آموزش بازسازی ساختمان اداری و فرسوده + مراحل بازسازی داخلی منزل

شرکت بازسازی ساختمان تهران+ مراحل بازسازی ساختمان و ایده جدید بازسازی منزل

بازسازی روندی برای نوسازی منزل یا محل کار شماست. در اینجا ما شما را با مراحل تقریبی روند بازسازی آشنا می کنیم.

# طرح بازسازی منزل خود انتخاب کنید

طرحی را که مدنظرتان است انتخاب کنید. برای انتخاب طرح های بهتر از مهندسان و معماران با تجربه کمک بگیرید. برای انجام پروژه خود به نکات زیر توجه کنید:
در مورد چگونگی انجام کار و هزینه های آن با مشاوران ِ ما مشورت کنید.
از پروژه هایی که قبلا انجام شده دیدن کنید.
اطمینان حاصل کنید که دارایی کافی برای انجام بازسازی ساختمان خود دارید، زیر کار بازسازی غیرقابل پیش بینی است و ممکن است هزینه های دیگری را نیز شامل شود.
اقدام به دریافت مجوز برای این کار کنید.
کاربازسازی توسط پیمانکاران و بصورت قراردادی انجام می شود که از قبل توسط مشاوران ما به شما معرفی می شوند.

شرکت پیمانکاری ساختمان جابرینا فعالیت رسمی خود را از سال 1382 شروع کرده و در سال های جاری جزء موفق ترین شرکت ها در زمینه نوسازی ، تعمیرات ، دکوراسیوم و هوشمند سازی خانه و بازسازی ساختمان می باشد . افتخار ما 14 سال تجربه و کسب رضایت مشتریان در زمینه ساخت و ساز و بازسازی ساختمان می باشد .


نمونه بازسازی آشپزخانه و کابینت آشپزخانه ایرانی

bazsazi-sakhteman.jpg

# مصالح و لوازم بازسازی ساختمان را فراهم کنید

در فراهم آوردن لوازم بازسازی به نکات زیر توجه کنید:

سعی کنید ابتدا تعمیرات اساسی مانند دیوارهای تضعیف شده، تیرآهن های فرسوده و سایر مصالح فرسوده را انجام دهید.
از مصالح محکم برای پایه (پی) ساختمان خود استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که به ساختمان شما آسیبی وارد نمی شود.
در پی ریزی یا تعمیر سقف، پنجره و نمای ساختمان خود از مصالحی استفاده کنید که مقاوم باشند و از نفوذ آب به داخل جلوگیری کنند.
 1. تخریب ساختمان قدیمی
  همه مناطق ساختمان خود را به دقت تخریب کنید، هنگام تخریب، سطح تخریب شده را با آلیاژ سرب بپوشانید و در انجام این کار احتیاط کنید. از ماشین های مخصوص برای تخریب ساختمان استفاده کنید.
ساخت دیوارهای جدید
از درب های جدید ، پنجره و دیوارهای جدید برای ساختمان خود استفاده کنید. از مصالح محکم برای انجام این کار استفاده کنید.هنگام بازسازی ساختمان خود سیستم مخصوص تهویه مطبوع ، سیستم های جدید برق و لوله کشی را به کار ببرید.
 1. نصب سیستم تهویه، برق و لوله کشی ساختمان
  دیوارهای اتاق را عایق بندی کنید

