • استاد: جز عمودی وستون دیوار کناف بوده که در ۳ نمره 0۰ و 0۰ و 1۰۰ تولید می شود و در فواصل ۳۰ تا ۶۰ سانتی متری قرار گرفته و صفحات روکش دار گچی به آن متصل می گردد.
  • رانر :رانر جز افقی دیوار کناف می باشد این سازه به عنوان هادی سازه استاد در دیوار همچنین در اطراف بازشو ها استفاده می گردد. در ۳ نمره 0۰ و 0۰ و 1۰۰ تولید می شود. علاوه بر استاد و رانر که به سادگی نصب می گردند و از عوامل اصلی زیرسازی دیوار کناف می باشند اجزا مهم دیگری نیز جهت بهبود عملکرد دیوار وجود دارند که معرفی می گردند.
سازه پشتیبان(SP60)
جهت نصب لوله های آب سرد و گرم و فاضلاب , رادیاتور ها از آن استفاده می شود. این سازه بار وزن این متعلقات را به استادهای مجاور انتقال می دهد.

قطعه اتصال سازه پشتیبان(SC47)
از این قطعه و با استفاده از سازه می توان سازه پشتیبان برای نصب قوطی های برق ساخت.

کرنر بید - سازه محافظ گوشه
از این سازه در کنج های خارجی , دیوارها استفاده می شود. نقش اصلی آن جلوگیری از آسیب ناشی از ضربه می باشد این سازه تاثیری خوبی در ایجاد لبه های گونیا و یکنواخت نیز دارد.

سازه لبه - جی بید
برای ایجاد لبه های صاف و یکنواخت در انتهای آزاد پانل گچی استفاده می شود. این سازه همچنین از لبه ای آزاد در مقابل ضربه محافظت می کند.

سازه درز انقطاع
در دیوار های پیوسته با طول زیاد نیاز به ایجاد درز انقطاع می باشد. از این سازه برای پوشش درز انقطاع ایجاد شده استفاده می شود.

در ادامه چند نمونه کارهای قبل از کناف و نمونه های بعد از نصب سقف کاذب را مشاهده می کنید.
bad kanaf.jpg
ghabl-kanaf.jpg
ghabl-saghf kanaf.jpg
saghf kanaf.jpg
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

موضوعات مشابه