  در دیوارها، سقف ها و اتاق های زیر شیروانی از عایق های فایبر گلاس استفاده کنید. برای عایق بندی حتما با مشاوران و پیمانکاران مشورت کنید.
 2. از گچ سفید استفاده کنید
  ابتدا دیوار را با گچ سفید بپوشانید و آن را صاف کنید تا با دیوار شما یکی شود. بگذارید اندکی خشک شود و سپس آن را صاف کنید تا جایی که هیچ درزی در دیوار شما دیده نشود.
 3. از پنجره محکم و جدید (دوجداره) برای بازسازی ساختمان خود استفاده کنید
  اینکه پنجره شما به چه صورت نصب شود نکته مهمی است که در بازسازی ساختمان خود باید به آن توجه کنید. به عنوان مثال پنجره های دوجداره از نفوذ آب هنگام بارش باران به داخل ساختمان شما جلوگیری می کند.
 4. از نمای زیبا در بازسازی استفاده کنید
  نمای انتخابی تأثیر زیادی در زیبایی ساختمان شما دارد. به عنوان مثال نوع در، پنجره، نمای ساختمان، کفپوش به کاررفته در ساختمان شما، نمای داخل ساختمان شما تأثیر زیادی در زیبایی فضای داخل و خارج ساختمان شما دارد.
 5. در آخرین مرحله داخل ساختمان و دیگر سطوح را نقاشی کنید
  بهتر است در آخرین مرحله کار نقاشی داخل ساختمان را انجام دهید. زیرا اگر قبل از اتمام بازسازی این کار را انجام دهید ممکن است به بخش های دیگر کار شما آسیب برساند. قبل از نصب کفپوش رنگ کنید، زیرا ممکن است رنگ روی کفپوش قرار بگیرد. از کف پوش های نرم استفاده کنید زیرا کفپوش های زبر ممکن است به کف اطاق یا دیوار شما آسیب برساند و از بین ببرد.
 6. در آخرین مرحله از کفپوش استفاده کنید
  کفپوش ها انوع مختلفی دارند: کفپوش های ورقه ورقه ، کفپوش های چوبی محکم، و کفپوش های کاشی شکل. نصب کف پوش مزایای مختلفی دارند از جمله اینکه موجب صرفه جویی در روند بازسازی می شود و از آسیب های احتمالی به ساختمان شما جلوگیری می کند.
 7. از عایق های مخصوص برای جلوگیری از استفاده کنید
  هنگامی که کار بازسازی به پایان رسید، اطراف پنجره ، درب و روی پشت بام از عایق های مخصوص برای جلوگیری از نفوذ آب استفاده کنید. در غیر اینصورت ممکن از دربها و پنجره ها به مرور زمان از بین بروند و ساختمان شما آسیب ببیند.
 8. فضای ساختمان خود را بیشتر کنید
  اگر فضای کافی در ساختمان شما وجود دارد، می توانید سالن استخر، اطاقک کوچک شیشه ای در کنار پنجره اطاق (برای ورود نور و استفاه از نور خورشید) را اضافه کنید.
در ادامه شما می توانید چند نمونه کار ما را مشاهده کنید
bazsakht-manzel.jpg
bazsazi.jpg

bazsazi-manzel.jpg

بازسازی ساختمان از گذشته تا به امروزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده است، این موضوع از گذشته تا به امروزه با اهداف مختلفی صورت می گرفته است، به عنوان مثال در گذشته هدف از بازسازی ساختمان ترمیم نقاط مختلف آن بود در حالی که امروزه این کار بیشتر با هدف زیبایی هر چه بیشتر ساختمان صورت می گیرد. از آنجایی که این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است ما در این مطلب تصمیم گرفتیم تا کمی بیشتر درباره آن صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی را درباره بازسازی ساختمان در اختیار شما قرار دهیم تا در صورتی که شما نیز علاقه مند به این موضوع بودید بتوانید به راحتی ساختمان خود را بازسازی کنید.

تاریخچه بازسازی ساختمان

این کار از گذشته های دور با اهداف مختلفی صورت می گرفت،در قرون وسطی برای اولین بار در طول تاریخ شاهد مرمت و باز ساختن بناها بودیم در این دوره معمولا هدف مردم از این کار این بود که از لحاظ شکل و فرم ساختمان خود را تغییر دهند و بخش های جدیدی را به آن اضافه کنند و یا بخش هایی را از آن حذف کنند، در این دوره به هیچ وجه معماران و مردم به موضوع زیبایی فکر نمی کردند و تنها هدف آن ها از بازسازی بناها تغییر شکل و فرم بود.
در دوره رنسانس کم کم این موضوع تغییر کرد و معماران متوجه شدند که علاوه بر ترمیم می توانند باعث زیبایی بیشتر بناهای خود شوند، در این دوره آثار تاریخی بسیار زیادی ساخته شدند که امروزه نیز بسیاری از معماران ادعا دارند که این آثار تاریخی از زیبایی فوق العاده ای بهره مند هستند، این زیبایی مدیون طرز تفکر جدید معماران در آن دوره بود که باعث می شد تا با هدف زیبایی هر چه بیشتر بناها اقدام به بازسازی بناهای تاریخی کنند. البته در این دوره نیز همچنان بخش های جدیدی به بناها اضافه می شد و به صورت کلی ساختمان تکامل پیدا می کرد.
bazsazi-01.jpg


بازسازی بناها و ساختمان ها بعد از انقلاب صنعتی

بعد از انقلاب صنعتی بسیاری مشاغل جدید وارد بازار شدند که همین موضوع باعث شد تا روند بازسازی ساختمان با پیشرفت بسیار زیادی رو به رو شود. در این دوره اهداف بازسازی ساختمان بیشتر به سمت زیباسازی ساختمان ها پیشرفت چرا که هنر و علم معماری با پیشرفت زیادی رو به رو شده بود و ابزارهای مناسبی نیز در این زمینه معرفی شده بودند که با استفاده از آن ها معماران می توانستند به راحتی طرح و نقشه یک ساختمان را تغییر دهند.
در این دوره دیگر کمتر شاهد اضافه شدن بخش های مختلف به یک ساختمان بودیم و در عوض نقش ها و طرح های مختلفی به ساختمان ها اضافه می شد که این موضوع باعث زیبایی هر چه بیشتر ساختمان ها شده بود. ابزارهای مناسبی که در این دوره تولید شد کمک شایانی به پیشرفت این علم کرد به طوری که امروزه این علم تبدیل به یکی از صنعت های پولساز شده است و در حال حاضر افراد بسیار زیادی هستند که در این زمینه مشغول فعالیت می باشند.

bazsazi-02.jpg

یک تعریف امروزی و کلی از بازسازی ساختمان

کلمه بازسازی از مرمت گرفته شده است و به معنای بهبود بخشیدن و در واقع ترمیم می باشد، بازسازی ساختمان امروزه در جهت زیباسازی و در برخی از مواقع نیز در جهت مرمت و ترمیم نقطه ای از ساختمان به کار می رود. به صورت کلی بازسازی دارای دو نوع کلی است که در ادامه بیشتر با این دو آشنا خواهیم شد، هر یک از انواع بازسازی ساختمان کاربردهای خاص خود را دارد که شما باید متناسب با نوع بازسازی مد نظر خود آن ها را انتخاب کنید.
امروزه این کار به عنوان یک علم در کل دنیا شناخته می شود و به صورت عملی نیز در کل دنیا صورت می گیرد که البته در هر مورد با اهداف متفاوتی صورت می گیرد. امروزه در کشور ایران نیز گروه های بسیار زیادی هستند که در این زمینه به صورت گسترده ای فعالیت دارند و به شما در بازسازی منزل خود بعد از چند سال کمک می کنند تا بتوانید منزل خود را نوسازی کرده و باعث زیبایی هر چه بیشتر آن شوید.

bazsazi-03.jpg

دریافت مشاوره اولین مرحله از بازسازی یک ساختمان

در صورتی که شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد بازسازی ساختمان خود را دارید باید بدانید که این کار به همین سادگی ها نیست و شما برای انجام آن نیاز دارید که از یک فرد و یا گروه متخصص و حرفه ای در این زمینه مشورت بگیرید.
امروزه گروه های بسیار زیادی هستند که در زمینه بازسازی ساختمان فعالیت دارند و شما می توانید با کمک آنها به راحتی اقدام به بازسازی منازل خود نمایید. وب سایت ما یکی از معتبرترین وب سایت هایی است که خدمات مشاوره در این زمینه را به صورت حرفه ای در اختیار شما قرار می دهد و به شما این امکان را می دهد که بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن با کمک افراد حرفه ای که در وب سایت ما مشغول هستند منزل و ساختمان خود را بازسازی کنید.
شما در واقع در این مرحله با کمک مشاوران ما پیشبینی می کنید که چه میزان هزینه ای را باید برای بازسازی بپردازید و این که کدام بخش ها بهتر است بازسازی شود و کدام بخش ها بهتر است حذف شده و به جای آن بخش جدیدی به ساختمان شما اضافه شود.

تخریب و ساخت دوباره ساختمان

مرحله بعدی برای بازسازی ساختمان این است که باید بخش هایی از ساختمان که قصد حذف آن ها را دارید را تخریب کرده و بخش های جدید را بسازید. به عنوان مثال در بخش تخریب فرض کنید که شما قصد دارید یکی از دیوارهای ساختمان خود را بردارید، بنابراین اولین کاری که شما در حین بازسازی باید انجام دهید این است که این دیوار را تخریب کرده و آن را از نقشه منزل خود حذف کنید. اگر قصد دارید که در این زمینه مشاوره دریافت کنید می توانید به شرکت های ساختمانی که در این زمینه فعالیت دارند مراجعه کرده و از مشاوره های آنان نهایت بهره را ببرید.
در بخش ساخت فرض کنید که شما قصد دارید یک دیوار و یا یک بخش جدید را به منزل و ساختمان خود اضافه کنید، بعد از مرحله تخریب شما باید این بخش های جدید را به ساختمان خود اضافه کنید، این بخش هزینه چندان زیادی را برای شما نخواهد داشت و شما می توانید از سلیقه شخصی خود در ایجاد طرح های زیبا برای اضافه کردن بخش های جدید در ساختمان خود استفاده کنید.

bazsazi-04.jpg

معماری داخلی ساختمان مرحله سوم از بازسازی ساختمان

در مرحله بعدی از بازسازی ساختمان شما باید معماری داخلی ساختمان خود را انجام دهید که این کار نیز نیازمند نیروهای متخصص است، در این مرحله شما باید گچ کاری داخل ساختمان را انجام دهید، در این مرحله شما می توانید عملیات زیباسازی را نیز انجام دهید، به این صورت که اگر با گچ کاری بخش هایی از ساختمان خود مشکل دارید و فکر می کنید که بهتر است به شکل بهتری طراحی شود می توانید به راحتی این کار را انجام دهید، البته بهتر است قبل از تخریب با یک نیروی زبده در این زمینه مشورت کنید، شما همچنین می توانید با مراجعه به وب سایت ما طرح های زیادی را نیز در این زمینه مشاهده کنید و برای ساختمان خود ایده بگیرید.
بعد از گچ کاری شما باید اقدام به نصب سقف کاذب و کف سازی ساختمان کنید، در این مرحله نیز شما می توانید از طرح های مختلفی برای ساختمان خود استفاده کنید، سقف های کاذب در رنگ ها و طرح های مختلفی تولید می شوند که می توانید متناسب با طراحی داخلی منزل خود از هر یک از آنها استفاده کنید. برای کف سازی نیز می توانید از کف های چوبی، سرامیک و ... متناسب با طرحی که می خواهید در منزل و ساختمان خود پیاده سازی کنید، استفاده نمایید.

نورپردازی مناسب

در بخش بعدی برای بازسازی ساختمان شما ممکن است بخواهید که نور پردازی ساختمان خود را تغییر دهید، یکی از مهم ترین عواملی که می تواند باعث زیبایی هر چه بیشتر ساختمان شما شود نورپردازی است، هرچه نورپردازی شما زیباتر باشد شما می توانید منزل خود را زیباتر نشان دهید.
ممکن است در هنگام ساخت ساختمان شما روش های نوین نورپردازی از اهمیت زیادی برخوردار نبوده باشد بنابراین در بسیاری از مواقع شما خودتان باید اقدام به بازسازی ساختمان خود گرفته و نورپردازی آن را تغییر دهید. برای دریافت مشاوره در این زمینه نیز می توانید به شرکت های مرتبط مراجعه کنید و یا با کمی جست و جو در اینترنت اطلاعات زیادی را در این زمینه بدست بیاورید.

bazsazi-05.jpg

رنگ دیوارها و استفاده از کاغذ دیواری

رنگ بندی دیوارها از دیگر عوامل بسیار مهمی است که می تواند باعث شود تا شما علاقه مند باشید که اقدام به بازسازی ساختمان خود کنید، در صورتی که از رنگ بندی دیوارها و همینطور سقف ساختمان خود راضی نیستید می توانید با مراجعه به وب سایت های مختلف بهترین ایده ها را دریافت کرده و اقدام به بازسازی ساختمان خود کنید. شما برای تغییر رنگ بندی دیوارها و سقف ساختمان خود می توانید از کاغذ دیواری نیز استفاده کنید، امروزه گروه های بسیار زیادی به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت دارند که می توانید از مشورت آن ها نیز بهره مند شوید.

چه کسانی بیشتر به دنبال بازسازی ساختمان هستند؟

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا باید اقدام به بازسازی ساختمان کنیم؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که افراد مختلف با دلایل مختلف اقدام به بازسازی ساختمان های خود می کنند که ممکن است برای این کار خود دلایل گوناگونی داشته باشند، اما با این حال عمده افرادی که اقدام به انجام این کار می کنند معمولا از فضای ساختمان خود خسته شده اند و قصد دارند که با این کار در یک محیط تازه کار کنند و یا یک محیط تازه را برای زندگی خود داشته باشند.
این افراد برای این که یک محیط تازه برای کار یا زندگی داشته باشند نمی توانند به یک ساختمان جدید نقل مکان کنند بنابراین تنها راه حلی که در مقابل آن ها قرار می گیرد این است که اقدام به بازسازی ساختمان خود کنند تا آن را زیباتر کنند و طرح و نقشه آن را تغییر دهند.

دو هدف کلی از بازسازی ساختمان

هدف اول را به صورت کلی برای شما در بخش قبلی بیان کردیم که ممکن است هدف از این کار تغییر محیط کاری باشد، اما به جز این دلیل، دلیل دیگری نیز وجود دارد که ممکن است بسیاری از افراد با این هدف اقدام به بازسازی ساختمان خود کنند، شما با بازسازی می توانید به میزان زیادی به ارزش ساختمان خود بیفزایید، معمولا ساختمان هایی که به میزان نیازمند ترمیم هستند به قیمت چندان بالایی به فروش نمی رسند و به همین علت است که معمولا در شرایطی فروشندگان ساختمان های مختلف قبل از آن که بخواهند اقدام به فروش ساختمان خود کنند اقدام به بازسازی آن می کنند تا بتوانند با قیمت بیشتری آن را به فروش برسانند و یا این که آن را اجاره دهند.

نکاتی مهم درباره بازسازی ساختمان ها

بازسازی یک ساختمان نیازمند اطلاعات تخصصی است که به همین علت شما باید با یک فرد حرفه ای در این زمینه مشورت کنید و سعی کنید از گروه های حرفه ای در کار خود استفاده کنید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن ساختمان خود را بازسازی کنید. به صورت کلی بازسازی ممکن است در بخش های مختلف منزل مانند، پذیرایی، آشپزخانه، حمام و دستشویی و یا کف کل ساختمان و حتی سقف آن صورت گیرد که برای هر یک از این بخش ها بهتر است که از نیروهای متخصص در همان زمینه استفاده کنید، نکته دیگر این است که سعی کنید بعد از بازسازی اقدام به تغییر دکوراسیون کنید تا تغییرات ساختمان شما بیشتر به چشم بیاید.
bazsazi-07.jpg


در بخش قبلی درباره بازسازی ساختمان توضیحات مفیدی به شما ارائه دادیم. در این بخش قصد داریم درباره انواع بازسازی ساختمان صحبت کنیم و اطلاعات جامع دیگری را نیز درباره این موضوع در اختیار شما قرار دهیم تا بیشتر با این موضوع آشنا شوید. بنابراین اگر قصد دارید اطلاعات خود درباره این موضوع را تکمیل کنید به شما توصیه می کنیم حتما این مطلب را نیز مانند بخش قبلی با دقت فراوان مطالعه کنید.

بازسازی علمی در راستای مقاوم سازی ساختمان

همانطور که گفتیم بازسازی ساختمان دارای انواع مختلفی است که هر یک از آن ها کاربردهای خاص خود را دارا هستند، بازسازی علمی ساختمان یک از انواع بازسازی است که در آن از موارد علمی در جهت بازسازی ساختمان استفاده می شود.
در بخش قبلی بیان کردیم که امروزه بازسازی به عنوان یک علم در کل دنیا شناخته می شود و به همین دلیل منابع علمی بسیار زیادی در این زمینه نوشته شده اند که برای این نوع بازسازی می توانید به این منابع مراجعه کنید. معمولا هدف از این نوع بازسازی این است که شما بتوانید ساختمان مد نظر خود را مقاوم سازی کنید، همانطور که می دانید امروزه بسیاری از ساختمان ها به این دلیل که در گذشته ساخته شده اند از لحاظ ایمنی و مقاومت در سطح مناسبی قرار ندارند به همین علت شما می توانید با بازسازی ساختمان خود گامی بزرگ در ایمن سازی ساختمان خود برداشته باشید.

علاوه بر این، در بازسازی علمی ساختمان المان های جدا شده از ساختمان دوباره بر روی آن سوار می شوند، پی ساختمان دوباره حفاری می شود تا عملیات مقاوم سازی به صورت دقیق صورت گیرد و سنگ نماهای ساختمان نیز در صورت نیاز مشتری تعویض می شوند تا ساختمان جلوه ی زیبا و جدیدی را به خود بگیرد. توجه داشته باشید که به این نوع بازسازی ساختمان بازسازی کلی ساختمان نیز گفته می شود که در آن تمامی و یا بخش بزرگی از زیرساخت ها تغییر می کند و ممکن است نقشه های جدیدی برای ساختمان طراحی شود.

بازسازی هنری ساختمان

این نوع بازسازی که گاهی اوقات با نام بازسازی جزئی ساختمان نیز شناخته می شود بیشتر به منظور زیباسازی هر چه بیشتر ساختمان صورت می گیرد. در این نوع بازسازی معمولا فردی که تبحر خاصی در این زمینه دارد این اجازه را دارد که به دلخواه خود برخی از قسمت های ساختمان را تغییر دهد تا ساختمان شکل بهتری به خود گیرد.
توجه داشته باشید که این کار با طراحی داخلی منزل تفاوت دارد و در این نوع بازسازی ساختمان نیز تغییراتی در شکل ظاهری ساختمان داده می شود و برخی از قسمت ها ممکن است ترمیم و یا حذف شوند. در این نوع بازسازی ساختمان معمولا قسمت هایی که نیاز به ترمیم و یا تکمیل شدن دارند به سرعت ترمیم می شوند و بخش های جدید نیز بعد از آن اضافه می شوند. شاید بتوان گفت این نوع بازسازی ساختمان ریشه در دوره رنسانس دارد چرا که همانطور که گفتیم در این دوره بود که ساختمان ها و بناهای تاریخی فوق العاده زیبایی ساخته شده بودند.

روش های بازسازی ساختمان (بخش اول)

به صورت کلی 4 روش برای بازسازی ساختمان وجود دارد که ما در این بخش و بخش بعدی به صورت کامل این 4 روش را برای شما تشریح خواهیم کرد تا بیشتر با آنها آشنا شوید. اولین روش برای بازسازی یک ساختمان بازسازی حفاظتی آن است که در آن یک ساختمان به صورت کلی مورد بررسی قرار می گیرد و مصالح به کار رفته در ساخت آن و همینطور معماری ساختمان مورد بررسی قرار می گیرد تا مقاومت آن سنجیده شود و در صورتی که ساختمان مقاومت کافی را نداشته باشد اقدام به مقاوم سازی آن می شود.
روش دوم برای بازسازی یک ساختمان بازسازی آن به صورت سبکی است که در این روش بخش هایی از ساختمان که فرسوده شده اند دوباره بازسازی و ترمیم می شوند، البته نکته ی بسیار مهمی که در این روش وجود دارد این است که در این روش بازسازی ساختمان به شکلی انجام می شود که بیشترین شباهت را به قبل از بازسازی و در واقع شکل اولیه ساختمان داشته باشد. از این روش بازسازی بناها و ساختمان ها معمولا برای آثار تاریخی استفاده می شود که بخش هایی از آن ها از بین رفته اند و امروزه مسئولین قصد بازسازی آن ها را دارند.

bazsazi-08.jpg

روش های بازسازی ساختمان (بخش دوم)

بازسازی با استفاده از روش پاکسازی یکی دیگر از روش های بازسازی ساختمان است، در این روش ممکن است ظاهر ساختمان نسبت به قبل از بازسازی تغییراتی کند. در این روش بخش هایی از ساختمان که به صورت نامناسب به ساختمان متصل شده اند پاکسازی می شوند و از بین می روند تا ساختمان شکل بهتری پیدا کند. در این روش با این که شکل ساختمان نسبت به حالت اولیه ی آن تغییر پیدا می کند اما مطمئن باشید که ساختمان شکل بهتری به خود خواهد گرفت.

آخرین روش بازسازی ساختمان نیز بازسازی تکمیلی یک ساختمان است که در این روش برخی از قسمت های از بین رفته یک ساختمان دوباره ساخته می شود و به عبارتی می توان گفت تکمیل می شود. امروزه بسیاری از ساختمان هایی که در فضای شهری قرار دارند ممکن است دچار این مشکل شده باشند که شما می توانید به راحتی با کمک های تیم فنی ما اقدام به ساخت و بازسازی ساختمان های خود کنید.

یک دید کلی نسبت به کارهایی که برای بازسازی و

نوسازی ساختمان باید انجام دهید.


در گام اول شما باید تصمیم بگیرید که قصد دارید چه تغییراتی را در ساختمان خود داشته باشید و قصد دارید چه میزان هزینه ای را برای این تغییرات صرف کنید تا با توجه به میزان این هزینه بتوانید لوازم مورد نیاز را تهیه کرده و اقدام به بازسازی ساختمان خود کنید. شما برای انجام این کار باید بخش های مختلف منزل خود را مورد بررسی قرار دهید، شما باید لوله کشی منزل خود را بررسی کنید تا در صورتی که قصد تغییرات عمده در منزل را دارید این لوله کشی ها را نیز تغییر دهید، نحوه سیم کشی برق منزل خود را بررسی کنید تا در صورت نیاز آن را نیز تغییر دهید.
در مرحله بعدی شما باید سرویس بهداشتی و آشپزخانه ساختمان خود را بررسی کنید و در صورت نیاز اقدام به عایق بندی آن ها کنید و همینطور نشتی آب در این بخش ها از ساختمان را نیز باید مورد بررسی قرار دهید. در مرحله بعد شما باید کف ساختمان و همینطور سقف ساختمان را نیز مورد بررسی قرار دهید تا در صورت وجود مشکل در هر یک از این بخش ها اقدام به بازسازی ساختمان کنید.

در چه قسمت هایی بهتر است اقدام به بازسازی ساختمان کنیم؟

معمولا بازسازی ساختمان یا نوسازی ساختمان در بخش هایی از ساختمان صورت می گیرد که در آن بخش ها احساس می شود که در صورت به وجود آمدن تغییرات ساختمان بهتر دیده شده و می توان از فضای موجود در ساختمان استفاده ی بهتری کرد.
معمولا شما باید بازسازی را در بخش هایی انجام دهید که احساس می کنید با ایجاد تغییر در آن ها می توانید فضای بیهوده ای که به وجود آمده است را از بین ببرید و بهتر از فضا استفاده کنید، یا این که ممکن است قصد داشته باشید که یک آشپزخانه مناسب را برای خود داشته باشید و بخواهید که با ایجاد تغییراتی در ساختمان و بازسازی آن ها این آشپزخانه را به شکل بهتری در اختیار داشته باشید.
زیباسازی سرویس بهداشتی و حمام و همینطور سالن پذیرایی از دیگر عواملی است که می تواند باعث شود تا شما اقدام به بازسازی ساختمان خود کنید. این تغییرات به صورت کلی می توانند باعث زیباتر شدن منزل شما شوند، در کل شما در هر قسمت از منزل خود حتی در اتاق خواب خود که احساس می کنید ایجاد یک تغییر می تواند جلوه بهتری به آن دهد و ساختمان شما را از یکنواختی در بیاورد باید اقدام به بازسازی کنید.

برای ایجاد تغییرات کم هزینه چه کنیم؟

اگر قصد دارید با هزینه ای بسیار کم تغییرات قابل توجهی را در ساختمان خود صورت دهید به شما توصیه می کنیم به جای این که به صورت کلی اقدام به بازسازی ساختمان کنید این کار را به صورت جزئی صورت دهید. به عنوان مثال شما می توانید طراحی آشپزخانه و کابینت های خود را تغییر دهید، این کار باعث می شود تا شکل ساختمان شما به میزان زیادی تغییر پیدا کند و هر فردی با ورود به ساختمان متوجه این تغییر شود بدون آن که مجبور شوید هزینه زیادی را برای بازسازی ساختمان بپردازید.
تغییر دادن لوسترهای ساختمان نیز می تواند راه حل جایگزین مناسبی برای بازسازی ساختمان به صورت کلی باشد چرا که شما تنها با یک تغییر لوستر می توانید تغییر زیادی را در داخل ساختمان خود مشاهده کرده و باز هم نیازی نیست که هزینه زیادی را برای این کار بپردازید. سقف کاذب خود را تغییر دهید، این روش نیز می تواند برای تغییر در ساختمان شما مفید باشد. امروزه سقف های کاذب متعددی در طرح ها و رنگ های مختلف وجود دارند که خرید آن ها هزینه زیادی برای شما ندارد ولی در عین حال تغییرات گسترده ای را در ساختمان شما به وجود می آورد.

تغییر رنگ را فراموش نکنید!

گاهی اوقات ممکن است شما احساس کنید که ساختمان شما نیازمند تغییرات زیادی است و باید به صورت کلی اقدام به بازسازی ساختمان خود کنید بدون آن که بدانید تنها با یک تغییر رنگ می توانید تغییرات دلخواه خود را در منزل ایجاد کنید.
برای این که به این اشتباه دچار نشوید بهتر است قبل از آن که قصد بازسازی ساختمان خود را داشته باشید سعی کنید که ساختمان خود را در یک رنگ دیگر تصور کنید و مطمئن شوید که این تغییر رنگ به تنهایی نمی تواند باعث رضایت شما شود و بعد از آن اقدام به بازسازی ساختمان خود به صورت کلی کنید. این کار می تواند به میزان زیادی از هزینه های اضافی شما کاسته و رضایت شما را نیز در پی داشته باشد.

استفاده از خدمات وب سایت ما

جابرینا یکی از بهترین وب سایت هایی است که خدمات بازسازی ساختمان را به بهترین شکل ممکن در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت ما از بخش های مختلف آن دیدن کنید. نیروهای فنی وب سایت ما شما را در زمینه های مختلف مانند طراحی دکوراسیون داخلی و نقشه کشی ساختمان، برق کشی و لوله کشی و همینطور نقاشی و رنگ کردن ساختمان شما کمک خواهند کرد و نیروهای زبده ای را در این زمینه ها در اختیار شما قرار می دهند.
علاوه بر این از دیگر خدمات وب سایت ما می توان به مواردی مانند تغییر کابینت های آشپزخانه و کمد دیواری ها در راستای ایجاد تغییر در ساختمان و حتی گودبرداری و تخریب بخشی از ساختمان نیز اشاره کرد.

بازسازی ساختمان با کمترین قیمت ممکن

یکی از مهم ترین مزایای مراجعه به وب سایت ما برای بازسازی ساختمان ها این است که وب سایت ما این امکان را برای شما فراهم کرده است که از نیروهای زبده با کمترین قیمت ممکن برای بازسازی استفاده کنید. از آن جایی که وب سایت ما هزینه ای بسیار کم را از شما نسبت به سایر وب سایت ها و شرکت ها دریافت می کند امروزه افراد زیادی علاقه مند به استفاده از خدمات ما می باشند.

خدمات فوق العاده با کیفیت
یکی دیگر از مهم ترین مزایای وب سایت ما این است که خدمات با کیفیتی را به شما ارائه می کند که همین موضوع می تواند باعث علاقه مند شدن شما به استفاده از خدمات وب سایت ما باشد. شما می توانید با مراجعه به بخش نظرات وب سایت ما نظر کاربرانی که از خدمات وب سایت ما برای بازسازی و ترمیم ساختمان ها استفاده کرده اند را مطالعه کرده تا نسبت به کیفیت این خدمات مطمئن شوید.
 

پیوست ها

 • bazsazi-06.jpg
  bazsazi-06.jpg
  254.6 کیلوبایت · بازدیدها: 296
آخرین ویرایش: